"Hacca gideceğim, elinizdeki altınları verin okutup geri getireyim"
diyerek 3 kişiyi dolandıran Nurettin Alınca yakalandı.

not: bu din ilginç bir şey. putperestlik gibi. altına hac yaptırmak filan.
adama " helal ü hoş " olsun. dini bu kadar teğet geçmişsen hayat da seni teğet geçer.
Okutmuş işte. Yalan söylememiş yani.
dindar gözüken kesimin elindeki dunya malini çoğaltmak uğruna girdigi komik ama bir okadar ibretlik durumu gosterir. kendine muslumanlar.

edit: dizilere filan konu oldu bu olay. bizim komedi dizilerine.
yardimsever dindar kardesimizin bize teklifidir. bilip bilmeden konusmayin.

ben altinlarimi verdim okutmak icin aldilar hacca goturduler. allahin inayeti ve birligi sayesinde altinlarim 2katina cikacakti emindim.

sonra geri donduklerinde altinlarin calindigini soylediler. allahin isi. kismet yani. calinmasalardi eminim 2 kati olarak bana donecekti.
ünlü sanatçı TURGAY YILDIZ başlığa el atmış.
buyrun burdan:

https://twitter.com/turga...tatus/1148870479966593024
https://www.uludagsozluk.com/e/41814277/

dolandırıcılık zaten tam olarak bu, kendi rızalarıyla vermezlerse hırsızlık olurdu.
Ohh ne guzel olmus ne guzel dolandirmislar diyorum bazen, insan bu kadar saf olabilir mi ? Bazen de yazik ya insanlarin dini duygularini kullaniyorlar bu insanlar kaniyor diyorum. Altinlari hacca mi goturicem yoksa ben hacca gidecegim icin ozel kisiyim evde okuyup mu getiricem diye kandiriyorlar orasini anlamadim. Dini gorevlerini yerine getirenleri mubarek sayma anlayisi oluyor sanirim bizde. Yani haci olduysa hic gunah islemez ya da hata yapmaz diye dusunuyorlar, ne buyuk genelleme. Belki de bende altin var ama kutsal topraklara gidip okuyunca kendiliginden cogalacak diye bir dusunce de olabilir. Bir tv programinda izlemistim; pirinc tanelerinin altina donusecegini sananlar vardi. Kisiden medet umanlarin sonu boyle oluyor malesef. Akilci davranmak lazim. Ne diyeyim gecmis olsun.
din iman diye keklenen bilmem kaçıncı tiplerin başına gelendir.

olm bu din iman işi traş diyorum anlamıyorsunuz. al gitti altınlar. üstüne su iç. ahahhaha. *
görsel

Eli öpülesi icazet alınası dolandırıcıdır.
Bir insan bu kadarda aptal olamaz mk ya!
Yalan söylememiş okutmuş işte.
hacca umreye gitmeyip çeyizinde kalma kap kacağı kullanan ve menapoza girmeden önceki basma etekle idare eden acınası ihtiyarların yastık altına gömdüğü, yememek adına adeta tövbe ettikleri paraların kendileriyle birlikte mezara girmesine mani olan bir takım şerefsizliklerdir.

ha, şayet gittiysen hacca bir daha git.
he yıl köyüne giden gibi her yıl ramazan umresi yap icabında.
birine kıyak yap, birlikte götür icabında, fisebilillah kabilinden.
parayı mezara saklamanın mantığı ne a ihtiyar!

hayır yap, yapmaz.
yemeye yemez,
evine, üstüne başına bakmaz,
parası olduğu halde fakir gibi hayat yaşar,
bir ayağı çukurda olmasına rağmen halen birikim derdinde olan ihtiyarlara extra'dan acımaya sebep olur.
yaşlıların böylesine hem acıyor, hem kızıyorum.
allah, böyle şuur eksikliğinden muhafaza etsin beni.
çok geçmiş olsun, inşallah tekrar yemeyip içmeyip biriktirirler...
Helali hoş olsun.

Salak parası yemek sevaptır.
(bkz: okutmak) adam en azından yarım yalancı. Tapu vs de isteyebilirdi. Yapmamış.
adam demiş ki ; size geçireceğim ! onlarda soyunup ters dönmüşler. alan razı veren razı amk.
hakim olsam ve dava önüme gelse altınım gitti diye davacı olanları suçlu bulurum.
yetkim olsa onların mal mülk edinme, alım-satım-ticaret hakları yanında oy kullanmaları haklarını fes eder ve özellikle mal mülk alım satımlarında yanlarında noter onaylı mahkeme kararıyla bir vasiy olmadan yapılmasına izin vermem.
unutmadan, evlenecek olsalar akli melekeri yerinde değil diye de nikahlarını kıymam.
Sulin osmanın köprü sattığı bir ülkede, hertürlü orta ölçekli sahtekarlıklar yapılabilir, bizim milletin zayıf noktasını bulmuş eleman,
Neyse olan olmuş artık, giden para olsun.
Ben altınlarımı türk okullarında okutacağım teşekkürler.
Açıkça söylemiş, anlamamışlarsa hacca gidenin suçu ne ayol. *