bugün

çok beklenendir. keşke gelse denir hep. tabii hayatını ne yönde değiştireceği de muamma.
birdenbire ve bi hevesle, istekle gelir, insanın kendini heyecanlara kapattığı en kurak mevsiminde... monoton atışlar yapan kalpte sektelere, nefeslerde tıkanmalara sebep olur. henüz olanlara anlam veremiyorken, anlamı da verir ve kabul eder insan ' benim için de anlamı bu olsun' der. öyle gibi gelir çünkü. güvenilesi, inanılasıdır o.

sonra geldiği gibi birdenbire gidiverir. elde anlamla, kalpte kırıklarla, nefeslerde boğulmalarla kalıverir insan. kuraklığı bahara dönmüş sonra da sonbahar yağmurlarında kaybolmuştur. ve hep yağar o yağmurlar. geçene kadar yağar.

daha yağacak.
aniden gidişi ise yıkım olacaktır demedi demeyin.
nerdesin?
O an güzel olsa da ilerde yokluğu acaip koyacak olan insandır.

Can yücel'in dediği gibi ''ucundan tutarak'' seveceksiniz her şeyi. Gitme payı bırakmazsanız, yokluğunun yıkıntıları arasında kaybolursunuz.
Yani hayatı değiştirebilen de oluyor, içine edebilen de. ipler sizin elinizde. Kimseyi hayatın merkezine koymayın.
Bu insan gayet normal bir şekilde gelir. Başta hiçbir şeyi umursamayan taraf siz olursunuz. Kişi önce sizin için en değerli kişiymiş gibi olur. Mış miş der iken sonra olan ise; kişi gayet normal bir şekilde gider. Sonra da hiçbir şeyi umursamayan taraf o olur. Eee kısasa kısas...
iyi yönde değiştiriyorsa eli öpülesi insandır.

ama bende böyle bir şey mümkün olmuyor. çünkü hayatıma biri girince ben çıkıyorum. lafın gelişi veya şakalı entry değil gerçekten çıkıyorum.

hayatıma biri girince kendimi şaşkın gibi etrafa bakıyorken buluyorum.
olabilir mi öyle bir şey? olsun çünkü.
Vardir oyleleri , denk gelince kaybetmemek lazim sonra pisman olursunuz.

Tabi olumlu anlamda degistiriyorsa.
olumlu yönde değiştiriyorsa çok sevilecek olan insandır. var böyleleri evet boşlukta umutsuzca sürüklenirken gelir hayatını zemin kattan alır teras katına çıkartır. çok da sevilir hani..
Bizim hayatımıza giren silkip çıkıyor.

Gerek yok kalsın.
kenardan izleyen sakin insanı kolundan tutup hayat ırmağına çekmiş insandır.

bir süre sonra sarılıp birlikte kenara çıkmazsanız o yüksek debili ırmakta birbirinizi kaybedeceksinizdir.
(bkz: sweet november)
yıllardır beklediğimdir ama yok benim taraflara uğramaz bu insanlar.
(bkz: hayatından birdenbire çıkıp hayatını değiştiren insan) insan bulduğu gibi bırakır di mi ama nerde?
Olumsuzsa gecmis olsun.
genelde tehlikeli riskli bir durum. hayatımda şimdiye dek bu sınıfa uygun dört kişiyle tanıştım ama içlerinden biri girdi hayatıma öyle bir değiştirdi ki...

(bkz: uuu beybi)
hayatımı girip komple değiştirebilen üç insan oldu. ciddi anlamda çok şey öğrendim. sağolsunlar.
Vardır böyle bir insan.
birdenbire girip, birdenbire çıkan insanlar olabilirler. en azından benim öyle olmuştu. bu insanlar aslında hayatınızı değiştirmezler, kim olduğunuzu bulmanızı sağlarlar. çünkü ilk kez "ben" bunu seviyorum diyebilmenizi sağlamışlardır, evet "ben" buyum demenizi sağlamışlardır. en önemlisi, bu insanlar size kendi kendinize yetebileceğinizi öğretirler farkında olmadan. böyle insanları bulduğunuz yere zincirleyin ve bırakmayın. ilham verebilen çok az insan var.

hepsine teşekkür ederiz.
ah keşke öyle biri çıksa da tümden değişse hayatım dedirten insan,şu an çok uzaklarda galiba.
iyi ya da kötü zor olan bir durumdur. alışmanız gereken şeyler çoğalmaya başlar. üstteki yazar arkadaşa katıldığımı söylemeliyim. hayatıma biri gelince ben gidiyorum çünkü pek alışık değilim düzenim bozuluyor. sevsem de sevmesem de bu böyle ritüellerimi yerine getirememek beni asabi yapıyor.