bugün

Kimi başarıların tetikleyicisidir. Kimisi için hayattan keyif alma şeklidir. Ancak en önemlisi de aldığın nefese anlam katmaktır. Herkesin kendi hayat görüşü çerçevesinde kurduğu hayaller vardır ve nefes aldığı sürece o hayallere ulaşma arzusuyla yaşanır. Bir bakmışsın bir gün kendini bir hayalin peşinde bambaşka bir yerde, bambaşka ülkede bulmuşsun.
Mutsuzluğun üzerine perde çekmek.
artik kurmuyorum.

dusunmek her seyi yikar.
harakete geçilmedikçe bir işe yaramayan hede.
Yapmaktan inanılmaz keyif aldığım kısa süreliğine de olsa umut aşılayan eylem.
Son zamanlarda en çok keyif aldığım. Ve şu an en çok özlediğim.
Dön ve devam edelim en masum,en biz hayallerimize.
insanı mutlu eder ve genelde imkansızdır hayaller.
gereksiz zanaat. hayallerinin sürekli öldüğünü görenler bilir ne demek istediğimi.
çok güzeldir ancak hayallerin gerçek olması daha da güzeldir.
Kurulan hayal gerçekleşince kendimizi boşlukta buluruz, bu da yeni hayaller kurmamıza yol açar.

Çünkü hayaller gerçekleşince değil, onları takip etme sürecindeki heyecanla mutluluk buluruz.
(bkz: siz arzuyu seviyorsunuz arzu edilen şeyi değil)
Eskiden çok güzel hayaller kurardım. Gerçekleşebilir hayaller olmasına da gerek yoktu, hatta uçuk kaçık hayaller kurmayı çok severdim. Şimdi güzel hayal bile kuramıyorum ya. Uyurken zihnimde hayal defterimi açıyorum ama sanki yapraklar kopmuş, boş yaprak kalmamış gibi. Ulan hayat.
Sanırım artık kurmuyorum. Eskiden olmasını dört gözle beklediğim, kendimce çok güzel hayallerim vardı. Şimdi sadece yaşıyorum. Hevesimi ve hayal gücümü körelten her şeye ayrıca lanet ediyorum. Teşekkürler...
Yaş aldıkça galiba kurulan hayallerde azalıyor. Eskisi kadar hayal kuramadığımı farkettim ve daha çok eski güzel anlarıma gidip onları düşünüp mutlu olmakla yetiniyorum. Hayal dahi kurasım gelmiyor içimden. Amaçsız bir şekilde yaşıyorum hayatımı.
Yaşamı çekilir kılan tek şeydir. insanın içindeki çocuğun ölmediğinin kanıtıdır. Şu yeteneğe sahip olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.

Einstein de zekanın asıl işaretinin hayal gücü olduğunu söylemiştir. Doğru da söylemiştir.
2 çeşit hayal kurmak vardır ve içlerinden birisi, en anlamsız olandır. Bunun dışındaysa bırakılmaması gerekilendir.
hayallerinizin gerçekleşmediği bir hayat yaşıyorsanız sadece depresyonunuza daha fazla katkıda bulunacak davranış. gerçekleşmeyen her hayal insanın ruhunda bir delik açar. bu yüzden hayal kurmak boş ve gereksizdir. beklentiye girmemek insana huzur verir. hayal kurmayın, beklentiye girmeyin, insanlarla minimum iletişim kurun, sakin kalın. huzur bulacaksınız.
hayal kurmak bilmem de gerçekleşebilecek şeyleri ümit etmek çok güzel.