bugün

hem sarhoş hem müslüman olunmaz. laikte olunmaz müslüman olunabilir pek tabi ama o zaman herkes olur ortada ateist kalmaz o zaman satanistler bu içi boş havuzu işiyerek kaç saate doldurur?
bu , bir "sablon" basligidir....su ve söyle olanlar böyyük müslümandir su ve söyle olanlar göccük müslümandir diye, kafalarindaki sablonlara göre basliklar acan, müslümanligi sekilcilik sanan türden müslümanlarin actiklari "sığ" bir basliktir bu.

sonucta her insan günah isler. allah da bu sahislar gibi düsünüyor olsaydi, hickimse cennete gidemezdi...haa belki peygamberler giderdi. ama onlarin disinda hickimse cennette yer bulamazdi. demek ki o düsünce seklinde bir anormallik vardir.... bu sahislar haci olmus adamin da derhal cennetlik olacagini düsünürler. cünkü o da sablonlarina uyar.

sabloncu islam, islam degildir.
içki sadece haramdır içki içen adam müslüman değildir diye birşey yok kuranda.

eee sana giren çıkan ne?
(bkz: Dini kullanan ve hala müslümanım diyen insan)
müslümanlık o kadar zayıf birşeymi iki kadeh içtin gitsin. burda kişi kimseye zarar vermeden kendi halinde içiyor. eğer bu müslümanlıktan çıktı dersek küçücük çocuklara karşı olmayacak suçlar işleyip pek ala da ortalıkta hala dolaşanlara ne diyecez.
--spoiler--
ikimiz de gelsek kıldan köprüye,
ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
--spoiler--
Belki dininin bir çok gereğini yerine getiriyordur. içkiye karşı zaafı vardır. Hatta kendi de içmemeyi isteyip vazgeçemiyordur.

Bir şu şekilde insanlar vardır. Müslanım deyip teknolojik dünyadan kendini soyutlayan, evine televizyon sokmayan, kimse görmesin diye çarşaf içinde gezen, çocuğunu zorla kur'an kurslarına yollayan, dinciyim diye diğer milletleri aşağılayan, kendisini bir sokakta yürürken herkesin üstünde hisseden... Yukarıda ki kadar bu da tartışmaya açık bir konudur kanımca.
(bkz: hem içki içip hem müslümanım)
allah'ın varlığına ve birliğine inanıp, ona şirk koşmayan herkes müslümandır. içki içse de, zina yapsa da müslümandır.
içkisiyle yalnızca kendisine zarar veren müslüman insandır; bir de müslümanım deyip içki içmeyen ama binlerce insan ve aileyi dolandırıp zor duruma düşürenler vardır ki keşke içki içselerdi de bu olaylara hiç girmeseydiler dedirtir insana.
sözlük trende mi uydu?
bu konudaki başlık bolluğu neden diye akla soru getiren bir diğer komik başlık.
içki içmek dinden çıkmaya neden olmaz, kişiyi günahkar yapar.
günahkar olmak kişiyi cehenneme yaklaştırsa da, onu imansız yapmaz.
çünkü günahkar müslümanlar da günahları kadar cehennemde kalacak, sonra cennete gireceklerdir.
günah ve iman kavramlarını birbirinden ayrı değerlendirmek gerekiyor.
hem yetim hakkı yiyip hem müslümanım diyen insandan daha müslümandır. başkalarına zarar vermediği sürece içki içmesi kendi sorunudur.
haram durumu inkar etmediği sürece müslüman olacak kimsedir.
rakı, şarap içiyorsam sana ne
yoksa sana bir zararı içerim
ikimizde gelsek kıldan köprüye
ben dürüstsem sarhoşkende geçerim.
hem yolsuzluk yapip hem muslumanim diyen insandan daha muslumandir.
gıybet eden/dedikodu yapan/ başkasının hakkını yiyen/namaz kılmayan fakat bunların günah olduğunu bilen, bilerek yaptığı için günahkar olan müslümanlardandır. Allah affetsin.
hem içki içmeyip hem de böyle başlık açmak. hayır alkollü olsan sonradan "alkollüydüm ne yaptığımı bilmiyordum" dersin, şimdi bahanen de yok.
kimin cennete kimin cehenneme gideceğine karar vermek sana mı kaldı?
namaz kılmıyorum ama kalbim temiz in uzaktan akrabasıdır.
içki içmek kişinin kendi günahıdır. hiç kimse ona cehenneme gideceğini söyleyemez. kaldı ki şimdi içki içen insanların, müslümanım diye ortalıkta dolaşanlardan daha fazla müslüman olduğu bir gerçektir.
namaz kılıyorum deyip çıkışta gittiği altın gününde dedikodu yapan insandan daha müsülümandır
oruç tutup iftar sofrasında bir kuş sütünü eksik etmeyen insandan daha müslümandır.
Zekat verip bunu etrafa yayan insandan daha müslümandır.

bu başlığı açanda muhtemelen dinden çıkmak ve günahkar olmak arasındaki farkı bilemeyen potansiyel bir günahkardır.
içki içip müslümanım diyene insan bile denmez.
kimin cehenneme gidip kimin cennete gideceğini allah daha iyi bilir. ne mübarek insanlar vardır ki zamanında çok kötü işler yapmıştır sonrasına tövbe edip müslüman geçinenlerden daha müslüman daha mü'min kişi olmuştur. hata yapan ve günah işleyen insanlara dil uzatmak çok yanlıştır zira peygamber efendimiz, "din kardeşini, bir suçundan dolayı ayıplayan kimse, o suçu kendisi de işlemedikçe ölmez" buyurur. bize düşen ona dua edip bu hatasından kurtulup doğru yolu bulmasını istemekten başka bi' şey değildir. böylesi daha hoştur.
(bkz: tek günah olarak içkiyi görmek)
türkiye'nin yüzde 99.9'udur.