bugün

bizim işyerinde de var bunlardan bir tane. hem de tam tamına bir tane. fazla değil. sayıyla geldiği belli. efendim yüzü güldüğü için mi genç, genç olduğu için mi yüzü güleç sorunsalına dalıp derin psikanalizlere girmeden kesip atmak gerekirse beni ziyadesiyle kıskançlığa sevk eden kızdır. neden mi? şundan: ben haftasonu işe gelmenin derin ızdarıbı ile boğuşurken bu kız benden bazı sorunlarına yanıt istemekte. sorunlar da işle ilgili şeyler. neyse cevaplıyorum bildiğim kadar ve bakıyorum kızın genel ruh haletine ve şöyle düşünüyorum: polyanna türkiye'ye inmiş olmalı. yahu herkes burnundan solurken bu kızda nasıl olurda tık olmaz? neyse şu an kafam hayli karışık. galiba sağlıklı düşünemiyorum.
içinde bir çok sorun taşıyan kızdır. herkes ne güzel sürekli gülüyor, ne kadar mutlu diye düşünürken kız genelde insanların salak olduğunu düşünür. çünkü kimse o kadar mutlu olmaz ya da o kadar iyi mutluluk numarası yapmaz.
kafası güzeldir.
muhtemelen erkeklerin gözünde evlenilecek kızdır.
neden mi?
(bkZ: bi gün de yüzün gülsün be)
cümleleri klişeleşmiştir artık da ondan.
(bkz: tozpembe) *
pollyanna sıfatı yakıştırılabilecek kızdır.
henüz kötü insanlarla karşılaşmamış kızdır. (bkz: nuri alço)
Kafayı para,hayat şartları,sınavlar ile bozmuş olma olasılığı yüksektir.
etrafına neşe saçan, mutluluk kaynağı, huzurun sembolü kızdır. erkek modeli için:

(bkz: ben) *
arkasından nasıl beceriyor sürekli gülmeyi dediginiz , bunu anlamaya calısırken kafayı sıyıracak gibi oldugunuz, ve sonunda da düsünme yetinizi kaybettirebilecek numune insan türüdür.
botoksun ayarını kaçırmış kızdır.
genç olduğu için ileriye umutla bakan kişi modelidir hoşturda bu durum fazla dikkat çekerler, insanların içten gülmeyi unuttuğu bir dönem içerisinde az rastlandığı için kıskanılırlar da bu tipler. pek çok yaşasın bu genç kız modeli hatta inadına üstüne gelindikçe daha fazla gülsün diyelim ne diyelim ağlatalım mı kızı!...
(bkz: üff yine ne var)*
duygularını belli etmeyen kızdır.
insanlara sinirli, kızgın, sıkıntılı olduğunu belli etmek istemez. o yüzden de sürekli gülümseme halindedir ve eğer bir gün suratını asarsa o zaman herkese çok garip gelecektir.
yüzünün her daim güleç olması, her daim mutlu olduğu anlamına gelmeyen insan.
hayatta hala iyi birileri kaldımı dediğimiz bu zamanlarda gördüğümüzde ve muhabbet ettiğimizde güleryüzü ve neşesiyle içimizi rahatlatan kız tipidir.
insanların kendisine karşı hareketlerine çok fazla takılmayan, sinirlendiğini, üzüldüğünü belli etmeyip gülümsemesini koruduğu için; insanların onun asla alınmayacağını düşündüğü, ama bazen kırılsa bile bunu belli edemeyen kızdır. arada bunları belli etmesi tavsiye edilen, yoksa üzüntülerini içine ata ata genç yaşta içindeki dertleri derya olacak olan kıdır aynı zamanda..
en basitinden, sürekli güzel olan kızdır.
bir süre sonra yalandan gülücüklere sahip olduğunu düşünmeye başlamamıza neden olacak kızdır.
(bkz: yamuk prenses)
büyük ihtimal 120370192 karakter yaşattığı iç dünyasının akislerini feysbukta kabak gibi göreceğiniz kız tipidir. "(başını hatırlayamıycam) ... ve ben gülerken kimse yalan olduğunu anlamaz." gibi bağlantılar yayınlayarak içi kan ağlayan palyaço ifadesinin altını da çizer.
sahte kızdır, gülmeyi görev gibi görmektedir, gülmeyi gerçek kılan bunun her zaman olmayışıdır çünkü.
oldukça mutsuz olsa gerekdir.
(bkz: dikişlerim sağlam kimseler bilmez ki)
(bkz: nasıl kanar içim saklar yüzüm)
bir zamanlar ki ben, hep gülme diye kızdılar artık somurtuyorum.
br gülümseme ile karşısındaki yüzde gülümseme görebilebileceğini düşüne ve insanların mutlu olmasını isteyen salak kızdır, sana ne insanlardan kızım denmesi lazım.