bugün

nejat saydam' ın yönetmenliğini üstlendiği 1962 yapımı, bir sadri alışık filmi. başreollerinde zeki müren, belgin doruk, sadri alışık, avni dilligil, kadir savun bulunmakta. bir salon komedisi olan bu filmin bazı kısımları renkli çekilmiş olmakla birlikte sadri alışık ''semih'' rolü ile karşımıza çıkmakta.
Nihat Durak imzalı 1996 yapımı tv dizisi. oyuncu kadrosu ise Müşfik Kenter , Selda Alkor , Osman Gidişoğlu , Mehtap Ar , Ali Sürmeli , Aliye Uzunatağan , Cengiz Sezici , Safiye Ayla , Kerem Atabeyoğlu , Ali Gül , Bennu Yıldırımlar , Tuncer Sevi , Ali Erkazan.
bestesi ve güftesi zeki müren'e ait, muhayyer kürdi makamındaki türk sanat müziği eseridir. usulü semai'dir.

"Hayat bazen tatlıdır
Sevenler kanatlıdır

Bir gün acı bir rüzgar
Kırar aşk dallarını
Bazen bir nefes söyler
Sevda masallarını

Hayat bazen tatlıdır
Sevenler kanatlıdır

Bazen kopar fırtına
Gönüllerde ısdırap
Bazen bir meltem eser
Hakikat olur serap

Hayat bazen tatlıdır
Sevenler kanatlıdır

Bir gün yeni bir rüya
Ürpertir gönülleri
Elveda der acıya
Açar aşkın gülleri

Hayat bazen tatlıdır
Sevenler kanatlıdır"

zeki müren'den dinlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=dBqYzyEOcOw

notaları için: görsel
Böğürtlen kadar tatlıdır.
Zeki murenin gay pilot nasil desem bilemedim gay olan pilot sevgilisine yazdigi sarkidir bunu ogrenince bir kac ay zeki muren dinleyememistim neyse sonradan unuttum ama o sarkiyi duydukca sinirleniyorum ama pilota hadi zeki mureni biliyoruz sen ne ibinelik yapiyorsun bunlari zeki murenin yakin bir dostu aciklamisti dostlar boyle iste.
bazen de ekşidir.
o zaman ye tatlıyı çıkar hakkı'yı.
baklava misali...
Çoğu zaman da acı.
hayat bilgisi dizisinin günümüz versiyonu olacak dizi.
Gene 30 yaşındaki adamların liseli rolünde olduğu başka bir ergen kitleye hitap eden dizi.

Sanırsam yerli yapım breaking bad lere veya mr.robot lara daha çok var.... yada hiç olmayacaklar. ikinci ihtimal daha gerçekçi duruyor.
hayat bilgisi efsanesinin içine etmeye geliyor. gani müjde yeni bir şeyler ortaya çıkaramıyor ve cepten yiyor.
Tatlı küçük orospular dizisinin devamı herhal...
Hayat bilgisi pis yedili karışımı bir dizidir .

Edit:%80 hayat bigisi %20 pis yedili oranlar .
Edit : %100 hayat bilgisi çakmasıdır .
resmen hayat bilgisi dizisinin senaryosunu, oyuncuların büyük bir kısmını cımbızla çekip birazda üzerinde oynayıp yerleştirmişler.
Genşler efsoş reklam olunca şimdi bir bakındım da bildiğin hayat bilgisinin 2016'ya uyarlanmış hali. anadol olmuş vosvos afet hoca olmuş hayat falan hikayede muhtemel aynıdır. Neden bu ısıtıp ısıtıp yedirme çabaları?
ulan yabancı dizilerin çakmalarına alışmıştık da daha biteli 10 yıl olmuş, yayınlandığı dönemde ülkenin en çok reyting alan dizisinin çakması nedir arkadaş!

gani müjde kendi dizisinin çakmasını da kendisi çekiyor.
bazen fıstıklı baklava bazen tulumba bro.
Bazen işine bazense dişine geldiği gibidir.
13 bölüm sonra yayından kalkar bana göre.
hayat bilgisinin kopyası olmus ama birce akalay icin izlenir *
reklamlarda belki izlerim diye düşünmüştüm ama dizideki gençlik algısı çok aşırı enerjik geldi bana. bilemiyorum sevemiyorum o kadar enerjik olması antipatik geliyor bana dizi veya filmlerde. ayrıca geçmişte oynayan birçok gençlik dizinde olan karakterlere benziyorlar. bilemiyorum ama o çocuk vardı neydi adı Murat mıydı ayy bilemedim şimdi. yeni gelen kıza ne biçim baktı resmen düşüncesiz. ona hayvan demek odun demek bile az kalır yontulmamış işlenmemiş ayy bak çok sinirlendim. çocuğun kız arkadaşı var gidip başkasına bakıyor. bunlar böyle ne beklersin ki. kız yanıbaşında ama yok adam gözlerini alamıyor. ne oldu hemen hormonlar tavan tabi. nalet olası bak çok sinirlenmiştim. iki kız da umarım yüzüne bakmaz ilerleyen zamanlarda.
Aşırı fıs bir dizi. Arka sıradakiler gibi falan herhalde. Az önce denk geldim. 30 yaşında liseli mi olur amk ya...
dizinin yakın zamanda final yapması muhtemel olup önce kantinci müdürü, müdür öğretmeni, hizmetli güvenliği sonra yine müdür kantinciyi şeklinden bir sahne ile ekranlara veda edecektir.

öğrenciler de birbirini silker artık amk..
'Ay ben televizyon izlemiyorum hiç' muhabbeti yapmak için gelmedim de, böyle bir dizinin varlığından şu an haberdar oluyorum. O isim nedir yahu? Kim yazıyor bu senaryoları, yapımcısı, yönetmeni kim allah aşkına? Hayat bazen tatlıdır gibi bir ismi olan diziden ne beklenebilir ki? Azıcık yaratıcı olmayı mı denesek artık acaba? Ah nerede bizim Leylamız Mecnunumuz ismail abimiz yavuzumuz erdal bakkalımız ve diğerleri.