bugün

(bkz: hacioglu lahmacun)
sakarya'nın erenler ilçesinin mahallesidir. magandalarıyla meşhur olan bu mahallemiz tuncay şanlıyı türk futboluna kazandırmıştır.
yerlilerinin birbirleriyle 'yeeaaaaa' , 'yoooooo' diyerek haberleştikleri mahalle. ayrıca ünlem olarakta 'aaannnnaaam breeeyyy' , 'div div' bolca kullanılır. hacıoğlu gençlik bilardo , tıstıs net en popüler mekanlardır.
(bkz: ismail hacıoğlu)
balıkesir ilinin Gömeç ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Gömeç)
Bayburt ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Bayburt)
kırşehir ili çiçekdağı ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin bütün köyleri için;

(bkz: çiçekdağı/#9707499)
kocasından boşandığı için dedikoduya konu olmuş kadının canına kıydığı, kuran kursu açan bazı muhterem hacıların dostlarıyla yardım paralarını yediği, mahalle bakkalının küçücük çocuklara etek giydirmişler diye ona buna laf yaptığı tarikatçısı ve keşi bol sakarya'da bulunan mahalle.*
(bkz: hacıoğlu salih)
istanbul'da tükenmekte olan restoran. tek tek kapatıyorlar mı ne yapıyorlarsa artık. lahmacunları lezzetli ama eskisi kadar iyi değil. hamurun içine isteksiz atılmış kıymaları yiyorsunuz.
Bazı şubeleri fena değildir. Bazı şubelerinin kıyması kötü kokabiliyor.

fakat bizim burdaki subeleri allahtan iyi, temiz.

Bazı aksamları anneme akşam yemeği yapma diyorum, alıp eve getiriyorum.

Lahmacunun yanında Verdikleri limondur, salatadır, soğandır bunları almıyorum. Zira hijyenik olmayabilir, iyi yıkandıklarına emin değilim.

Evde pul biber, isot bol limon ayran indiriyoruz mideye. Arada bi iyi oluyor.

Kebapçıların kalın hamurlu lahmacunları gibi de mideye oturmuyor hem. Hafif oluyor.