bugün

Genelde yaptığım şeydir. Bir keresinde 9 saat uykudan uyanınca maymun gibiydim. 4 saat uyku ile de dinç kalkmıştım. Önemli olan kaç saat uyuduğun değil kaliteli uykudur.
Bunu yapanlar cindir. Benim kalkma zorunluluğum olmasa 15 saat uyurum amk.
insanı 8 saat uykuya göre daha zinde tutan eylem.
gün içinde 1 saat uyuyup gece uykusunda 5 bazen 4 saat uyuduğum oluyor kesinlikle 8 saat uykuya göre daha zinde tutuyor tavsiye ederim.
3 saat falan uyudum, bu gece hiç uyuyamicam büyük ihtimalle.
işe ilk girdiğim zamanlarda yaklaşık 8 9 saat uykum oluyordu. Şimdi ise 5 saatten fazla uyuyamıyorum hafta içleri. Fakat haftasonlari en az 9 saat uyuyorum.
Sağlıksızdır. Bilimsel çalışmalar günde 7 saatten az olan uykunun hiç uyumamakla eşdeğer olduğunu ortaya koymuştur.
insandan insana değişir böyle şeyler. Kimine iyi gelir, kimine gelmez.
yeterli değildir, 7 saat uyumaya özen göstermeliyiz.
Az uyumanın yararları.

Gerçekten bunu bir hafta boyunca sürdürebilirseniz zihinsel faaliyetlerinizin nasıl olumlu etkilendigini, canlandığını deneyimlemiş olursunuz.

Her açıdan uyusukluğa, miskinliğe mâni oluyor benim için.

Aldiğim uyku çok daha kesintisiz, keyifli, yenileyici.

8 saat uyurken bitkin uyanırdım. Psikolojime muazzam yararları oldu. Takıntılarımdan da kurtuldum diyebilirim. Zamanınızı daha faydalı şeylet için kullanabiliyorsunuz.

Ve şunu da atlamayalım. 3 saat daha az uyumak bir ömrü baz alırsak pek çok kişiden daha fazla 'yaşamış' olmak anlamına gelir.

Ömrünüzü ve gününüzü uyuyarak tüketmeyin.
mal ediyor insanı ama vazgeçemiyoruz da.
Tam 1 senedir günde 5 saat uyuyarak ayakta kalmayı başardım, güne erkenden uyanıp sabah işe gidiyorum, iş çıkışında ise üniversiteme geçiyorum. Yoğun ve tempolu bir gün geçiriyorum her hafta içi. Hafta sonumuda dolu dolu geçiriyorum. Eğer sizde daha az uyumak istiyorum diyorsanız, hayatınıza sorumluluk katın, zamanınızı doldurun. işe veya okula, ya da kursa gitmeye sorumlu hissettiğiniz an her şeyi yapıyorsunuz. Bu sadece benden size bir örnek. Boş zamanınız mı var? Gezmeye çıkın, koşun, kursa gidin. Bir şeylerle doldurun yeter ki.
Bir haftadır, günlük 2 saat uyku ile dolaşıyorum.

5 saat, yıldır böyle insanlar için.

(bkz: kendimden çekiyorum ben)
son sene üniversite sınavına hazırlanırken girilen triplerdir . az uyuyp çok çalıştığını sanarlar oysaki bi sike yaramaz farkında değildirler. kapasite bir yere kadardır.
alışmak istediğim fakat yapamadığım. çok okumak gerek.
en geç 2 sene sonra ciddi sağlık problemlerine yol açar. saçma sapan reklamcıların 5 saat uyku yeter dediğine inanmayın artık yahu adamların amacı belli daha cok ilaç satmak
Hedefim olan , günleri daha değerli kilmak için yapmaya başladığım .

iki gündür yapıyorum bunu , gece 5 te yatıp 10 da kalkıyorum.

Mutluyum şimdilik.
Benimde içerisinde bulunduğum durumdur.
erdal demirkıran 'sadece aptallar sekiz saat uyur' isimli kitabında bir insanın günde 4 saat uyumasının yeterli olacağını söylüyor. eğer böyle bi durum varsa günde beş saat uyumak çok da kötü bir şey değil.
32 saattir uyumayan Bünyeler için sıkıntı değildir. Evet.
genel olarak yapmak zorunda olduğum eylem, insanı çok sinirli yapıyor.
en ideali 3-6-9 saattir.
Şahsen mutsuzum.
Asla yapamayacagim eylemdir. Uyku candir.
normal olan eylem.. 10 saatten fazla uyuyunca gün boyu bi baş ağrısı olur..