1. 1.
  olmayan bişeyi varmış gibi görmek.
  3 ... mintiminti
 2. 2.
  hiçbir dış uyaran olmadan, herhangi bir algı alanında, gerçekmiş gibi görünen algılar.
  5 ... butcher
 3. 3.
  Sanrılar, duyu organlarımızın gerçekte var olmayan algılamalarıdır. Beyin bunları "uydurur". Hepimiz halüsinasyon görebiliriz. Mesela şimdi "Lütfen aklına filleri getirme" cümlesini okuduğunda aklında ister istemez bir filin görüntüsü canlanır. Halüsinasyonlar, görülebilir, duyulabilir, hissedilebilir, koklanabilir ve tadı alınabilir olgulardır.

  Bilim adamları karanlıkta tutulan her insanın halüsinasyon görebileceğini saptadılar. Bu durumda beynin yapacak bir şeyi olmadığı için kendi görüntülerini yaratır. Bu biraz uyku sırasında gördüğümüz düşlere benzer. Bunların hepsi normaldir.

  Halüsinasyonların organik veya ruhsal hastalıklara bağlı olarak geliştiği bugün artık tıptaki modern yöntemlerle kolayca saptanabilmekte; sanrıların ortaya çıkış nedenleri genelde ruhsal sorunlardır.
  5 ... witch is back
 4. 4.
  eski başbakanlarımızdan tansu çiller'in bir türlü söylemeyi beceremediği kelimedir
  7 ... mmtyvs
 5. 5.
  kesinlikle sanrı ile eş anlamlı ol-ma-yan, varsanı da denilen, herhangi bir dış uyaran olmadan uyaran varmış gibi algılamanın olduğu bir algı bozukluğudur halusinasyon. **
  3 ... cilekrazzi
 6. 6.
  diğer adı sanrıdır. zahnin yarattığı algısal yanılgı halidir. gerçekte bulunmayan uyaranları algılıyor gibi olmaktır.
  1 -1 ... unique270
 7. 7.
  Bireyin, gerçekte varolmayıp uyarıcı varmış gibi algıladığı yanılmalardır. Gerçek algı aldanmaları olmayıp tamamen zihnin icadı olan imgelerdir. * * *
  2 ... xsentos
 8. 8.
  hayal, hayal aleminde dolaşma, hakikatte mevcut olmadığı halde birşeyler görme veya duyma; evham.
  2 ... acibiber
 9. 9.
  bir sanrı nın varlığı ve yokluğu ile ilgili bir tartışmaya girmeniz gereken son kişi, o nu gördüğünü, duyduğunu, hissettiğini söyleyen kişidir.

  biliyorum var çünkü ben gördüm diyen dir.

  ben duydum,

  ben bildim,

  bir gerçeklikte tutunmaya çalışmak ile, çok hoş, haz verici bir rüyayı kaldığı en güzel yerinden devam ettirmek için imkansız uykunuza geri dönmeye çabalamak çok mu farklı dır birbirinden..

  tabladaki sigaranın yönü belirsizce tüten dumanına dans müziği yazan bir adam da var.
  4 ... havada panik
 10. 10.
  magic mushroom alındıktan sonra kişinin içine girdiği hayal alemi...
  2 ... fatal