bugün

başbakan ın rektörlerle görüşmesini protesto eden öğrencilerle polisler arasında yaşanan arbede sonucu çocuğunu kaybettiğini iddia eden kadına sorulması gerekendir. hem hamilesin hemde o miting senin bu miting benim koşturuyosun hayırdır ne bu zorun demezler mi adama pardon kadına.

tamam polisin doğmamış bir bebeğin canına kıyması da tiksindirici bir olaydır lakin, hamile bir kadının sırf muhaliflik olsun diye mitignlerde hele molotoflu, taşlı sopalı, biber gazlı protestolara katılması da bi o kadar iticidir.

kendini düşünmüyorsun tamam hadi seni siktir et de bari o doğmamış bebeğin canına niye sebeb oluyosun?
aşermiş olabilir. *
(bkz: polisin mitinglerde ultrason kullanması)
molotof atasım geldi, diyerek mavi çarşıyımı yakmış?, yada devlet arazisine ev yapmışta polisi meşale gibimi tutuşturmuş?(karşılığında tapularını almışlar), yada toplu ulaşım aracını ateşemi vermiş?, cam çerçevemi indirmiş?.

Üstelik kadınlar bebeklerini beyninde değil karnında taşır. Erkekler gibi testislerinde beyin taşımazlar. Hamilelik dönemleri en duygusal olduğu dönemdir.
nasıl veya neden attığı değil o halinde bok mu vardı da orada komunist örgütlerin organize ettiği mitinge katılıyor. bilmiyor mu komunizm ve komunistlerin olduğu yerde kargaşa kaos vardı. hemde bunu karnında taşığını iddia ettiği bebeği ile yapıyo diye sorarlar madama diye şettirilen şey.
çok yerinde bir soru cümlesidir.

bir kadın hamile kalınca beynini kaybeder zaten. düşüncelerini, ideallerini, doğrularını, direncini, herşeyini, her şeyini hoop diye kaybediverir.

hamile dediğin evde oturur, bakkala bile gitmez, maazallah merdivenden falan yuvarlanıverir, iş yapmaz, morali bozulmasın diye gazete okumaz, tv izlemez, öylece oturup beş kişilik yemek yer.

hamile dediğin düşünmez bir kere...

müstehaksın sen bacım, hamile hamile eylemde işin ne senin?
az bile, keşke görev bilinci içindeki şanlı türk polisi çocuğunu düşürttükten sonra bir de kemiklerini kırsaydı senin! elektrik falan verseydi...
ya da gözaltında kayboluverseydin mesela, ya da polis merkezinin bilmem kaçıncı katından atlayıp intihar ediverseydin!

(bkz: haddini bil hamile)
yenilen boka kılıf arayan hayvan evladının sorusudur.
dangalaktır. tuhaftır. akılsızdır.
bunu diyen dangalak, aynı mantıkla, kurtuluş savaşı yıllarında, kucağındaki bebekle cepheye mermi taşıyan annelerimize de laf atar.
bunu soran insan akılcıdır , mantıklıdır , zekidir.

birde o yaşta hamile kalıp kendi aptallığından düşük yapan kadını koruyanlar aynı zamanda "aman canım başörtülünün ünivde işi ne nede olsa okulu bitirince evlenecek, çocuk doğuracak" diyen kişilerdir.

burdaki daha okulun 1. sınıfını bitirmeden bebe yi takmış karnına...*
haydiii bakalımmmmm dangalak olduk yetmedi hayvan evladı olduk diyen şeyin şeyidir.

kurtuluş savaşındaki analar ile 19 yaşında meşru veya gayri meşru olduğu konusunda da ciddi şüpheler bulunan kızı nasıl muakeyese ederler anlamak zordur sözlük.

bu kıyas kurtuluş savaşı sehitlerinin kemiklerini ı sızım sızlatmış yetmemiş onların hatırasına saygısızlık edebsizlik etmiştir.
demokrasinin olmazsa olmazlarından mitinge baskı ve şiddet yüzünden sadece ramboların gidebileceği bir ülke olduğumuz için gayet doğru bir tespittir.

