bugün

entry'ler (65)

kalimba

Çalması inanılmaz zevk veren benim gibi iş harici herhangi bir şeyden hemen sıkılan birini bile bağlayan müzik aleti. Hem kolay hem de stres atıcı ve dinlendirici bir özelliği var. Hem de taşıması kolay. Tavsiye ederim.

hafta sonu sokağa çıkma yasağı

Sokağa çıkmanın en rahat olduğu anlardır. Öyle ki işe gitmek normalde 1 saat sürüyor. Fakat yasak olduğunda 15 dakikada işe gidebiliyorum. Keşke hep böyle olsa. Trafik yok. Stres yok.

rus kızı vs türk kızı

Türk’ün türkten başka dostu yoktur.

maaş almak köleliktir

Yine birilerinin yaşayışı başka birilerinin çenesini yormakta. Maaş almak kölelik değildir. Nasıl yaşadığın ve ne iş yaptığına göre değişen bir durumdur. Ayrıca mevzuata göre holding sahipleri bile maaşlıdır. Asgari ücret dahi olsa maaş almak zorundadır. Huzur hakkı vs. onlara girmiyorum bile. Bir şeyler öğrenip kendinizi geliştirdiğiniz bir mesleğiniz var ise çevrenize ve kendinize katkı sağlayıp maaş alıyorsanız bu kölelik değildir. Ama hayatta kalmak için çalışıp hayatta kalmaya yetecek kadar ücret istiyorsanız bu köleliktir.

italyan cumhuriyeti

italya’nın resmi adıdır.

olmak istenen meslek ve olunan meslek

Sayıştay denetçisi olmak istiyordum bağımsız denetçi oldum. En azından benzer meslekler.

rektör ne iş yapar sorunsalı

Bulunduğu üniversitenin mülki idare amiridir.

8 saat uyu 8 saat çalış 8 saat yaşa

Öyle bir hayat bana ancak hayal gibi geliyor. Şöyle ki maksimum 7 saat uyku 2 saat yol. 14-15 saat iş var. Yaşamayı da bir kenara bırakıyoruz. Belki 40 yıl sonra emeklilikte.

belediyelerde bulunan özel kalem müdürlükleri

657 sayılı kanunda yıllardır istisnai memurluk kapsamında yer alan bir memurluk çeşididir.

peygambere hakaret eden ferdi kalenin tutuklanması

Umarım bir daha dışarı çıkamaz. Hangi o. evladı peygambere hakaret edebilir. kırk orospu bir araya gelse böyle bir piç meydana gelmez.

yazarların yılbaşı gecesi yapacakları

Umarım yılbaşına uçakta girmem. Eğer ki evde olursam bu sene uyuyarak girmek en güzeli.

sözlük yazarlarının meslekleri

Mali müşavir, bağımsız denetçi.

kadınların mini etek giyme nedenleri

Benim takım elbise giyinmem ile aynı nedendendir. Güzel görünmek için.

jandarma özel harekat maaşları

Türkiye şartlarında gayet iyi maaşlardır.

covid aşısı olur musunuz anketi

Eğer ki hastalanmazsam aşı olmam. Eğer ki hastalanıpta hafif atlatırsam yine olmaya gerek yok. Ama öyle tehdit durumuna düşer etrafımda herkes hastalanırsa ve mecbur kalırsam yapacak bir şey yok. Yani muallaktayım.

sigara

Bırakmanın güç olduğu en güçlü uyuşturucudur. Bırakmak isteyenler içinse önerim “allen carr”ın yazdığı sigara bırakmanın kolay yolu adlı kitabı okumaktır. Gerçekten etkili bir yöntem tavsiye ederim.

ilk buluşmaya kavanozda menemen getiren kız

Başımın üstünde yeri vardır. Bir de taze ekmek varsa tadından yenmez mis gibi.

başak burcu erkeği

Yüksek ego sahibi kişilerdir. Karşısındakini hep bir kafeme düşük görür. En kötü zamanında bile herkesten iyi olduğunu düşünür. Çakaldır. Ama saflık derecesindedir.

Eksilenmeden önceki dipnot: yazan bir başak burcu erkeğidir.

sözlük yazarlarının yaşları

28 oldum. 30’a merdiven dayadım vay be.

00 00 da ateşlenen sigara

Nikotin canavarını sevindiren insanın içindeki büyük canavara bağlılığını gösteren herhangi bir sigaradan farksızdır. Sizi karanlık kuyuya biraz daha çeker, o kadar..