bugün

bugün ülkemizde maalesef bir realite olan durum, havyar hıyarla karıştıranlar var, ha bazıları yemekten bıkmıştır ama havyar yemek bir statü gerçeği olduğu için o statüye erişememiş insanlarımız var.
birşey kaybetmemiş insandır.

(bkz: iğrenç lan bu)
(bkz: havyar vardi da biz mi yemedik)
hiç yemediği için eksikliğini hissetmeyen insandır.
yedikten sonra yedim diye götüm kalkacaksa, hiç yemiyeyim diyen insandır.
senin benim gibi havyarsız da hayatına devam eden insandır.
daha da fakiri için;

(bkz: havyarı elle yemek)
çok da bir şey kaybetmemiş insandır.
havyar yemek ya da yememek, işte bütün mesele bu! mesele midir bu? ya da nedir bu? hayatında hiç havyar yememiş olmak, bişeylerin eksik olduğuyla doğru orantılı olmayabilir. her gece masasında havyar bulunan aristokrat ailelerin masasındaki snobluk ile, yer masasında aynı tastan yemek yiyen sıcakkanlı, sevecen yurdum insanını yarıştırmıyorum elbette ama açıkçası yarışsalar bence yer masasındaki bir somun ekmek, hayvarı darmaduman eder...
bu ülkede hayatında hiç et yememiş çocukların yanında fazla sırıtmayan insandır.
(bkz: havyar ne ya)
o ne iğrenç, o ne aşağılık bir insandır öyle. ya sen neden yaşarsın havyar yemediysen daha? bunun bi cevabını ver bana. he söyle bakıyım? susma lan soyle.
üzülmemesi gereken insandır. hayvar yemek statü göstergesi falan da değildir. tercih meselesidir. sadece, 'bakın ben çok lüks yaşarım, 1. sınıfım' demek için sevmese de yiyorsa, takıntılıdır, komplekslidir, zıkkımın kökünü yesindir.
Gün gelir yiyecek ekmegi bulamazsan zamanında havyar yedim diye kendini kandırırsın.
ne oldum demiyeceksin ne olacam diyeceksin havyar yemek bir statü değildir.
havyar yiyerek hava atmanın mantıgı nedir?
(bkz: bir hareket yapacaktımda neyse)
pek de birşey kaybetmemiş insandır.
babasının parasıyla havyar yiyen elit kesim insanlarından* milyon kez daha değerli olan insandır.
pek bişey kaybetmemesi bir tarafa kendini şanslı sayması gereken insandır, zevkler tartışılır olmakla birlikte birazcık damak lezzeti olan bi insan için iğrenççç bi tat olması içten bile değil.
havyar ın ne olduğunu bilmeyen insandır. bilse ne olacak, yese başı göğe mi erecek ?
fakir insandir.

(bkz: havyar bulamazsaniz maklube yeyin)
recep ivediktir. yediğinde balığın pisliği sanıp kanape tabağına tükürmüş ardından sümkürmüştür.
havyar yemekle statüsünde herhangi bir değişiklik olmayacak kişidir zira yiyenler(ben dahil) bir sınıf atlamış felan değillerdir yiyipte bunu bir sınıf atlama aşaması zannedenlere acımaktan başka yapıcak hiç bişey yoktur.tüketim kültürü.
balık yumurtası fikrinden rahatsız olan insandır. *.
balığın pohunu tatmamıştır.
(bkz: cool adam kokusu aldım)
(bkz: tüh değilmiş)
statüye anca ulaşabilmiş, "heh statüye ulaştık, ne yemek gerek?" diye sorunca pahalı olması nedeniyle balık yumurtası yiyerek kendini statü sakini sanan insandan farkla, hanefi mezhebi üyesi olup mezhebine ne dahildir ne değildir farkında olabilen statü sahibi kişi de olabilir bahsi geçen. sevgili obama'nın türkiye'ye gelişinin çok ses getirdiği dönemlerde adamcığın dışkısının da olası biyolojik araştırmaya maruz kalabileceğinden dolayı türkiye'de bırakılmayacağını duymuştuk. 1-2 sifonluk dışkısı kazara burada kalmış olsa ve statü sağlıyor söylentisi yayılsa bana öyle geliyor ki ne oldum delisi insanlar onu bile yerler.