bugün

Benimdir. Çok da merak etmediğimdir.
Tosun daşşağı yememiş adamlar burda havyar muhabbeti yapıyor..
mezgitten de küçük havyar çıkar, fakir olsan da mezgiti kendin ayıklarsan havyar çıkarma olasılığın gayet de var.

ya balık yemeyen, ya da balığı balıkçıya ayıklatan insandır.

fakir de olsa emekçi değildir, yemek yapmayı bilmeyendir.
Bir kere yemiştim. Kendimden utandım sonra.

Seneler önce... ingiltere’nin halifax şehrindeyim. Bir cafeye girdik arkadaşlarla. Hafiften alkol almaya başladık. Bir zaman Sonra Kelli felli bir adam geldi ve masamıza oturdu. Masadakilerden birinin arkadaşı ve Dahi oturduğumuz mekanın sahibiymiş amq. Neyse, o getirmişti Havyarı, bir küçük kutudaydı zaten. Öyle bir tadına baktık. Gerçi adam “bu aslında havyar değil, lıhfshkwmb” gibi o an anlayamadığım Bir şey olduğunu söyledi. Fazla yemeyelim diye dedi bence. Başka bir havyar Tatma tecrübem olmadığından kıyas da yapamıyorum ki.

Neyse, ortamdaki herkesin Kafası çok güzel oldu. Herkes gülüyordu ve mutluydu. Saat de geç olmuştu. Mekan da boşalmıştı. O gün kendimden utandım. Bunca işçi emekçi sokaklarda yarı aç halde çalışmak durumundayken ben havyar eşliğinde kırmızı şarap yudumluyordum. O an kendimden tiksindim. Bu ne şımarıklık? Dedim, kendime. O an Bağırıp masayı Devirmeyi bile düşündüm. Ama yapamadım. Adli bir mesele olmasın şimdi, sonra Bir daha vize alamayız aqk, diye düşündüm. işte emperyalist batı insanın elini kolunu böyle bağlıyor. Oçeler
Fakir olduğum için yemedim. Biz hep hamsi yiyoruz.
Dil balığının havyarı güzel olur.
pek bir şey kaybetmemiştir.
Hayvar hakkında genel olarak olumsuz şeyler duyduğum için hiç yeme gibi bir isteğim olmadı. Bu sebeple kendimde bir eksiklik hissetmiyorum.

Hamsi yiyorum o bana yetiyor.
(bkz: havyar ne la)

düşün artık o kadar uzağım..
Dedemde hergün havyar yerdi zaten, 2 hamlede koyun keserdi koyunun sol budundan çıkıyor havyar.
yumurta sevmeyen insandır.

havyar da balık yumurtası sonuçta , pazardan 3 liraya alınan mezgit balığının yumurtlama dönemlerinde 1 kilo balıktan 10-15 tane havyar çıkar , onu yersin büyürsün , çok önemsenecek bir şey değil.
Anasının karnından ağzında havyarla doğmadığı için birşey kaybetmemiş ve yediğinde de birşey kazanmayacak olan adamdır.
açıkçası ben de hayatımda hiç havyar yemedim fakat utanılacak birşey olduğunu da düşünmüyorum. Aklıma cem karacanın ölüm şarkısından şu dizeleri getirdi bu başlık. '' Beni sordun mu ölüm ikiz kardeşin doğuma. Bağlayan ne çözen ne hayat denen düğümü, kimi havyar yerken kimi soğan cücüğüne üç beş arşın beze sarar öyle gidersin. ''
aaa çok ayıp insanıdır, ne yazık ne cahil insanıdır.
he zaten herkes havyarla doğruyor, büyüyor.
yemeyene iyi gözle bakmıyoruz biz.
havyar yemeyen bizden değildir, evet.
Topluluk içinde;
''heheh ulan ne de güzel giderdi şimdi'' diye laf yaparken, birisinin aniden;
'tadı nasıl lan acı mı tatlı mı?' sorusuyla yıkılan türleri vardır.
normal insandır. o da belki havyar yiyenlere garip bakıyordur.
yemeyince mutsuz ya da yiyince mutlu olmayan insandır.

(bkz: ben aq)
hiçbir şey kaybetmemiş, aksine ağız tadı kazanmış olan insandır. zira iğrenç bir tada sahiptir havyar.
havyar oğlu havyardır.
sevmeyen insandır.
tipik cool adam başlığı * *.
bildiğin insandır. böyle gözü kulağı falan olan.
statüye anca ulaşabilmiş, "heh statüye ulaştık, ne yemek gerek?" diye sorunca pahalı olması nedeniyle balık yumurtası yiyerek kendini statü sakini sanan insandan farkla, hanefi mezhebi üyesi olup mezhebine ne dahildir ne değildir farkında olabilen statü sahibi kişi de olabilir bahsi geçen. sevgili obama'nın türkiye'ye gelişinin çok ses getirdiği dönemlerde adamcığın dışkısının da olası biyolojik araştırmaya maruz kalabileceğinden dolayı türkiye'de bırakılmayacağını duymuştuk. 1-2 sifonluk dışkısı kazara burada kalmış olsa ve statü sağlıyor söylentisi yayılsa bana öyle geliyor ki ne oldum delisi insanlar onu bile yerler.
(bkz: cool adam kokusu aldım)
(bkz: tüh değilmiş)
balığın pohunu tatmamıştır.
balık yumurtası fikrinden rahatsız olan insandır. *.