bugün

Kuşkusuz hegel lafı uzatıyor diyorsa çok iyi incelememiştir ama "hegel lafı uzatıyor, bir yere değdirmiyor" derse iyi öğrenmiştir. Vallahi o kız efendinin köleye, kölenin efendiye olduğundan daha bağlı olduğunu bilendir.
Schopenhauer de bunu görüp birahaneci kılıklı hıyarın teki demiş hegel için.

Ben hegel'in lafı gargaraya getiren boş balon sözlerini okumaya çalışınca bile birkaç dakika bile dayanamayıp bıraktım.

Schopenhauer'in kitapları ise çok ağır mantık irtihalleri ihtiva eden birkaç tanesi haricinde su gibi tertemiz bir üslupla yazılmış.
geçen günlerde bir arkadaşla sohbet ediyorduk. bu amerikan yüksek akademisinin onlaması oldukça zor dili var ya. onun savaş sonrası amerika'ya göç eden alman felsefeciler sayesinde olduğunu söylemişti. yani bu horkheimler falan gidiyor oraya ingilizceyi alman üslubuyla yazıyorlar tabiatıya. sonra bizim bu amerikan aveller bunu taklit ediyor ve ortaya tuhaf tuhaf metinler ortaya çıkıyor.
Sen bir de Derridayı gör diye cevap veren kaynanası vardır.
Hegel de çok uzatıyor ya vurduruyor da bu kesin.
Sadece Şeyma kitabını iki defa bitip kendini geliştirmiş kızdır
Kuşkusuz haklı kızdır. Ayrıca anlaşılmazlığı yargısındaki temel neden ithaflarının menşeini veya hedeflerini belirtmemesidir derse çok tatlıdır ve Oytunkaran'dır. Evet.
Şüphesiz ki sözlüğün entellerinin hoşuna gider. Evet.
Hegel ne aşko mutfak robotu markası mı diyen kızdan bir adım geridedir.

Ne demişti attila ilhan: entelektüel kadınların çoğunu camdan dışarı atmamak için kendinizi zor tutarsınız.
Hegel'in karmaşık kavramsallaştırmalarıyla kafayı yemek istemeyen biridir. Ama Hegelsiz de olmaz abla.
Uludağ sözlük yazarı değildir. Bizim kızlar biraz bilgisiz. Evet.
Hegel'in laf salatası yaptığını bilen, rus salatası yapmış bir kızdır.
Descartes hayranı kızdır. Çaktırmadan laf atmak peşindedir. Belki de yeni hegelcidir.
Sanırım yok öyle bir kız. Yani bir kız işine yaramıyorsa eğer kendini geliştirmez. Mesela başlıktakini söyleyecek kız okul vb. bir sebeple hegel ile tanışmak zorunda. Kızlar kadınlar böyle maalesef ve ben onları böyle boş olarak seviyorum.
o zaman analitikçilere bir bakması gereken kızdır.

lafı dolandırmazlar, edebiyat yapmazlar. nettirler. adamdırlar adam!
Tebrik edilesi kızdır. Xx kromozomluların yüzde 99'u hegeli dizi oyuncusu zannederler zira.
doğru söyleyen kızdır. hegel kadar gereksiz biri yoktur. onun yerine sartre, camus, popper, schopenhauer, nietzsche gibi kişiler okunmalıdır. hiç bir şey bilmiyorsan dostoyevski oku.
"alman idealistlerinden başka ne beklenebilir ki? Hem geveze hem de çirkinler...

Oysa post yapısalcılar öyle mi matmazel?

Hem yakışıklı, hem de kadın dilinden anlıyorlar." Diye cevap verilmesi gereken kızdır.
Türk kızı değildir o. Evet.
Scheler'in geist'a gelene dek kafayı uzun uzun ütülediğinden habersiz kızdır. Hegel değil lafı uzatan, bir tek.
Türk kızı değildir. Bizim kızlar bilmez böyle şeyleri. Evet.
kantçı belli ki. Yoksa neden böyle bir hadsizlik yapsın?
Hem lafı hem saçı gereksiz uzundur evet.
Kadınların beş çayında sürekli dile getirdikleri eleştiridir.Hegel de bir de bu açıdan bak olaya şeklindeki konuşmalara yol açar.
Ağzından bal damlayan kızdır.