bugün

bazıları için "force of nature + savage roar + innervate + savage roar", bazıları için de "allah belanızı versin control warrior'lar ve mech mage'ler." olan oyun.
klasik blizzard taktiği ile ilerleyen kart oyunu, öğrenmenin basit ustalaşmanın zor olduğu oyundur.

not: aktif bir şekilde oynamaktayım oynamak isteyen yazar dostlar ulaşsın.
oynamas zevksiz, blizzard'a yakışmayan, piyasadaki diğer kart oyunlarının kıyısından geçemeyen dandik, free to play bir oyun.
en sevdiğim occg * türü oyundur. oynayan varsa atışabiliriz. ezer geçerim acımam söyliyim.*
buyurun size arenadan topladığım anahtar koleksiyonumu göstereyim, dediğim oyundur. bazıları henüz 7. anahtarı bile görememiştir, yazıktır. görgüsüzlük ederek sunuyorum efenim:*

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
oynayan yazarları görünce sevindirmiştir. böyle oyunlar oynayın oynayacaksanız.
Yapilan son guncellemesinde 3 nisan 2015 te oynanmaya baslayacak olan "blacrock mountain" seruveni duyurulmus olan oyun. Daha "naxxramas" in kartlarini toplayamadigim icin* biraz icim burkuldu. ilk hafta yayinlanacak olani yine "naxxramas"taki gibi ilk 1 ay bedava yaparlarsa super olur.
Oynadıkça karakterlerinin taklidini yapmaktan kendinizi alamadığınız bir Blizzard kart oyunu. oynamayı bırakalı aylar olmasına rağmen efektler hala kulağımda yankılanıyor.
yeni gelen blackrock mountain eklentisiyle iyice pay to win olmuş sözde strateji oyunu. naxxramas'ta 1 wingi ücretsiz sunan blizzard; paraya doymamış ki bu sefer tipik bir amerikan şirketi zihniyetiyle tüm wingleri açmanız için sizden 3500 gold biriktirmenizi(ki bu 2 aydan fazla sürebilir) ya da euroları, dolarları bayılmanızı istiyor.

şu oyuna bu saatten sonra strateji oyunu diyenin zekasından şüphe ederim.
son entryleri okudum da mesela pay to win oldu iyice falan denmis.. katilmiyorum cunku gunluk gorevleri yaparak baya iyi biriktiriliyor altinlar. eger ille de hemen o kartlarin hepsine birden sahip olmaliyim cok sabirsizim dersen de gercek parayla alma secenegi sunmuslar.. bir de zaten tum kartlar ayni anda acilmiyor birer hafta araliklarla aciliyor bes haftaya yayilmis sekilde. Bu ne demek? zaten onceden haberi olan insanlarin haftalar oncesinden ve ekletinin gelmesiyle de zamana yayilmis bolum acma gunlerinden gold biriktirmek icin yeterince imkani olacagini gosteriyor.. yani oyuncunun burada bilincli ve altin biriktirmeye odakli davrandigi takdirde gercek para odemeye hic ihtiyac hissetmeyecegi gercegi ortaya cikiyor. Elestirilecek taraf ariyorsak mesela neden turkce dil secenegi yok.. o yonden elestirelim bence.
blizzard'ın yeni kart oyunudur. aslında pek yeni sayılmaz, warcraft karakterleri varmış. yani seveni için güzel ama yeni başlanacak bir şey değil.
az önce aldığım bir habere göre bütün android cihazlar için marketteki yerini almış olan oyun. 7" ten küçük cihazlar için markette bulunmuyordu. bu gece itibari ile markete tüm cihazlara uygun sürümü eklenmiş. ilgili arkadaşlara duyurulur.
Zevkli bir kart oyunudur. Geçen sene betasına katılıp bir süre uzak kalmıştım. Mobil platforma gelmesi üzerine tekrar başladım. Eskisi kadar güzel ve daha pratik. Kesinlikle vakit öldürüyor.
milletin acaip fantazik kartlar tasarladığı oyun
http://kafakutu.com/2015/...z-onunde-bulundurmali-mi/
Isteyen arkadaşların Uludağ sözlükteki nickim in yanına #2121 ekleyerek beni ekleyecekleri oyun.
geçen haftalardaki bağlantı problemleri nedeniyle avrupa sunucunda oynayan oyunculara "özür" mahiyetinde 2 adet klasik pack hediye etmiş oyun.

