bugün

22 temmuz seçimleri'nin matematiksel olarak, aşağı yukarı ifadesidir.*
sokağa çıkmamak için bir sebeptir.
anlaşılmayan olaydır. ben vermedim sen vermedin e peki kim verdi?
bu zamana kadar sabaha kadar süren sayım neden gece 11,00 de bitiverdi.
iran - irak ve benzeri bir ulke olmak yolunda azimli kisilerin istatistigidir. demokrasi, laiklik ataturculuk, milliyetcilik gibi kabaran duygularımız icin cumhuriyet mitingi felan yapmıstık oysa. yazık oldu.
seçim sonuçlarını kaldıramayanlarca sokakta görülen her iki +18 kişiden birine tekme tokat saldırma sebebi olabilecek gerçektir.
özlem siyasette yeni adlı programda berhan şimşek'in siyasette yeni olan özleme gülerek sizi mantığa davet ediyorum demesini sağlamış olsada, ama gün itibariyle doğruluğu kanıtlanmış olan ifadedir. * * *
seçim sonuçlarını kaldıramayanlarca sokakta görülen her iki +18 kişiden birine tekme tokat saldırma sebebi olabilecek gerçektir***.
en yakınlarımdan, hatta kendimden şüphe ettiren durum.
ya bir tür sihirle gözlerimiz boyandı topyekün akp'ye bastık ya da seçimlerde bir düzmece oldu. şaka bir yana nasıl insanlarla yaşadığımızı görmemiz konusunda gerçekten dehşet verici bir sonuç olmuştur.
sen vermedin o vermedi ama ben verdim vatandaş verdi türk halkı verdi orta sınıf verdi. bunun sonucunda da her iki kişiden biri akp ye oy verdi ama her iki kişiden biri chp ye oy vermedi. sokakta tekme tokat saldırcak olanlara da hazma iyi gelecek ilaçlar almalarını ve bunu sakaryada yapmamalarını tavsiye ediyorum.
özellikle gençler üzerinde uzun süredir yapılan yatırımların sonucu oluşan durumdur.lise dönemlerinde karşılıksız dershane ve kurs yardımları ile oluşan ve sonrasında büyük şehirlere okumak için giden öğrencilere yine bedava yurt,burs sağlanması ile katmerlenen minnetkarlık duygusunun sonuçlarıdır.
diğer partilere verilen oyların mürekkebinin akp ye doğru akıp akmadığını düşündüren durumdur. *
insanı paranoyak yapan hede.

yanımdaki arkadaşa sordum o vermemiş ben mi verdim acaba.
insanların istikrar isteği.
akp yi sevsek de sevmesek de sonuçta bu ülkede her 2 kişiden 1 i onlara oy verdi, yani nedir bu akp nin çok büyük başarısı mı yoksa diğer partilerin başarısızlığı mı tabiki de 2. si ama metin uca bile akp yi tebrik ettikten sonra bizim de tebrik etmemiz çokta olağan üstü bir davranış olmayacaktır, tebrik ediyorum kendilerini.
(bkz: her yüz entryden ellisinin akp yanlısı olması)
özellikle gençleri düşündürmesi ve harekete geçirmesi gereken bir durumdur.bu durum,rahatsız olan herkesin baştan sona bütün siayasi hareketleri yorumlamalarını gerektirir.birçok kişi için üzüntü verici olması tek başına bu sonucu değiştirmeye yetmedi.alternatif,kaliteli,içi dolu ilkelerle var olmayan başka oluşumların eksikliği bu sonucun önemli sebeplerindendir.
yanlış önermedir. zira her iki kişiden üçü akp'ye oy vermiştir.
(bkz: nevsehir secim sonuclari nin yanlis hesaplanmasi)
oy kullanırken kullandığım oyun fotoğrafını çekmeme neden olan hadise geleceği gördüm. benden şüphe duyanlara şimdi o fotoğrafı gösterebiliyorum.
(bkz: o iki kişiden biri ben değilim)
aynı havayı teneffüs ettiğin insanlardan utanmaya başlama durumudur. (azizi nesin ne kadar haklıymış dedirtir.)
akp ye oy vermeyen bir insanın başka birisiyle konuşurken kendisini, karşısındakinin akp ye oy verdiği paranoyasına gark ettiren durumdur. tehlikelidir. ikili ilişki kurmaması, toplu olarak takılması yararlı olabilir. etkisi bir sonraki seçime kadar devam edecektir.
türkiye'yi, hatta içinde yaşadığı şehri kendi dar çevrelerinden, arkadaş gruplarından, eş dosttan ibaret zannedenlerin inanamayacağı şeydir. bırakınız onlar aranıp dursunlar kendi aralarında "hanginiz akp'ye verdi laeyn? hangi elinle mührü bastın? hangi elinle zarfı sandığa attın?" diye.
(bkz: oyumu akp ye verdim ama söylemeye utanıyorum)
bizim ailenin yarısının aslında irticacı olduğu söyleyen korkunç teori.
izmirde 3 te 1 e düşen durumdur.

(bkz: seviyorum seni izmir)