1. 1.
  Hasan Aycın, 1955'te Balıkesir'in Aslıhantepecik köyünde doğdu. ilk ve orta öğrenimini Balıkesir'de, yüksek öğrenimini Uludağ Üniversitesi iktisadi ve Ticari ilimler Akademisi'nde tamamladı. Bursa'da yedi yıl bir fabrikada grafikerlik ve bir süre pazarcılık yaptıktan sonra istanbul'a yerleşti, kendi grafik-ajansında çalışmasını sürdürdü.
  Hasan Aycın'ın ilk çizgisi 3 Şubat 1978 tarihli Yeni Devir gazetesinde yayımlandı. Yeni Devir, Mavera, Aylık Dergi, Gül çocuk, islam, Kadın ve Aile, Inquary, Kardelen, Yedi iklim, Zaman, Yeni Şafak, Kayıtlar ve Hece dergilerinde yayımlanan çizgileri Bocurgat (1989; Yedigecekitapları, 1994), Gece Yürüyüşü (Yedigecekitapları, 1994), Âsâ (Yedigecekitapları, 1998), Kulbar (Yedigecekitapları, 2003) adlı albümlerde toplandı; çocukluk - gençlik dönemi tanıklıklarıyla, söyleşileri de Müşahedât (Hece, 2003) adıyla kitaplaştı.
  Son iki yıldır Hamzanâmeler ve masallar başta olmak üzere geleneksel Doğu anlatıları üstünde çalışan Hasan Aycın'ın, telif Keloğlan masalları, ilkin altı küçük kitap halinde (Semerkant, 2002) ve son olarak da Esrarnâme (on bir masal) adıyla (Timaş Yayınları, 2003) okurla buluştu.
  Evli ve dört çocuk babası olan Hasan Aycın, halen istanbul'da yaşamakta, çizgi, masal ve yazılarını Yedi iklim'le Hece dergilerinde yayımlamaktadır.

  ismet özelde hasan aycın bey için şu cümleleri sarfetmiştir.
  "hasan aycın'ın çizgilerini alışılmış biçimiyle birer karikatür saymak onları hiç ihtiyacımız olmayan bir sınıflamaya kurban etmek anlamına gelir
  gerçi sanatcının sundukları arasında karikatür ölçülerine her bakımdan uyum gösteren ürünler yok değil, ama onun yaptıklarını çizgi yardımıyla çizginin dışına taşma isteği olarak değerlendirmek mümkündür.çünkü, öyle görünüyor ki hasan aycın'ın kalkış noktası çizgi ve çizginin imkanlarını yoklamak değil, çizginin arkasında kalmış kişi veya kişilikle bağlantıyı aramaktır..çizgilerin sezgiye ilişkin temelleri var.bence bir şiirin oluşumuyla hasan aycın'ın ak kağıt önüne oturuşuna kadar geçen sürenin ortak nitelikleri var. sezgiye doğru düğümlerinizi gevşetirseniz belki anlam sızabilir içinize."
  2 ... latenovember
 2. 2.
  milli gazetede karikatür çizimlerine devam eden bilge.
  2 ... akustikcinayet
 3. 3.
  şiirin resmini çizen adam. müslüman.
  ... sokagabakmak
 4. 4.
  ya da çizgilerle şiir yazabilen adam.
  ... sokagabakmak