bugün

(bkz: dostumu yedim odamda bekliyorum)*
--spoiler--
hollywood uyarlamasında hannibal clarice'i bırakıp kaçmış gibi bitirsedeler bile aslında clarice hannibal'ın yanında kalmış cinayetleri işlemeye devam etmişlerdir.
--spoiler--

ayrıca hannibal lecter bir efsanedir. eğitimli, kibar, zeki, elit bir beyfendidir o. sadece kabalık edenleri öldürür her cinayetinin amacı vardır. hapisanedeyken yan koğuşunda kalan mahkumu sadece konuşarak öldürebilecek kadar iyi bir psikologtur. birinin beyin parçalarını keserken o kişinin bilincini kaybetmemesini sağlayacak kadar iyi bir doktordur. karizması tavandır, hayran olunasıdır.

thomas harris'in kaleminden çıkmıştır. en son kitap hannibal'ın çocukluğunu ve gençliğini anlatır.

--alıntı--

küçük karacanın pek eti yoktu ve iki, belki üç gün sonra adamların soğuktan buharlaşan nefesleri tekrar açlıktan kokmaya başlamış, asker kaçakları av evinden çıkarak karların arasından ağılın kapısına gelmiş ve samanların arasında birbirine sokulmuş çocuklardan birini seçmişlerdi.

hiçbiri donmamış olduğu için, canlı bir çocuk seçtiler.

hannibal lecterin baldırlarını, kollarını ve göğüslerini yokladıktan sonra onun yerine kızkardeşi mişa'yi seçip götürmüşlerdi. oyun oynamak için dediler. ve oyun oynamaya giden hiç kimse geri dönmemişti.

hannibal tüm gücüyle mişa'ya yapıştı; adamlar kapıyı suratına çarpıp onu yere baygın bırakana kadar güçsüz kollarıyla mişa'nın kolunu bırakmamıştı.

mişa'yı hala karacanın kanıyla kıpkırmızı karların üzerinden sürükleyerek götürdüler.

mişa'yı görmek için hiç durmadan dua etti, dua küçücük beynindeki tüm hafızayı yiyip bitirdi, ama baltanın sesi canlı kaldı. onu tekrar görmek için yaptığı dualar tümüyle boşa gitmemişti. mişa'yı tekrar gördü; onu tutsak edenlerin doğu cephesi çöktükten sonra kalan tek yiyecekleri olan çocukları sakladıkları ağılla, uyudukları av evi arasında pis kokulu tuvaletin çukurunda, hannibal, mişa'nın süt dişlerini gördü.

dualarına verilen bu yanıttan sonra hannibal lecter kendi küçük cinayetlerinin, ironisi ve zalimliği emsalsiz tanrınınkiler yanında ne kadar önemsiz olduğu dışında, bir daha tanrıyla ilgili birşey düşünme zahmetine girmedi.
--alıntı--
görsel

Görelim elleri ?
dr.hannibal lecter olarak bilinen entel yamyam,ince ruhlu seri katil,ürkütücü gurme..
adının geçtiği kitapları hatim etmiş, filmleri izlemiş, dizisini de çok önce bitirmiş biri olarak Mads Mekkelsen'ın oyunculuğuna bir şey demeyeceğim fakat Hannibal rolünü tamamen üzerinde taşıyan kişi net Anthony Hopkins'dir. bana göre dünyanın en iyi aktörlerinden biri olmakla beraber mükemmel de bir aksana sahiptir. kendisi rolü yaşadığı için bize de iliklerimize kadar hissettirir, yaşattırır. kimseden Mads daha iyi lafını duymak istemiyorum arkadaşım.
Gerçek hannibal bu değil.
Hopkins reyizi özledik
mads mikkelsen tarafından da canlandırılan dünyanın en seksi yamyamıdır. final bölümünü açıp açıp ağlarım.
"eat the rude"
asaletin ve vahşetin temsilcisi karakter. anthony hopkins 'in hayat verdiği kişilik. * * *
türkiye'nin yeni manyaklarından atalay filiz'in akıl hocası olduğunu düşündüğüm film karakteri.

olm şu atalay filiz'in fotoğrafı ve deposundan çıkanlar cidden çok ürkütücü değil mi lan ahahaha.

görsel

didit : inceden bir se7en havası da alıyorum lan. (film değil, katil psikolojisi olarak)
Çoğu yazarın hayran olduğu psikopat karakter. Tabi karizması da es geçilecek cinsten değil.
bir dede kadar sıcak, ısırılası görünen profesyonel katil karakter.
'Scene of the brain' sahnesini izlemeniz yeter. Kardeşim sağ olsun izletmişti.
korkunç bir karekter değildir, bilakis sevimli ve hayranlık uyandırıcıdır. sanatkardır, tarz sahibidir, ağırbaşlıdır, kültürlüdür. kimi yiyip kimi yemiyeceğini de iyi bilir. ayrıca yerse de her parçanızı onurlandıracağından emin olabilirsiniz.
antony hopkins bi başkaydı 16 dk rol alarak en iyi erkek oyuncu ödülü almıştır , hak ediyorda dedirtir.
Hayran olduğum ince ve şshsına münhasır zevkleri olan katil.