bugün

Yapılması durumunda faydalı olacak yatırım.
türkiye'nin 2008 yılından itibaren 5 yıllık süre içinde yapmayı planladığı yatırımdır.

inşallah bölgenin kalkınmasına katkıda bulunur.

http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/438984.asp
yararlarının artık görülmesinin istenildiği yatırımdır.

yatırında faydası olsun! güneydoğu da türkiye'nin beyler. lütfen ama.
başarıyla gerçekleşirse hem güneydoğuya, hem bütün türkiye'ye yararı olacak yatırımlardır. bölgede ekonomik hayatın -vahşi kapitalizme kaymadan- geliştirilmesi, dolaylı yoldan bölgeyi modernleştirebilir. ayrıca insanların gelirlerinin artması ve kaybedecekleri daha fazla şeylerinin olmaya başlaması hem bölgeden başka yörelere göç edip başka illerin varoşlarına yığılmalarını frenleyecek, hem de pkk'ya meyyal olan gençlerin ikinci bir kez düşünmesine yol açacaktır. bu konuda gerekli olan, hem devletin, hem özel sektörün elini yeterince taşın altına koyması ve yatırımların sahiden üreten yatırımlar olması; kimsenin babasının çiftliği veya 1-2 yılda kapısına kilit vurulacak sömürü kapısı olmamasını sağlamaktır.
çok hayırlı bir yatırım planıdır...

savaşa 300 milyar dolar akıtmışız. barış ve insanca yaşam için 12 milyar dolar ayırmışız çok mu yani...!
sadece istanbul'un bütçesinin 11 milyar dolar civarları olduğunu varsayarsak, azdır bile efendim.
bu yatırım bölgenin insanına refah getirme amacıyla terör sorununun ekonomik bir boyutta yok edilmesini amaçlayan bir projedir.
hep planlanan, planlanmaktan bitap düşen yatırımdır.

allasen güneydoğu'ya aktaracağınız oniki milyar doları üretim için mi kullanacaksınız yoksa birilerine rant sağlamak için mi ?

nasıl bu kadar kolayca yalan söylüyorsunuz, nasıl bu kadar kolay inandırıyorsunuz kendinizi anlamak mümkün değil.
her plan gerçekleşmeden evvel bir hayaldir. gerçekleşsin şapka çıkaralım sonuca.
barışa katkı sağlayacaksa az biledir fakat özerklik kapalı kapılar ardından çoktan kabul edildiyse ziyandır.
(bkz: önce aile planlaması)
oh! elektriği kaçak kullan bana ödet, hiçbirşeyin ucundan tutma herşeyi devletten bekle, en basit vatandaşlık görevin olan oy vermeyi bile avantana bakarak yap, üzerine bir de para versinler, yatırım yapsınlar. lan ne güzel hayat be. bir de ayrımcılıktan bahsederler ya uyuz oluyorum. arkadaş asıl ben eziliyorum, ayrımcılığa uğruyorum aq. batı bölgelerde fakir yoksul köyler yok mu sanki, batıdaki herkez çok mu refah içinde yaşıyor. neden her türlü yatırım bu kan emicilere yapılıyor? illa polise askere kurşun mu sıkalım yani, o zaman mı sesimiz duyulacak? devlete sövmeden adam yerine koyulmayacak mı bu ülkede kimse.
umuyorum birileri tarafından engellenir.

terör bitirilmeden ve bölgedeki kürt nüfus kuzey ırak'a sürülmeden oraya değil 12 milyar 12 kuruş bile fazladır. toprağa gömsek daha iyi be! pkk şehitliği kurulan yerlerden bahsediyoruz. kaçak elektrik kullanımının %70'in üzerinde olduğu yerlerden.
o insanlara değmez. gerçekten değmez.
isterseniz paris i güneydoğu ya kaydırın, yine değiştiremezsniz o insanların geri kalmışlığını, cahilliğini ve ilkelliğini..
ne yaparsanız yapın, onlar 'ezilen halk' olduklarından başka birşey söylemezler. istekleri asla bitmez.
bugün 12 milyar dolarlık yatırım yapılır, yarın ülkenin tüm bütçesinin buraya aktarılmasını isterler. yetinmek yerine şımarmayı tercih ediyorlar maalesef.
oradaki insanların ihtiyacı olan en önemli şey eğitimdir. buda yatırımdan geçer. eğer iyi eğitilmiş olsalardı insan öldürmenin hiçbir sorunu çözmeyeceği gerçeğini daha iyi kavrarlardı ve dağa çıkmazlardı..
hiç bir işe yaramayacak, boşa harcanacak ve değeri bilinmeyecek yatırımdır. çünkü bu yatırım yapıldıktan sonra neden 13 milyar dolar yatırım yapmadınız diye o diğer 12 milyar dolarlık yatırımı da yakıp yıarlar.
gerekli yatırımdır. oradaki insanların oralarda sefilce yaşayıp buralara kaçmasını önleyecektir...

ayrıca savaşa 300 milyar dolar harcadık. barışa da o kadarcık harcayalım ne olacak ki?

çekilen acıların, horgörülmüşlüğün, itilmişliğin, ötekileştirilmenin diyeti bile olamaz o para...

eğer o bölge bizimse tabiki o parayı yatıracağız...

kimse kusura bakmasın...!
(bkz: kürtler/#9530643) oluşucak olan durumdur. bop projesi devam ediyor çok uluslu şirketler yeni pazarlar lazımdır.
heba edilecek kaynaktır.
bu yatırımların yarısı batıya yapılsa 20 kat daha verimli olurdu diyebileceğim programdır.

ya arkadaş bazen insanın güneydoğuda yaşayası geliyor. ne kadar otoyol varsa hepsi orada, ne kadar destek, hibe, yatırım, proje bilmemne varsa hepsi bu bölgeye yapılıyor. düşünmeye başladım acaba ben bu devletin insanı değil miyim diye. artık batıya da yatırım yapılsın. sağolsunlar hepsi bu tarafa göç ettikleri için güneydoğuda çalışacak adam kalmamış ama hala oraya yatırım yapılıyor. işsiz sayısı burada çok artık. batıyı da görün biraz.
bölge halkı tarafından yağmalanacak, 12 milyar doların çöpe atılacağının habericis. oysa türkçülüğe ve türkleştirmeye aktarılsa daha hayırlı olurdu.
gap projesiyle dağdaki insan sayısının azaldığını görünce şiddetle desteklediğim olaydır. yatırım; işsizliği ortadan kaldırır, eğitimsizliği ortadan kaldırır. böylece terör de biter. kafatasçılık yapanlara inatla oradaki insanımıza şimdiye kadar götürülmeyen hakkı götürülecek. ve kardeşlik projesi devam edecek. etmeli.
inşallah önceki yatırımlar gibi jitem gibi oluşumlara aktarılmaz.
planlamada kalmasa bari.
terör ve bölünme kaygılarının hep olmasını isteyen vatan hainlerinin hiç istemedikleri yatırım planlanması.
güncel Önemli Başlıklar