bugün

bir lider!! düşünün ki katıldığı her seçimi kaybediyor. üstelik sürekli olarak hezimete uğrayarak kaybediyor. iş bilmezlikleri ve türlü türlü olumsuz özellikleri de cabası. tahmin edildiği üzere kemal kılıçdaroğlu isimli siyasi şahsiyetten bahsediyorum. iş bilmezlik bu adamda, her seçimi kaybedip hezimete uğramak bu adamda. kendi seçmeni bile bu zattan bıkmış ve usanmış. durum bu iken bazı utanmazlar utanmadan sıkılmadan her seçimi kaybeden bu şahsiyete liderimiz diyor ve bu kişiyi lider olarak görüyor. böyle kepazelik olmamalı. bu adamdan lider olmaz. her seçimi kaybeden adama lider denemez. (bkz:her seçimi kaybeden adama lider demek
(bkz: hayırlı forumlar)
türkiye'nin son 20 yılda hangi koşullarda olduğunu unutmayalım. 2002'den sonra yapılan her seçim devletin tüm gücünü ve medyayı arkasına alan baskıcı bir iktidarla muhalefet partileri arasında geçti. AKP o kadar kendini kaybetti ki 2019 da sandık iradesi sonucunu bile iptal ettirdi.

bu yüzden geçin bu işleri. yok seçim kaybetmiş yok bilmem neymiş.
2018'te verin yetkiyi kardeşinize dolarla, faizle, enflasyonla nasıl mücadele edilir deyip, enflasyonu %100'ün üzerinde çıkartmaktan (halk salak değil herkes enflasyonun bu oranda olduğunu markette, pazarda görüyor), doları 20TL yapmaktan ve faizleri AB'nin 3 katına çıkartmaktan daha iyidir. Kurumsal yapıyı çökerten, ekonomiyi derin bir krize sokan ve halkı her ay daha fazla yoksullaştıran, hukukun bağımsızlığını ortadan kaldıran, beyin ve sermaye göçünün güçlenmesine neden olan başkanlık sistemine karşıt olan kesim iyi Parti'nin dönüşü ile daha da güçlenmiştir. Sadece CHP, iYi Parti ve Kürtlerin desteği ile ittifak %50'ye yaklaşıyor. Şu anda toplantı yapılan merkezde iYi Partililer de bayraklarıyla katılmış.
kırsal kesimde yetişen karınca gibi 3 metreden fazlasını görmeyen bubam dedom cuhapeye oy verürdü cü tiplerin düştüğü trajıkomik hadisedir. gerçekten çok yazık..
Daha ilginci her seçimi kazanan adamın seçmenlerine koyun demeleri. Bence asıl koyun chp seçmeni.
o yüzden mi iftiralara sarılıyor reisiniz..
Bak gör busefr kazanacak kılştar, kazanamasa zaten partiyi deyil ülkeyi terk etsin.
Balık hafızalı insanlar oy vermeyince adam ne yapsın?
O dediğiniz 2019'dan evveldi. Herif Ankara, istanbul ve sair tüm büyükşehirleri kanırta kanırta, eşekleri de anırta anırta aldı. Chp'li değilim; ama gerçek bu. Doğruya doğru. Bu seçimde de Kırıştar'a vereceğim. Sırf yeni ve umut dolu yazılmamış bi' hikaye için...
yalan söylemediğinden kaybediyorsa kaybetsin varsın. bizi mal yerine koymasın da.
Hiçbir şey için geç değil, şimdilik. Milletin aklı sonradan başına gelebilir, gelsin lütfen.
Bu kez öyle bir Kazanacak ki aktrolleri ait oldukları lağıma süpürecek.
zafer değil, mağlubiyetler kazandırır aslında. geçmişe göz atan görür !..

1989 da beyoğlu belediye başkanlığı seçimini,
1991 de m.v seçimini kaybeden,
1997 de yasaklı olan hapse giren ve "muhtar bile olamaz" denilen kişi bugün cumhurbaşkanı !!!!
o günlerde "üst akıl" öyle buyurmuştu, bugün ?

"geliyor gelmekte olan"!...
Bu kutuplaştırıcı dili kim başlattı, bilmiyorum ama siyasetçilerimiz bu yolda emin adımlarla ilerliyor. Daha iki gün önce muhalefet partisine destek verdiği belli olan bir teyzemiz, iktidarı destekleyeceğini söyleyen bi ablamıza küfretti. Bir abimiz, muhalefeti destekleyenleri hakaret ediyor.

Kim gelecekse gelsin, savunma sanayideki ilerlemeler devam etsin, hastaneler açılsın, yolda kalmışlara yardım edilsin, sosyal bir hukuk devleti olmaya devam edelim, teröristlere bu ülkenin topraklarına gömelim, diğer siyasetçilerin adını soyadını değiştirerek konuşmayalım, bu çeşitli ırktan ve dini inanıştaki insanları kucaklayalım, kardeş olalım. Kadınlar olarak geleceğimi düşünmek zorunda kalmayalım, akşam gece saatlerini bir kenara bırak, gündüz saatlerinde bile dışarıda arabayla otobüsle gezebilelim, istediğim zaman camiye, istediğim zaman kiliseye gidebilelim. Kimseye de özerklik vermeyelim. istediğimiz evleri satın alabilelim, bir kıyafeti alırken kırk kere düşünmek zorunda kalmayalım. isteyen sanatçı istediği siyasi isme açık bir şekilde destek verebilsin, oturup birbirimizi kucaklayalım.

Bu toprakları gerçekten çok seviyorum, bir karışına canımı veririm ama yoruldum.
allah bize baykemal azmi versin.
seçimi kaybetmesine neden olan kitlenin çokluğunu görünce çok da yadırganmaması gereken bir durumdur. neyse ki insanların eğitim seviyesi arttı da biraz azınlığa düştüler..:

görsel