bugün

öleceğini bildiğin halde neden yaşıyorsun?
Aslında bunu yapan kişi birilerini din üzerinden eleştirmiyorsa kimseyi ilgilendirmeyen bir konudur.
Haram olduğunu bilerek ve haram olduğuna inanarak içki içen, isterse hiç ayık geçmesin günahkardır ama müslümandır.
içki haram değildir diyen tek damla içmesede kafirdir.
bi bıkmadınız insanların hayatı hakkında fikirler yürütmekten.

şu ''banane insanların dininden, imanından.'' cümlesini a4 kağıtlara yazın, evinizin her duvarına asın, rica ediyorum.
Cennette huriler varmis kara gozlu;
Ickinin de ordaymis en guzeli.
Desene biz coktan cennetlik olmusuz,
Bak, bir yanda sarap, bir yanda sevgili.
alkollü hiç bir içeceği tüketmeyen bir birey olarak, haram olduğunu bile bile içmek, haram olduğunu inkar ederek içmekten daha hayırlı olduğunu düşünüyorum. haram olduğunu inkar edersen dinden çıkarsın lakin haram olduğunu bilerek içersen tövbe kapısı sonsuza kadar açıktır. siz yinede içmeyin gençler, hem canınıza, hem paranıza hem de maneviyatınıza zarar.

açık ve net evet.
Kul hakkı yemede ne yaparsan yap.
Size ne alümünyüm?
Tatlı su müslümanlığıdır.

içki içmeyen müslümandan daha çomardır bunlar.
bazı durumlar hariçtir. örnek vermek gerekirse kalp damarlarında rahatsızlığı olanlara doktorlar günde bir duble viski için der bu durumda içilirse sıkıntı olmaz evet ..
Hayatımda hiç içki içmedim ama adam hem haram hem de sağlığa yararı olmadığını bile bile içiyorsa ne yaparsın hem dünya hem ahiret gg.
Size ne arkadaşım herkesin kendi tercihi. Kimseye zararı yoksa içse ne olacak. içmeyi bilmek önemli olan. Adabınla içeceksin kendini dağıtmadan. Ne müslümanlar gördüm anlatamam kul hakkı yiyen.
bir de 11 ay içip ramazanda içmem aga ben tripleri yok mu. Ah ah. tatlı su müslümanları sizi.
bana sormadan içiyorsa illaki haram. cehenneme atarım söyleyeyim. zaten biliyorum hiç kimse bana sormadan sıçmaya bile gitmez, her şeye ben karar veririm.
kim müslüman, kim kafir, kim cennete gidecek, kim affedilecek, hepsini ben belirlerim.
ben kimmiyim? götü boklu bir kulum, burada kendini allah sanıp gevezelik eden diğerleri gibi.
Şeytanın insanı "ne de olsa allah affeder" "boşver iç tövbe edersin" telkinleriyle kandırması sonucudur.

Allah yardımcısı olsun inşallah...
Bir müslüman zaten içki içmemeli. Fakat içenlerin kimseye zararı olmadığı sürece saygı duyulmalı; içki içen öbür dünyada Allah'a hesap verecek, bize değil.
Haram olduğunu bilerek kul hakkı yemekten iyidir.

(bkz: yediniz yediniz doymadınız).
Burda laf edenler umarim alkolden daha kötü olan şeylere de dikkat ediyordur.
Tanrı alkolün kafasını bilse haram kılmazdı zaten. Arapları yola getireyim diye yasak üstüne yasak koymuş. Ama iş zeyd'in karısına gelince orada dur.
Bak gene geldi aklıma şu zeyd'in karısı. Tövbe tövbe.
Bile Bile içenin imanı eksiktir. Başka bir açıklaması yok. Zorunlu tıbbi durumlar dışında bir Müslüman içki içmez. Ha içki içmeyip geri kalan her boku yiyorsa yine imanda sıkıntı vardır.
haram olmayan şeye haram deyip din uydurmak.