bugün

açıklama o kadar net ki kimse bir bok anlamadı.
inşallah vardır.
akla mantığa sığmaz yasaktır. haftanın 5 günü herkes iç içe dip dipe haftasonu izin yapıyorlar. hani corona bitmişti hani 2.dalga beklenmiyordu ne bu yasaklar o zaman.
yasağın kaldırıldığından haberi olmayan yazar beyanı.

cb emriyle yasak kaldırıldı.
Bu kadar saçma bir şey olamaz. Ulan haftaiçi millet işe gittikten sonra haftasonuna yasak koyup çıldırtmak mı istiyorsunuz insanları.
sabah 10 aksam 20 mi arkadaslar ben haftasonu da calisiyorum ne olacak acaba.
Haftaiçi işe gittikten sonra hiçbir anlamı yoktur.
şahsım adına iyice bıktığım yasak!
hafta içi zaten ev ve iş yeri arasında mekik dokuyoruz. haftasonu geliyor kedi gibi cam kenarlarından bakınıyoruz, millet arabayla, market poşetleriyle fink atıyor.
zaten her yer kapalı, çıkıp sahilde ormanda iki yürümek hava almak istiyorum.
kafayı yedirtecekler artık ya yasak yasak yasak !
Tek olumlu yanı insanların ailesine daha çok vakit ayırabilmesi.
7/24 evde olmama rağmen bana iyi gelen yasaktır.

Nasıl olsa dışarı çıkmak yasak diye evi falan temizliyorum.

Hayır normalde de çıkmıyorum ama yasak olunca sanki evde zaman geçirmek zorundaymışım gibi hissedip ev işi yapıyorum amk.

iyice psikolojimiz bozuldu.
Kısıtlamadan muaf olmama rağmen sokağın da tadı tuzu yok ki. Az kaldı geberip gidecem burada. Gomşulaaaar. Yetişiiin.
insanları eve kapatarak sözde olmayan pandemiyi bitirmeyi planlıyorlar. açıp pandeminin tanımına baksınlar. boş yere olan yasaktır.
Uymadığım bir şey.

uymayacağım da.

insanları hafta içi tıkış tıkış toplu taşımaya, fabrikalara, iş yerlerine doldurunca virüs yok çünkü, haftasonu tek başına, ya da sevgilisiyle sokakta gezen adama var.

geçeceksin o işi.

gerekirse ekmek gezdiriyorum, gerekirse iş yerinden zaten izin belgem var, onu gösteriyorum ve geziyorum. kalabalığa/kapalı yere girerken maskemi de takıyorum*, kimseyi tehlikeye de atmıyorum.

ama bu yasağa uymuyorum arkadaş. kimse de şunun mantığını açıklayamaz bana.

dün dışarıdaydım, polis çevirdi.

"izin belgesi var, göstereyim isterseniz?" diye sorunca polis, "yok, sadece gbt yeterli" dedi, gbt'me baktı. O sırada "dışarısı kalabalık" dedim.

"evet" dedi, "kimi çevirsek zaten bir bahaneleri var, artık kalabalık grup olmadığı sürece çevirmiyoruz da zaten"

özet olarak, yok hükmündedir.

bugün yine çıkacağım, parka gideceğim, tenha bir köşe bulup kitabımı okuyacağım, şarabımı içeceğim, sonra efendi gibi yürüyüşümü yapıp geleceğim. hayatta kalan nadir keyiflerimden beri şu zaten. Onu da sapma sapan kurallara teslim etmeyi reddediyorum.
Markete gidip , oradan parka uğruyoruz. Sonra eve. Diğer insanlarla mesafe koyuyoruz. Olmasi gereken bu. Her insan kendine dikkat etmeli. Yoksa havalar ısınıyor, kimseyi zorla eve kapatamazsınız.
Sayın başkanım,
Riskli ilde yaşıyorum. hafta sonu Haklarımın sıralı tam listesini arz ederim.
Best Regards,
Pazar gününün cumartesiden daha riskli bulunduğu yasak.
Cumartesi tüm istanbul istiklale akar.
sözde yasaktır. biz tecrübeliyiz, yasağı delmeyi iyi biliriz.
asosyal tayfayı etkilemeyen yasaktır.
Savunulacak hiç bir yâni yok. Insanlık suçu resmen. Sanki dünyada savaş var.
yüzyılın buluşu. bu taktikle corona günlük 40 bin vakaya çakıldı.
vaka ve ölüm sayılarına bakılırsa hiç bir işe yaramadığı görülen yasaklardır.
Sokağa çıkmanın en rahat olduğu anlardır. Öyle ki işe gitmek normalde 1 saat sürüyor. Fakat yasak olduğunda 15 dakikada işe gidebiliyorum. Keşke hep böyle olsa. Trafik yok. Stres yok.
insanları iyiden iyiye bezdiren yasaklardır. işbunun sebebi yasaklara riayet etmeden fink atan koronasever itlerdir.
Virüse devlet memuru gibi davranmaktır.

Cumartesi pazar resmi ve dini günlerde virüsü izne çıkartıyoruz.

Hafta ici ise yine işe gitmeye çalışan insanlar, kalabalıklar falan filan.

Onda da 19:00da paydos ediyor virüs.

Ekleme: o değilde bu covidin çalışma şartları benimkinden iyiymiş lan.