bugün

redd grubunun sessiz insanıdır kendisi. grupta geri gitar,vokal ve akustik gitarları çalımakta. ayrıca onuda deli sesi vardır...oda konserde fender telecaster gitar ve fender akustik kullanmakta...
- redd isimli grubun ritm gitaristi, vokal doğan duru'nun kardeşi.
- arkeolog, ayrıca istanbul üniversitesi bünyesinde arkeoloji doktorası ile uğraşmakta.
- eurosport beşiktaş yazarı.

on parmağında on marifet yani, bu zamana kadar başlığının açılmış olmaması şaşırtıcı. ideolojik açıdan bir felsefeci kadar tutarlı ve altyapılı bir insan ayrıca.
(ayrıntılı bilgi icin; bakınız vikipedia)
sözün özü; adamın dibidir.

o değil de ekşi'de adamın başlığında 70 entry var burada siftah 2013'te, o da güzel.

edit: adam aylar önce birgün'de yazmaya başladı burada hala tık yok.
redd grubunun demokrat çizgisiyle dikkat çeken gitaristidir. Doğan duru'nun kardeşi yada doğan duru onun ben bir belirteç koyacaksam bu güneş abi olur.
Birgün gazetesinde haftalık yazılar yazar.
Entelektüel rocker tayfasındandır benim için.
reddin gitaristlerindendir. güzel işler yapan bir gitarist olmasının yanında bir arkeolog ve donanımlı bir gazetecidir. televizyonda bir tartışma programında deri ceket altına kızıl yıldız tişörtü giymiş tutarlı ve sakince konuşan birini görürseniz o güneş durudur. Ayrıca redd'in politik yükünü kanımca en fazla çeken elemanıdır.

(bkz: hayat kaçık bir uykudur)
Gece gece aklıma düşen adamdır. Şu yaz zamanı kesin kazılardaır kendisi. Neyse Arkeoloji, Niye, Nasıl, Ne için diye de bir yayınları vardır kendisinin. Arkeolojiye dair ülkedeki sorunlarını pek güzel özetlemiştir baştaki yazısında.
Redd grubunun 3 kisi kalmasiyla lead gitaristligi ustlenmis oldugunu dusundugum, mukemmel bosluk albumune guzel riffler yazdigina kalbimle inandigim adam. dogan duru'nun abisi sanilsa da ikizidir. (bkz: doğum tarihleri)
doğan duru'nun ikizi.redd grubunun belkemiklerinden.
yaşı ilerledikçe daha da karizma olan Redd gitaristi.
redd gitaristi, aynı zamanda akademisyen. bana göre ideal sanatçı tipi. aydın, yaratıcı, grubu zaten hakkı tam verilmese de harika. bazen umutsuz anlarımda güneş duru gibi birkaç insanı hatırlayıp kendime devam edecek gücü sağlıyorum. eğer bunu okuyorsa; hayatıma kattıkları için teşekkür ederim.
güncel Önemli Başlıklar