bugün

Grup Elemanları
Ufuk Önen:Gitar Vokal
Zafer Altundağ:Gitar
Ekim Can Bayram:Bas Gitar
Mete Kuteş:Davul

Diskografi
1990-Murky Bedlam
1992-Fan of Your Fancy
1998-Torch-In'The North Pole
2000-8800

büyük başarılarına rağmen az bilinen Türk Heavy Metal gruplarından biri Hazy Hill.90'ların ortasında dağılan ancak geçtiğimiz yıllarda tekrar biraraya gelen ve yaklaşık 15 yıllık bir geçmişe sahip grup..
karıyerının ilk ve en büyük konserlerini 1991 ve 1993 senesinde odtü' de vermiş * bu konserin hemen ardından yurtdışına davet edilerek * viyana'da verdiği konser ile yurtdışında konser vermiş * ilk Türk heavvy metal grubu ünvanının alan 1988 ankara dogumlu gaz heavy metal grubu.

1995 yılında Türkiye'deki müzik kariyerlerine yine odtü'de * verdikleri konser ile nokta koyup ingiltere'ye uçmuşlar ama o dönem death metalin popüler olmasından ötürü kendilerine kaset yapacak firma bulamamış ve aynı hızla geri dönmüşlerdir.

1999 senesinde yeniden bir araya gelerek eski demolarının ve kasetlerindeki şarkılarının bir derlemesi olan 17 şarkılık 8800 isimli meşhur albümü kendilerinin işlettiği stüdya sis'de kayıtlarını yaparak beğenilere sunmuşlardır. *
ankara'daki üniversite yıllarımda bir kaç konserlerine gittiğim grup. o zamanlar old school heavy metal ile thrash metal arasında bir tarzları vardı. canlı performanslarda ufuk hem gitar hem vokalde iyi idi. ekim'in bazı konserlere komando makyajıyla çıktığını ve bol da tezahürat aldığını hatırlıyorum.
'murky bedlam' son derece kötü prodüksüyonuna rağmen ülkemiz heavy metal müziği açısından önemlidir.
yeniden bir araya geldiklerini duymak güzel (en azından mavi sakal'ın yeniden toplandığını duyduğumdan daha çok sevindim)
aradan geçen 10 yılda kendilerini ne kadar geliştirdiklerini bilmiyorum, henüz son albümlerini dinlemedim.
tarz olarak pek yakın durmasalar da en azından nekropsi kadar iyi bir iş çıkarmış olduklarını umut ediyorum.
(bkz: mayhem izmir konseri)
(bkz: Ufuk Önen)
türkiye'den çıkmış en sağlam heavy metal gruplarından. * * dr.skull 'un inişli çıkışlı dönemlerini dikkate alınca, eski tüfek kronik 'in bir türlü oturaklı sound çıkaramadığını anımsayınca hazzy hill ayrıcalıklıdır der çekilirim kenara.
pentagram severlerin bu grubu kale almaması da enteresandır hani. konu, popülerlik ve undergroundluktan kaynaklı sanırım. hazzy hill.ankara. türkiye'ye dair heavy metal nokta.
bunca zaman nasıl olur da haberim olmaz diye kafamı duvarlara vurduğum gayet iyi müzik yapan (gerçi şu ana kadar 3 şarkılarını dinledim ama her an daha da sevdim kendilerini)
bizde adam gibi müzik yapıyoruz dediğimizde ismini anabilceğimiz nadir gruplardan.