evet efendim en az bir kara kuşak sahibi değilseniz bundan sonra sesinizi çıkarmıyorsunuz mitinglere filan gitmiyorsunuz. hele hele hamile filan kaldıysanız şeriat hükümleriyle yönetilen ülkemizde zaten kadın olarak 2. sınıf vatandaşsınız göreviniz sadece 3 çocuk doğurmak. şimdi sktirin gidin kavun, karpuz, erik aşerin.

not: ben bu mitingde iran devrimini gördüm. ben bu mitingde persapolisi gördüm. ben bu mitingde bir ülkenin ne hale geldiğini gördüm. asıl üzüldüğüm ise ben bu mitingden sonra sadece kendi çıkarlarını düşünen, korkak, yalaka ve şerefsiz insanlar gördüm.
cocugu düşmüştür . ölmüştür. şimdi o haklılık birinin bir tarafına girsin.

haklı olsa nolcak. cocuk düşmüş . geri veren var mı evladını. isterseniz gidin polisleri asın. geri gelcekmi o bebek.?

tut ki katılmadı mitinge. ne eksilecek. katıltıda ne fayda etti.
polisin döveceğini düşünmemiştir. evet haklı olan polis çocuğun linç edilip çocuğu düşürülmeye sebep olan polis değil!
Allah akıl dağıtırken başka mekanlarda takılmanın faturasını seneler sonra doğmamış çoçuğuna kestiler..
hamile evinde otursun bağnazlığını yapanlar, neden başörtüsü için üniversite önünde eylem yapacağına git evlen demiyorlar?.

bu iki yüzlülüğe kusasım geliyor. ne zor insan olmak.
o çocuk anasından çıkardı belki ama
babası kim bilemezdi zavallı.
mavi marmara gemisine çocuğu ile binenleri hatırlaran serzeniştir.
'Kime ne' diye cevaplanacak soru..

Kimi ilgilendirir bu durum?
Kadın ister hamile olur, ister sakat olur, ister başka bir şey olur..
inandığı, arkasında durduğu şeyleri savunmasına engel mi bu durum?
işi kimseyi ilgilendirmez. polisin kadın hamile diye çocuğunu düşürme hakkı mı doğdu?
o bayanın hamile haliyle mitinge gidip de senin evde g*t büyütmenin amacı ne? diye cevaplanması gereken sorudur.
"hayvanların kadınla işi ne" sorusuyla ezilebilecek cahil söylemi.
otursun evinde,çocuğun ne şuçu var,polisin suçu değil.Tek bir soru sorulsa bu kadına küfredenlere'geleceğinden umutlu musun ?'diye verecekleri cevap muhtemelen'tabikide hayır,iş yok,para yok ...'olur.Peki eğer sen her yerin sağlam olsa,karnında bebeğin olmasa bile oturduğun yerden bu cevabı verirken bir şeyler yapmak,ayağa kalkmak,fermanları yırtmak neden bu kadar aciz ve korkakça gelir ki...!işte bu 'hamile'kadın da inandığı,bebeği için umut peşine düştüğünden oradaydı,belki bununla dalga geçen dangalaklarda akıllanır diye,kaybettiği kızı veya oğlu için güzel günler gelsin diye.
(bkz: Dünyanın en sorumsuz insanı) örneğidir. Bi kere bir can taşıyosun karnında.. Onun vebali o polisten çok bu kadının boynunadır. 9 ay bekleyemez miydin eylemlerin için ? Demokratik hakkını kullanıyomuş. Sen önce o hakkı kendi çocuğuna tanı..

edit; Önce insanlık eksileyen zihniyet, önce ne olursa olsun (bkz: can)

eylemlere bizzat katılan biriyim.
(bkz: eyleme miting demek)