bugün

Hiç kimsenin hiçbir zaman bilemeyeceği birşey.
Söylenenlerin tamamı varsayım.
Bence net bir anlamı yok. Gerçekten ruh eşi mi derler ne derler (sevgili) onu bulunca beraber yapacağın şeyler hayatına çok renk katacak ve iyi ki yaşıyorum dedirtecek ama bun eminim. O zaman belki hayatın anlamı o olabilir. Herkes farklı cevap verir bu soruya ama zengin ve birçok şey yaşamış biri olarak bugüne kadar hayatın anlamı olarak bildiklerimin hayatın anlamı olmadığını çok iyi anladım. Giriş cümlelerimde bahsettiğim gibi bir kişiye (bkz: ilteriş yıldırım) denk gelip onu kaybettim. Onun adına bu sözlükte bir başlık varmış yeni gördüm. Onu tanımak bile güzeldi, bir şeyler yazmak için katıldım. Belki bunu duyunca yazarlık verilmeyebilir ama önemi yok. Sözlükteki başlıkları ve yazılanları sevdim, arada ben de yazarım.
aramakla biçare olmak olandır çünkü olmayandır. bir anlam değildir hayat bir azaptır. dalga geçercesine bir cezadır, alaydır.
yaşamaktır. öyle veya böyle bir şekilde yaşamaktır ama mutlu yaşamak güzel olur.
Hiç bi sikim anlamı yoktur. Biz insanlar tarafından abartılmış bir balondur. Yoksa doğada her canlı doğar büyür ve ölür. Bunun ne anlamı olacak.
Bilip de söylemeyenin...
Bugüne değer vermekle belki yakalarsınız yoksa pas.
Hayatın anlamı koca bir hiçliktir. Evet evet hayatın bir manası anlamı amacı yoktur ve insanoğlu bunu kabullenemez.
Herkes için farklıdır yani nasıl mutluluğun belli bir formülü yoksa ve herkese "şunu şunu yaparsan, bunlar sende varsa mutlusun kardeşim" diye dayatamıyorsak bizim için hayatın anlamı olan şeyi de herkese deli gömleği giydirir gibi giydirmenin anlamı yok kesinlikle şüphesiz.. Kimi hayatın anlamını Allah'a ibadet etmede bulur. Kimi de gününü gün edip eğlenmede..Sen hayatın anlamını Allah'a kul olmak görüyorsan gör ya da üreyip çoğalmak olarak al.. Benim için hayatın anlamı hayatın anlamını bulma çabasıdır.. Belki bir gün bulurum..
Yaşlı gibi yorum yapıyor olabilirim ama bence yaşadığımız şu dünya pek anlamlı bi yer değil, geçici ve sahte. O yüzden geçirdiğimiz ömrün anlamı kalıcı olanı bulmak olsa gerek.
hasta olduğunuzda dahi önemini kaybetmeyen bir şey varsa o'dur diyebilir miyiz efenim? hep mi göreceli olur yaaa.
doğ,beslen,üre,hayatta kal,öl. çok kasmamak lazım.
keşfettiğinde insanın zihni ve kalbinin berraklığa kavuşmasına sebep olacak anlamdır. bu hissi yaşamadıkça zaten o anlam değildir, olamaz.