bugün

okudugu espri yapmaya calisan insandir. hayalgucu diye bir kavram hic olmamistir o insan icin. ve birde kitap okumayi anlamsiz bulan tiplerdir.
kim getirdi lan bunu diyerek yanından uzaklaşılası insancıktır.
umut fakirin ekmeği deyip gülünecek umuduyla aynı espriyi yapan ama hiç bir zaman esprisine gülünmeyecek olan kişidir.
stand up'çı olabilir, bu adamlar hep aynı tip espri yaparlar. hatta ileri gidip farklı programlarda aynı konu açılınca
eski esprilerinden * * yaparlar.
genellikle ilk yaptığı zaman komik bulunarak gülünen esprisini yineleyip duran ve "ya sabır" çektiren insandır.
Kendisi patron olabilir. Yani eski patronum... Zekasi da oyle eksi falan degil sizin okulunuzda ders alldiginiz proflara bircok konuda ders verebilecek bir muhendistir. Dolayisiyla gotunuzden atmanizin bir anlami yok. Ha sıkıcıdır belli bi yerden sonra bayar ama zekayla bagdastirip zekasizliginizi ortaya cikarmayin.
alttan aldığım derslerin hocaları. hadi ders anlatma stilini değiştirmiyosun bari espirilerini aynı yapma.
beyazıt öztürk'tür.
ne yaptığını bilmeyen insandır uzakdurun ondan
(bkz: uzak durulması gereken insan tipleri)
Şu şekilde tepkilere maruz kalabilirler:

1) ahahahahaha iyimiş yaa
2) hahah
3) espiriyi biliyorum tarzında hafif tebessüm
4) hafif bir offf'lama
5) duymamış gibi yapma
6) konuyu değiştirme çabası
7) "geldi yine tipini ziktiğimin.." hissiyatı ve ortamdan uzaklaşma isteği
(bkz: ayının kırk türküsü var kırkı da ahlat üstüne)
yorulmuşsun dünyada. yüzünden, ellerinden, değişmeyen her şeyden sıkılıyorsun. insanlar hep aynı espriyi yaparak mutlu, aynı şeyleri tekrarlamaktan bıkmıyor. hep aynı şeyler. aynı şeyler. yine aynı şeyler.

aklın hizmetimize sunduğu bu dünyadan iğreniyorum. değişim düşük akıllara emanet edilmiş. yavaş yavaş çıkıyoruz merdivenleri.

sonbahar yaprakları, çavlanlar, karlar... hep aynı bu lanet olası dünya.
benimdir. sürekli aynı espriyi yapmıyorum ama bir espri bulduğum bazen birkaç kez tekrarlıyorum.

misal, bugün italyanca dersinde "universita technica di urfa, urfa üniversitesi" lafını bir saat içinde dört-beş kere tekrarladığım doğrudur hakim bey.
Bazıları vardır duyulmadı diye tekrar tekrar söyleyip durur oysa duymuşuzdur ama işte gelde ona anlat komik değil kardeşim işte yapma!
katli vaciptir.
ilk yaptığı zaman ilgi görmüş,beğenilmiş espriyi uzun süre boyunca yapmaya devam eden insandır ve biri ciddi bir şekilde bokunun çıktığını yüzüne vurmaz ise bu kısır döngü devam edecektir.
vurduruyordur.
la bi siktirgit artik yaaa.
görsel
bi gün beyoğlu'nda geziyorum...
uludağda yazardır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar