bugün

giyim sektörü için şu an dünya' daki statü sembollerinden biri ve lüks giyimde en çok kullanılan malzemelerden biridir. kullanışlı ve diğer lüks materyallere(altın, gümüş vb.) göre ucuz olması, statü belirtmesi ve zor deforme olması nedeniyle sıklıkla tercih edilir.
tabii bu durum, bir canlının derisini soymayı meşru kılmaz veya bunun bir katliam olduğu gerçeğini değiştirmez. ama dünya' da, özellikle italyan modacılar için deri vazgeçilmez bir parçadır. her ne kadar genelde bunun ısınmak için kullanıldığı zannedilse de, aslında tamamen statü göstergesi olduğu için tercih edilir.
eğer hayvan haklarına aşırı derecede duyarlıysanız, su markaları almamanızı tavsiye ederim;
(bkz: versace)
(bkz: gucci)
(bkz: Jean Paul gaultier)
(bkz: thierry mugler)
(bkz: burberry)
çakmak ateşiyle yanmayan deridir. uzun yıllar yırttırmadıktan sonra kullanacağın süper bir üründür.
ulkemizdeki foyatlari dudak ucuklatan urundur. yurtdisina gidip de alabildiginiz taktirde aradaki fahis fiyat farkini bizzat yasayabilirsiniz.
midesi olan bir insan bir hayvanin derisini nasil uzerinde tasir istedigi kadar tasli olsun islenmis olsun guzel olsun, aklima gelip durur surekli ıghh igrenc.
hobi olarak mağazaya girip hakiki deri mi diye soruyorum. satıcının gururlu eveti üzerine tüh ya çok beğenmiştim halbuki diye kucağına tutuşturup gidiyorum.

fakirlikten mi nedir, neyse ki canım ülkemin kimi markaları vegan sertifikalı deri ürünler satmaya başlamış.

(bkz: aferin)
çakmakla kontrol edilerek anlaşılabilen.
bayılırım.
araba koltukları deri değilse oturmam mesela.
elimden gelse evde ki bütün eşyaları deri ile kaplatıcam ama hem zor bulunuyor hem pahalı.
bu zamanda malını satmakta naz yapan satıcı mı olur.
oluyor işte.
döşemelik, büyük ölçülü deri satan adamlar acaip nazlı oluyorlar.