bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  hematit, demirin başlıca kaynaklarından biridir.
  narin bir kristal çeşididir ve işlenirken mohs'a göre 5-6 sertlikte olmasından dolayı çok titiz bir çalışma ister.
  kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. dalağın doğru çalışmasını sağlar. enerji ve canlılık verir, stresi azaltıcı etkisi vardır. çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
  özellikle karar verme güçlüklerine birebirdir.
  eski çağlarda tılsım olarak kullanılan taşların başında gelir, ancak modern çağda da insanlar bu taşın bel soğukluğuna iyi geldiği inancındadırlar.
  http://www.kenzay.com/hematit.html
  1 ... nirvana
 2. 2.
  Sertlik derecesi: 5 - 6
  Kim. yapısı: Fe2O3, Demiroksit
  Özgül ağırlığı: 5,3
  ... nirvana
 3. 3.
  demirin en önemli mineral filizi. demir kapsamı %70'i aşan koyu kahverengi böbrek biçimli topaklar halinde rastlanan hematit, çok yoğun ve orta sertlikte bir mineraldir. ezilmiş hematit, boya tozu ve cilalama olarak kullanılır.
  ... northwich
 4. 4.
  berberlerde görülür. sakal traşı sonrası kanayan yerlere sürülür. anında etkisini gösterir ve kanamayı hemen durdurur. kimyada bileşenin adı aluminyum sulfat olarak bilinir. duyduğuma göre kaya tuzu da deniliyor.
  ... pis yazarim
 5. 5.
  (bkz: kan taşı)
  1 ... koko
 6. 6.
  blood stone. blutstein.
  3 ... metalt
 7. 7.
  odaklanma, dayanıklılık, irade gücü, konsantrasyon, cesaret, özgüven, iyimserlik, ve denge taşı. mıknatıs özelliğindedir. işlenmiş (cilalanmış) formunda parlak siyahtır.

  hematitin ayrıca koruyucu özelliği çok yüksektir. bizi topraklar, yerküre ile olan bağlantımızı güçlendirir, güvende hissetmemizi sağlar ve canlılık verir.

  yin ve yang enerjisini dengeler. negatifliği yok eder ve başkalarının negatif enerjisini emmenizi engeller. utangaçlığa iyi gelir, özgüveni artırır. bağımlıkların üstesinden gelmeye yardımcı olur.

  hematit ayrıca kan yapıcı bir taştır. böbrekleri destekler ve dokuları yeniler. demir emilimini ve kırmızı kan hücrelerinin oluşumunu destekler. bacak krampları, anksiyete ve uykusuzluğa iyi gelir. kemikler üzerinde olumlu etkisi vardır, kırıkların iyileşmesine ve omurganın dengelenmesine (hizaya getirilmesine) yardımcı olur.

  uzun süre boyunca ara vermeden ve vücutta enflamasyonun varlığı durumunda kullanılmaması gerekir. soğuk suyun altına tutarak, tuzlu suda bırakarak temizleyebilirsiniz. suyu seven bir taştır.

  ve en güzeli, birbirinden güzel takılar formunda mevcuttur, üstelik sık bulunduğu için ucuz bir taştır.

  http://www.asia.ru/images...etic_Hematite_Jewelry.jpg
  http://www.gd-wholesale.c...t--bangle-hmb-100-760.jpg
  http://www.charmsoflight....20Necklace%20N-He-009.jpg

  siyah inciyi sevenler şu alternatife bayılabilir!:

  http://0.tqn.com/d/jewelr...atite-eye-glass-chain.jpg
  ... ashtarte
 8. 8.
  kristal sistemi monoklinal' dir.
  ... kuba gibiyim kendi kendime yet
kapat