2 pack ne amk, koskoca blizzardsın 5 tane yolla işte. kaç tane arena heba oldu, kaç ranked maç gitti sizin saçma sapan bağlantı problemleriniz yüzünden.

neyse, şaka yaptım. blizzard için bu büyük bir gelişme 2 pack.*
Six pack yollayaydi daha iyi olurdu ama neyse.*
Arada bir kucuk surprizler yaparak oyuncularini mutlu eden oyun.
ekleyin oynayalim beyler #2727 (druid candir.)
şans oyunu.

1 yıldır oynayan birisi olarak söylüyorum bunu. bu oyunda "yetenek" diye bir kavram yok. ya da strateji falan filan. en büyük kanıtı da blizzard'ın win/lose oranlarını, oynadığımız en son maçları, arena istatistiklerini, class/hero istatistiklerini kaydetmemesidir. starcraft, diablo, wow... bu oyunların hepsinde oynadığınız oyuna dair istatistik en ufak ayrıntısına kadar verilirken hs'de istatistik diye bir olay yok. peki neden ?

çünkü bu oyunda istatistik olursa oyunu oynayan herkes apaçık bir şekilde görecekki win/lose oranları %50'lerde dolaşacak. şanslı olanlarda(gece gündüz oynayanlar, inekleyenler vs.) %60 falan. tavla gibi bir nevi. eliniz uygun gelince aptal değilseniz zaten oyunu kazanırsınız. bunun için stratejiye gerek yok. lütfen kendinizi kandırmayın *
Kanser oyun. Cidden kanser. Karşınızdaki oyunu bilmeyen bir herif değilse kazanma ihtimaliniz şansınızla doğru orantılı. Çektiğiniz kartlar ard arda iyi gelirse müthiş bir sinerji yakalayıp karşınızdakine nefes bile aldırmadan kazanabiliyorsunuz peki ya çektiğiniz kartlar iyi gelmezse? Daha 25 HP'de falan kaybettiğiniz belli oluyor o derece. Ne kadar yetenekli olursanız olun, karşınızdakinin decki kötü bile olsa eğer şanslıysa tokatlama ihtimali var. Uzmanlaşmak istiyorum ya da ben kaybetmeye pek tahamüllü değilim diyorsanız sakın bulaşmayın. Çok büyük oranda şans etkili.

Casual modlar için hadi böyle, birde arena var anam anam anam. Hani sabahtan beri şans şans diyorum ya. Burada o şans kavramının kübünü alarak şans faktöründen bahsedin. Herşey random hemde herşey. Elinizdeki kartlar dahil. Zaten birde deck iyi gelmezse saç baş yolun tam. 150 golda veda edin. bu arada 150 goldu kazanmak içinde casual modlarda 45 maç kazanmak gerekli. Yada günlük görevlerden de biraz daha hızlandırılmış biçimde kazanıp arena ya girmek muhtemel. Ama arena da her win daha büyük ödül kazandırıyor. Baya şanslıysanız arena dan iyi paralar kazanmanız içten bile değil.
Üst üste yaklaşık 12 el kaybettiğim oyundur. Hayır yani ileri ranklarda yenilsem içim yanmaz. Rank 15 te 12 oyun nedir ya. Hangi desteyi denediysem antisi geldi karşıma. Neyse bi duş alıp tekrar deneyeyim ben.
yeni bağımlısı olduğum oyun fakat twitch canlı yayından çok uzun süredir takip ettiğim için(tsm kripp) deste yapmakta zorlanmadığım rankedda en fazla 9a kadar çıkabildiğim oyundur legendary kartım yok bunuda belirteyim oynamak isteyenler battle.netten fuj1tsu diye eklerler ise oynayabiliriz.
Son 3-4 maçtır herkesi yendiğim oyundur. Şans faktörünün ön planda olduğu doğrudur ama sen kartlarını dengesiz seçersen , stratejini düzgün belirlemezsen yenilmen doğaldır. Destedeki kartların birbirini tamamlaması önemli bir faktör gördüğüm kadarıyla. Ha bir de başlangıç çok önemli arkadaşlar. Hadi kolay gelsin.
Candır can şu bok gibi geçen aylarıma ilaç gibi gelen oyundur. tabi bazen kanser eder insani o amk arenası hayır ben anlamıyorum play modunda sikip attığım karakterler arena da hayvan gibi şi yapıyor neyse Tövbeliyim şimdilik daha arenaya girmem.
bir müddet ara verdikten sonra oyuna geri başlarsanız "keşke ara vermeseydim de iki deck daha açsaydım" dersiniz. o yüzden ölene kadar oynanması gereken oyun.