bugün

ekmek yoksa şapka takın mantalitesi yürütülmüş olması muhtemeldir. ülkeye bir geliri var mıdır, tartışılası.
(bkz: ekmek yoksa pasta yesinler).
(bkz: halk açken istanbul u yarmak)
(bkz: halk açken oğluna gemi almak)
(bkz: halk açken isviçre ye para yatırmak)
halk açken ''3 çocuk yapın'' demekten daha mantıklıdır. ha pardon zaten 3 çocuk yapın deme sebebi halkın iyice aç olup, kendilerinin kömürüne, makarnasına muhtaç olmalarını sağlamak değil miydi?
halk açken aldığı borçlarla saray yaptıranları pek seven insanların bok yemesidir.
cumhuriyet kurulduğunda açılmış kamu kuruluşlarını satıyorlar, hatırlatırım.

Önce biraz tarih öğrenin de, ettiğiniz lafların anlamı olsun.
şapka devriminin mantığından habersiz , atatürk ile marie antoinette i birbirine karıştırmış , komik yazısında bir de utanmadan ''mantalite'' kelimesini kullanmış küstah troll ün açtığı saçma sapan başlık .
halk açken istanbul'a kanal projesi üretmek.
refah seviyesi artmış günümüz türkiye'si ile kıyaslanamayacak bir zamanda yapılmış komedi devrim.
"orda mıydın? diye sorarlar adama" denicek garip bi tümce.
şapka devrimi şapka giyilsin lüks olsun demekten çok sosyal statü göstergesi olan sarık ve fesi kafadan çıkarmak için yapılmış bir harekettir. atatürk'ün zekasını bir kez daha gösterir.
(bkz: alkol istiyorsan üzüm ye)
Bu kadar gereksiz bir başlık açıp sol tarafı meşgul etmektir. Az biraz tarih ile ilgili şeylere gözatma tavsiyesinde bulunma zorunluluğunda hissettim kendimi şu an.
maalesef, babaları zamanında (bkz: şapka) takmadığı için aramızda olan kişilerin çamur atmasıdır.
http://galeri.uludagsozlu...c5%9fapka-devrimi-yapmak/

zaman göre mantıklı olan harekettir.
halk açken fabrikaları kapatmaktan kötü değildir. hatta 'yandaşlarım kazansın gerisi ne b*k yerse yesin.' düşüncesinin yanında çok yerinde bir girişimdir.
(bkz: halk açken türban devrimi yapmak)
(bkz: halk açken türban devrimi yapmak)
(bkz: beyinden yoksun olduğu halde başlık açmak)
(bkz: halk açken oğluna gemicik almak)

evet evet. o halde şunu da belirtelim o zaman, atatürk şapka devrimini yaparken halkının refah ve medeniyet seviyesinin yükselmesini hedeflemişti, ve bunu gayette iyi başardı, sevgili tayyip ise halkının medeniyetsiz, zihniyetsiz, kültürsüz ama bol kömürlü, bol erzaklı ve bol çocuklu olması için kıçını yırtıyo nedense, size de garip gelen bişeyler yok mu?
(bkz: oha)

şapka takmakla adam olunacağını sananlar tarafından yapılmıştır.
maalesef yazık olmuştur, çünkü çok komiktir.

devrim derken insanlar, üretim ilişkilerini ve araçlarını filan düşünüyor, fötr şapkayı değil... *
"kafaları kapalıyken bu eşşekler daha çok aç kalır" demiştir ve kendileri bunu uygun görmüşlerdir. burada ben paşayı destekliyorum ve arkasındayım. o'na karşı gelen karşısında beni bulur! akıllı olun adamın götünü sikerler acımazlar (ben sikmem elbette atatürk'ü koruma yasasını ve hakimleri-savcıları kastettim).

atam atam
sen kalk
ben yatam

o kadar!
Şapka devrimini salt şapka takma zorunluluğundan ibaret sanan zihniyetin inkılapları karalamak için kendine ilke edindiği has argüman.
halk hala açtır. bugüne kadar beklenmesi mi gerekirdi ?
sözlükte fink atarak yapılmadığı aşikar olan devrimdir. hem halk açken vatanı milleti satmak gerekirdi tabii. açken daha kolay neticede, kafa basmıyor, beden yorgun zihin yorgun. sat gitsin.

ne şapkaymış arkadaş. ne kadar uzun ve de genişmiş ki uğraş uğraş çıkaramıyorlar girdiği yerden.

tıbbi destek al canım benim böyle acı içinde kıvranmana gönlüm razı gelmiyor.
(bkz: halk açken halkı soymak)