her yeni ilişkisi için tertemiz beyaz bir sayfa açan kızdır. hiç şüphesiz mopak'ın 5 ortalı harita metod defterini ciltsiz nesiz kullanan kızdır. zira "ömrümsün.." dediği adamı 2 hafta sonra tanımaz. onu mazisine gömmüştür. daha sonra da tertemiz yepisyeni bir sayfa açar.
her ilişkide yeni bir sayfa açan erkekten farkı yoktur.

mutlu olmak için yeni sayfa açmak gerekiyorsa bırakın açsınlardır, bizi mi gerdi acaba?
hayatını 2.bahar 3.bahar 4. bahar şeklinde bölmüş kızdır her sayfada aynı umut kütlesiyle yeni bir hayata başladıgını zanneder. üzücü
sayfa yeni olsa bile önceki sayfanın izlerini taşır.
Defterin kaç orta olduğu merak konusudur.
Her ilişkisinin biteceğini bildiği halde kurşunkalemle yazmayı akıl edemeyen kızdır. Silgi kullanmayarak, sayfa israfına yol açan kızdır.
liselidir. yani henüz hayatı gerçekten yaşamıyordur. öyle yeni sayfalar açmak kolay mıdır ömürde?
her ilişkinin sonunda sikik sıpa gibi ağlar ve kendini dünyadaki en büyük aşkın tek kaybedeni zanneder.
şanssızdır. ancak her seferinde daha iyiye doğru ilerliyordur. bazıları için her şey tek seferde mümkün olmuyor. (bkz: step by step)
her yeni sayfanın sonunda defter daha çok kirlenecek, daha çok eskiyecektir.
sorunun kendinde değil karşısındakinde olduğunu sanan kişidir.
olası sayfa başı metni şöyle olacaktır:
sevgili günlük. bu gün de temiz ve yani bir sayfa açtım. aça aça açılmadık sayfam kalmadı.
*
özlem tekin'in şarkı sözlerini hayat felsefesi edinmiştir. biraz da abartmıştır. zira hala tertemiz değildir o sayfa.
bir süre sonra sayfaları bitireceğinden 'the page cannot be found' yazısını görecektir. *
kuşe kağıda baskı, pırıl pırıl 12 ciltlik bir ilişkilerimin külliyatı vardır kitaplığında.
artık bir ansiklopediye sahiptir. güle güle kullansındır.
babasının kırtasiye dükkanı olan kızdır.
Kırtasiyede defter bırakmayacak kız modelidir. Hep yanlış sayfayı açıyordur. Bu lisedeyken edebiyat defterini unutup matematik defterinin bir sayfasına yazan kızdır muhtemelen.
24 kitaplık cilt yapmış kızdır .
ağaç katliamına sebep olan kızdır.
en iyi ihtimalle kendini en kötü ihtimalle seni kandırıyordur. Yeni sayfaymış. hayır. hep aynı kirli sayfayla gelir karşına sen kurşun kalem silgisi olduğun halde senden tükenmez kalem izlerini silmeni bekler.
kalın kapaklı spiralli defterler kullanan sıra arkadaşım gibidir. ataşlarla tutturup düz kalsın diye çantama özene bezene yerleştirdiğim defterlerimin köşeleri ne yaparsam yapayım onunkiler kadar düzgün kalmadı. sınıftaki diğer arkadaşlarımınkilere göre az olsa da hep kıvrıldı. sağ elle yazardım ben de çoğunluk gibi. bir şeyi yazarken, daha hiç açmadığım sayfaların köşeleri de kıvrılıyordu. sağ alt köşeleri... son kelimelerin yazıldığı yeri sayfanın...
cümlelerimin sonu gelemeden yarım kalışları, yarım hissedişlerim ya da, böyle devam etti.
kalın kapaklı, spiralli defteri olan arkadaşımın tüm sayfaları sonuna kadar kelimelerle dolarken ben o sağ alt köşeye hiç yazmadım, boş bıraktım. o kırışık köşeye yazacağım yazı tüm sayfadaki güzel yazımı çirkin gösterecekti, böyle daha iyiydi. kalın kapaklı sprialli defteri olan arkadaşım tüm defterini doldururdu, güzel güzel.
benim köşelerim hep boş kaldı. güzel olan onun defteriydi, benim yazım.. bunu çok sonradan anladım.
sayfalar bitince, karınca yazısıyla defterin kenarlarına yazmaya başlar.
eski ilişki sayfalarını fotokopi çekip yeniden yaşayan kızdan çok daha duyarlıdır.
yeni sayfa açtığını sanan kızdır şüphesiz.