bugün

ifade edilmek istenenle arada anlam farkı olduğunu düşündüğüm iddiadır. her olayı manşetiyle değerlendirme alışkanlığımızın önemli bir yansımasıdır. doğru veya yanlış, yapılan yorumu adam gibi okursunuz, niyet değil. yine niyet yönünden görüşünüz varsa belirtirsiniz.

ben yıllar yılı hem insanlara adaletten yana olup hem de türk olmaktan gurur duyan birisi olarak sağ-sol aralığında nerede olduğuma yanıt alamadım. varsa yoksa sen bilmiyor musun lar, heytler, höytler. ve geldiğimiz yer belli işte, bir tane saadet zinciri-mafya karışımı yapı gelip sağlı sollu topumuza girişiyor. al sana siyaset!

ama kafanız basmıyor galiba. ya biz bunu gezi de yaşadık işte, tamam adamı eleştir yerin dibine sok ama sonra ne olacak sonra? sonrasını planlamıyorsun, sonrasını öngörmüyorsun. e laflarla akplileri serdin yere ne oldu kardeş? tüm idari erk onların elinde ya? napçan, bir kahraman gelecek ve herşeyi değiştirecek moduna gireceksin, sonra gözünün tuttuğu birinin arkasına geçeceksin, sonra yine aynı döngü.

ha şunun da hakkını vereyim, tabii ki başlık altına ne yazıldığı üzerinden işleyen bir sistemdeyiz. o yüzden başlığı açan kardeş kendi entry si içerisinde haklıdır ama benim çemkirmem o entrye entry i okumadan yanıt vermeye çalışanlara. yoksa her olayda suçun erdoğan a atılması durumu, erdoğan ın her konuyu politik kutuplaşma boyutuna çeken siyaset tarzının çok olağan bir devamıdır. ilk entry de savunulan, tayyip erdoğan tarafından bakışı bir de muhalifler tarafına çevirelim. bugüne kadar eleştiri hiç yapılmamış gibi konuşmanın da anlamı yok, yapmaya çalışanlara sen fetöcü müsün, ergenekoncu musun, gezici misin, terörist misin, pkk lı mısın, takılmayan sıfat kalmadı. o yüzden de ama hep suçu erdoğan a atıyorlar diye çıkış yaparsan insanlar da oha ali sami moduna girer yani. bir noktada onlar da haklı.

ha sen de herkese haklı diyorsun diyeceksiniz. hatta bunu aşağılayarak ve küfür ederek yapacaksınız. ama ben de birşeyi göstermeye çalışıyorum, bir zahmet kendi içimizde kavgaya değil uzlaşmaya direksiyon kıralım, onu nasıl yapabileceğimiz konusunda örnek oluşturmaya çalışıyorum.
kime atacaz amk angela merkele atacak halimiz yok değil mi.
tamam itiraf ediyorum suçlu kılıçdar.
HALbuki başkanlık sistemine geçilmemiştir. Tüm yetki onda değildir. Kuşlar, bulutlar falan filan...
Madem kabullenmeyeceksin o zaman büyük büyük konuşma cevabını alacak durumdur.

Ayrıca partisi her türlü pislik insanlarla anılırken kime ne diyelim?

Sedat peker denilen müptezel baş tacı edilirken de sessiz kaldı, şimdi bu adam bakanlar ve akp hakkında konuşmalar yapıyor, gidip bakkalı mı suçlayayım?

görsel
70 yıldır iktidar olamamanın verdiği ezikliğin dışa vurması olayıdır bunların dedeleri de zamanında böyleymiş her suçu abdülhamid vahdettine atar geri çekilirlermiş gerçekten çok yazık..
gerekçelendirerek tane tane anlattığım nüansı görmeyip eksileyenlerin beni haklı çıkarttkları olgudur.

bu arada, tüm kurumları kendine bağlayarak erdoğan ın ve ak partinin sebep olduğu bir sonuçtur aynı zamanda. elbette her olaydan siyasi rant çıkartan anlayış her bahane ile güç odağı liderlerine selam çakarken belki de farkında olmadan payeyi erdoğan a vermekte, haliyle o konularda yaşanan eksiler de erdoğan a yazmaktadır. yani?

yani yalakalığa harcadığınız eforu işinizi düzgün yapmaya verseniz daha az kişinin yapacağı iştir ey iktidar paydaşları! bunun için (bkz: yalak olan değil layık olan koltuğa otursun) diyoruz. heey ey, neyse bak slogan buldum yanıma kar kaldı.*
şimdi bir ürün aldık bir hizmet ve bir terslik oldu kim suçlu olur müdür genel müdür ve patron ama asıl suç tezgahtarda.

her makam ve mevkinin bir sorumluluk ve iş yükü vardır bu artıkça sorumlulukta artar.
Doğru, ülkeyi 20 yıldır yöneten bay kemal ve onun yerleştirdiği kişiler olduğu için suçlu bay kemal!
Babam mı gönderdi alev topunu ??
Ben Kılışdar'a veya imamoğlu'na atıyorum suçu.

Maksat pkklı, hdp'li veya fetöcü demesinler, yerli ve milli olduğum anlaşılsın.
cehapelilerin yaptığı bir eylem.
şahsen kendisinin yaptığı açıklamadan da ortaya çıkmıştır ki tek sorumlu cihangir keneddy'dir.
evet yaaaa, biz nankörüz nankör .

ben şahsım olarak kendim kendime geldim !..
balık baştan kokar. atalarınızın, dedelerinizin sözlerini ne çabuk unutuyorsunuz siz?

insanı yaşat ki, devlet yaşasın demiş şeyh edebalı. şeyhleri şıhları şakacıktan mı seviyorsunuz siz yoksa? niye sözünü dinlemiyorsunuz?

devletteki bal, kaymak yerken, insanlarını kuru ekmeğe mahkum eden devletin başı değil mi? zaten kuru ekmeğe talim etmeyen de eline iş aş yazıp kendini asıyor di mi?

sorun şu ki, burnunuzu sürtmeden, kafayı toslamadan anlamıyorsunuz. anladığınızda da aslında bir salak olduğunuzu kabul etmiyorsunuz. atsan atılmıyor, satsan satılmıyorsunuz. birşey daha derdim de çok eril kaçıyor. benim gibi feminazik bir bünyeye yakışmaz.
Tek suçlu Papua Yeni Gine başkanı.20 yıldır ülkeyi o yönetiyor.
Suç atamazsınız. Anında şafak operasyonu ile gözaltına gideriz Allah korusun. Yerli yerince eleştirmeye kalkınca da ya fedöcü ya da hayın oluyor insanlar. Hayır kimi eleştirelim? Akınsoft robotu Mini Ada’yı mı eleştirelim.
Muktedir olan, tek sorumlu o.

Halk böyle istedi. Yetkisinin sonu ve sınırı yok. Frensiz kamyon gibi gidiyoruz.
Adam ülkenin yegane sahibi şimdilik. 2 dudak arasında hersey. Adam helallik istedi ya la.
Erdoğan'ın şahsının devletinde yaşamıyor muyuz? kim olacaktı suçlu 81 milyon mu?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar