bugün

Ben karga ve marti besledim hayvan sever sayilir miyim.
Sadece kedi ve köpek severek hayvansever olunmayacağını gösterir.

Evde kedi besleyip eve giren sineği öldürüyorsunuz. Yılan görünce bayılıp hamam böceği görünce kaçacak delik arıyorsunuz. Peki ya bok böceğinin canı yok mu? Gerçek Hayvanseverleri bu konuda eyleme çağırıyorum. Evet.

Edit: Feministim diye gezip hesabı erkeğe ödeten kadınlar gibi siz de hayvan “satın alarak” sahiplendiğinizi ve dahi hayvansever olduğunuzu sanıyorsanız......sanmaya devam edin he bir de “ama onlar dışarda yaşayamaz ki ölür”cüler var......evlere şenlik
Hayvansever değilim, köpekleri de kedileri de pek sevmem.

Ama 2 gün önce göç eden flamingoları katleden orospu çocuklarının amına koyayım ben. ızdırabını siktiklerim, kan beynime sıçradı haberi duyunca.
Cevabı modern populeritede saklıdir. Bak ulkemin kemalist insanlarına avrupada fransada ailelerin kedi kopek yetistirdigini goruyor ve onlardan etkileniyorlar haliyle. Sonra etrafda sadece kedi kopek besleyen insanlar yigini olusuyor.
Bulabildiklerimizle avunuyoruz kardeşim. Sokakta aslanlar çitalar yılanlar dolaştıda taş mı attık?
Kusura bakmayınız!

Yağmurlu havalarda sokakta kaç tane salyangozu yolun ortasından alıp kenara koyduğumun sayısını bilmem!

Karıncaları ezmemek için sekerek yürürüm!

Yanımda asla hayvan öldürülmesine izin vermem!

Evime giren tüm örümcekleri alıp dışarı atarım!

Yaralanmış martıyı evime alıp, belediye ertesi gün gelene kadar balkonda misafir ederim!

Siz ne anlarsınız be!
hayvanseverim. evet kedi ve köpekleri aşırı çok seviyorum.
ama ben sümüklü böcekleri bile çok seviyorum.
yağmurlu havada sık sık karşılaşırız onlarla, antenlerini dışarı çıkarıp yavaş yavaş ilerlerler yerlerde. tam o sırada gider antenlerine dokunurum ve hemen sırtında taşıdığı kabuklarına kaçarlar, çok hoşuma gider.
ayrıca sümük falan değiller, sadece ismi o.
ezip durmayın şu hayvancıkları!
Ben sıçan da seviyorum.

görsel
Ben en çok inek seviyorum.
sevimliyiz ondan zaar !

görsel
kedi, köpek, muhabbet kuşu besleyip millete akıl veriyorlar. hayvansever insan piton, aslan, akrep gibi hayvanları da besler.
hayvanat bahçesi konusu başlı başına bir mesele hocam. ileride çocuklarım olursa hayvanat bahçesine getirmemeyi düşünüyorum. çok aslan görmek istiyorsa çalışsın kazansın gitsin afrikaya görsün.
Evime girmediği sürece sıçanda yaşasın da kardeşim herkes hayvan sevmeye belli cins hayvanlarla başladı mesela ben muhabbet kuşu seviyorum herkesin sevdiği bir hayvan var.
doğanın kanunları vardır. besin zinciri vardır. biz çok sevdiğimiz için balık et yemiyoruz. yüzyıllardır evrimleşmemiz bunu gerektirdi. evcilleştirip ev veya sokak hayvanı dediklerimiz de var mideye indirdiklerimiz de.
et yiyorsanız hayvan sever değilsiniz.

dağılalım.