bugün

Günaydın,

Bir Türk atasözü der ki; erken kalkan yol alır, erken yatan döl alır.

Çok doğru çok.
Günbaydın.
Günaydın sözlük. Sabahın 6.30’unda yan bahçenin köpeklerinin çıldırması sonucu zorla uyandım. O saatten beri açık olan tek gözümle Ali Rıza bey gibi bu açıdan dünyaya bakıyorum.
görsel
Sabahın ilk saatleri olmayan saatlerde sözlüğe giriş yapıp ayıp olmasın diye verilen selam. Günaydın ey ahali.
Günaydınlarrrr Herkessseeee. Mutlu günler diliyorum.
Günaydın.
Günaydın...
Herkes için Güzel bir gün olması dileğiyle....
günaydın.
ben kamp yapmaya gidiyom.
herkese günaydın adana da hava ne kadar da güzel bugün. ewed
Dertler derya olmuş yok mu?

Günaydın sözlük. Serviste onlaynız. Bu sabah güneş koruyucuyu fazla kaçırdım sanırım, yüzüm hayalet gibi töbeest.
Kötülüğün kategorize edilmediği günlere uyanmak dileğiyle herkese mutlu huzurlu sabahlar.
Kötü ve zalimlere tez zamanda akıl, fikir.
Günaydın diyelim de aysın günümüz. Yine uykumu alamadığım tekrar uyuma hayaliyle kalktığım bir gün. Neden sabahçı olmak istedim ki...
Günaydın günaydın günaydınnnn.
Günaydınlarrr herkesee
Herkese günaydın. Yanlışlıkla erken mi uyandım acaba ya.
Geceyi loş bir hastane koridorunda sabah edenlere, mesaisini bitirip evine gidenlere, yalnızlığı en büyük dostu olan uzun yol şöförlerine..
anne özlemi, baba özlemi, sevda özlemi, yurt özlemi, deniz özlemi, bozkır özlemi.. özleme dair ne varsa bunlar ile hüzün kuşanan herkese..
Geceyi uzaklardan ince ince duyulan silah sesleri, ağlayan insan sesleri, yıkılan yapı sesleri, zulmeden zalim sesleri duyup sabahına ulaştığı için tanrıya sonsuz şükürler sunan herkese..

Herkese ve her şeye rağmen kalbinden iyiliği, güzelliği eksik etmeyen milyarlarca kişiye kucak dolusu günaydın.
Kötü ve zalimlere tez zamanda akıl, fikir.
Sözlüğü selamlamadır.

Günaydın sözlük mutlu bir perşembe günü geçirmeniz dileğiyle.
çaya şeker atmayı unutmuşum korona mı oldum lan diye seviniyordum. son sigaramı da tersten yakıp filtresiz içmek zorunda kaldım.

günaydın aq. harika bir gün başlıyor. eved:
" Gülmek, hayatın en güzel eylemidir. ” yeni güne güzel bir tebessüm ile başlamanız dileğiyle, günaydın sözlük.
Yine boş bir döngünün parçası olarak günaydın sözlük.
Sözlüğe iyi gün temennisi.
Karanlık oğlum, bunun neresi aydın?
Günaydın efendim günaydın, yaraksız günler.
Herkese günaydın sözlük. Yine sabah olmuş.
işe gidecek olan bendeniz en güzel dileklerinizi alıyor ve teşekkürler ediyorum efenim. Millet osura osura uyurken işe gidecek olmak koyuyor ama napalım. Bu mesleği ben seçtim. Ağlamaya lüzum yok şimdi. Hepimize Yaraksız günler.
Günaydın güzel kızlar size de günaydın beyler,

iyi ki varsınız. Gününüz güzel geçsin. Ağzınizin tadı yerinde olsun, neşeniz bol, umudumuz daim olsun.