bugün

bir hasret gültekin ederidir.

senin için ağladım
doyasıya sevdiğim
aramızda sıra dağlar
yollar çok uzak

aaah yollar çok uzak

uzaklığın ötesinde
kalın duvar, tel örgüler var

aaah hasret insana
aaah hasretim sana

param yok ama gülüm
sana bir cüzdan yaptım
göz nuru, el emeğimi
boncuk boncuk işledim

aaah yollar çok uzak

uzaklığın ötesinde

aaah hasret insana
aaah hasretim sana

toros'larda fırtına blu duğun'nda kar var
istanbul'da sevdiğim
yanar yürekler yanar

aaah yollar çok uzak

uzaklığın ötesinde

aaah hasret insana
aaah hasretim sana

dinsin fırtına gülüm
erisin dağlarda kar
hasretlik sona ersinülkeme gelsin bahar
aaah yollar çok uzak

uzaklığın ötesinde

aaah hasret insana
aaah hasretim sana

(bkz: hasret gültekin)
yüreğimden geçiyor hasretin, bütün iç organlarımı kesip atarak. birden gülüşün geliyor aklıma, tüm benliğini sarıyor hayalin. gözlerine bakıyorum, karşı karşıyayken bakamadığımın korkaklığını atarak üstümden. gölgeni görür gibi oluyorum karanlık odamda. hissediyorum en güzel düşlerin gerçekciliğini, düşünüyorum düşlerin gerçek olabilme ihtimalini. penceremden gelen dalga sesleri hayallerime daha da bir güzellik katıyor. biraz daha kapatıyorum gözlerimi, hasretinin vermiş olduğu acı ve hayalinin vermiş olduğu huzur ile uçmak istiyorum rüyalar kentine.

özlemin üstüme bir çığ gibi düşerken, penceremden bir rüzgar giriyor, daha bir sarıyorum yorgana, daha bir bastırıyorum kendimi yastığa. bu rüzgar ile biirlikte ruhumda iniltiler duyuyorum, gittikçe şiddeti artan iniltiler ve artık ruhumu tamemen kaplayan seslere dönüşüyor. kulak verirsem sanki senin hayalini alıp kaçacak benden.

'dayanamıyorum!' diyorum kendi kendime, dayanamıyorum. hep içime akıttığım gözyaşları geliyor gözlerimin ucuna, tutamıyorum artık gözyaşlarımı damla damla akıyor yanaklarıma, yanaklarımdan yastığıma...

açıyorum gözlerimi, seni düşünüyorum. uyuyor olmalısın, bir melek kadar masum yüzün düşüyor tekrar aklıma, dudaklarında bir çocuk masumluğu kadar saf bir gülücük. ya saçların yastığa serpilmiş, kıskanıveriyorum yastığını, yatağını. güneşten kopmuş bir parça gibi hasretin tekrar yakmaya başlıyor içimi.

ben geliveriyorum birden aklıma, alıyorum aynayı kendime bakıyorum. saçlarım karışmış, ellerin titrek, dudaklarım suya hasret çöller gibi parça parça. yüzümde bin yaşamışta mutluluğu hiç tadmamış bir sima görüyorum. korkaklıklar tutsaklığında, gördüğüm en zavallı insan kesiti.

böyle güzelliğin karşımda dikildikçe nasıl yaklaşabilirim ki sana bu ben ile, tutulur dillerim lal olurum, konuşamam utanırım! seni her gördüğümde ki çaresizlik bu geceki sen. düştü bir gölge gibi ruhumun en ulaşılmamış ücralarına.

bütün bu cümlelerden, özne ve yüklemlerden kaçıp, herşeyi bir kerede söylemek gerekirse, ve ayrılıkları bir kerede vurmak gerekirse kalbinden, sadece şu yeter: sana hasretiim... *
Yüzümden düşen bin parça senin yüzünden
Dahası canımdan bezdirdi hasretin hasretim sana.
Gözümden düştün yaşlarla zamanla
Çok değil birkaç ay önce vurgundum ben sana hatırlasana.
Ellerin ellerimde
Sevdanın demlerinde
Kışın son günlerinde benleydin.
Bembeyaz güllerinle
En ayaz gecelerde
Kapında sabahlayan hep bendim...

özer atik
mazlum çimen'in yorumladığı güzel şarkıdır.
hayatımı siken şarkıdır.

--spoiler--
uzaklığın ötesinde,
kalın duvar, tel örgüler var.
--spoiler--
uzun araştırmam sonucu seslendirenin hasret gültekin in ablası güler gültekinolduğunu öğrendiğim şarkı.
harika bir türkü.
http://www.youtube.com/watch?v=DwTmPDZr1lM
özlemişim seni yüreğim yanar
içimde buruk sevdadan kor var
seviyorum seni duysun dağlar taşlar
hasretim bir tanem hasretim ben sana

aramıyorum artık ben hiç kimseyi
sayamadım sensiz geçen günleri
geçse de karşımdan dünya güzeli
çok özledim yarim seviyorum seni

yokluğun içimde sonsuz bir acı
akıyor gözümde yaşı ilacı