bugün

berbat bir olaydır, benim de başıma gelmiştir.

berbattır çünkü neye güldüğünüzü bile bilmezsiniz, o an gülüyor olmanıza gülersiniz sadece. öyle aptal bir durumdur. çevrede o an size tokadı basacak biri varsa ona yatıp kalkıp şükretmelisiniz.
bazen nedenini bilmediğiniz bir şeye gülersiniz. bazende gülmemeniz gereken yerlerde tutamazsınız hemen bir örnekle açalım konumuzu;
-domuz gribinin dünyaya hızla yayıldığı günlerden bir gün, yanımda samimi bir arkadaşımla metrobüse bindim. kendilerinin en önemli özellikleri arasında yerli yersiz gülmek ve gülmesini tutamamak vardır. neyse hani sizde görüyorsunuzdur genelde maske takıyolar şu beyaz ağzı kapatan normal bi maske. metrobüse bindik hayli kalabalıktı en önde oturan bi teyzeme maske diye at yemliğini yutturmuşlar eğer abartıyosam ölünüzü görim! renkte sorun yok beyaz, ama boyut biraz farklı hem büyük hemde ağız kısmında yemlik var. tabi ben terbiyesiz gülme krizine girdim, tam şöforun yanındayım hemen yola döndüm teyzem görmesin diye arkadaşta kudurdu noldu neye gülüyosun diye söylesem biliyorum puhaa diye kadının suratına gülücek. yok bir şey dedim yemedi hemen baktı içeriye gördüğü gibi kahkahayı patlattı, inene kadar kriz eşliğinde güldük. bide ben bakmamaya çalıştıkça 'bak Allah aşkına bak çok komik' diye taciz etti..
tabi gülmem geçince bir pişmanlık sardı acaba hastamıydı vs. ama o an onu düşünemiyorsun tabi. tahminimde yanılmıyorsam korunma amaçlı takmıştı, maske diye yutturmuşlar böyle bir şey olamaz çünkü...
uykulu kafayla yakalanma riskinin, daha yüksek olduğu kriz. en azından bende öyle oluyor. uykuluyken devamlı bir sırıtma hali, ota boka gülme durumu meydana geliyor. kendime engel olamıyorum.
(bkz: gülmenin abartılmış hali)
zamansız olduğunda gülmekten ölmek eylemini insana yaşatabilir. sonlanmasıyla "ömrümden ömür gitti" dedirtir insana. dedikodusunu yaptığın, hakkında atıp tuttuğun, hatta bol keseden attığın hocanın nefesini ensende hissettiğinde insanı sarar aniden. zaten sıçtığının resmidir de belki bir ihtimal sırıtayım da ortam dağılsın derken işin bokunu çıkarıp tek kelime etmeden dakikalarca hocanın karşısında gülmektir. kötüdür. dakikalarca gülerken bir yandan olabilecekleri düşünüp ağlamaktır sanki. krizin ardından hocanın gözüne gözükmemeye, haftalarca dersine girmemeye, sınavda bile kılıktan kılığa girmeye sebep olur. zamansız, yersiz, olur olmadık yerde gerçekleştiğinde insanı kılıktan kılığa bile sokmaya götürür yani. he bir de insana atıp tutmamayı öğretir ki en can alıcı yanı budur sanırım.
`http://www.cnnturk.com/vi...me.krizi/15337/index.html ` böyle bir ortamda süperdir.
gözlerinden yaş gelmesine vesile olan olay. gülmek güzeldir ya. hele gülme krizine girmek daha bir güzeldir.
içinden neye gülüyorum lan ben diye sordugumuz durumdur.
krize nerede girildiği önemlidir. önemli bir iş toplantısında patronunuzun karşısında kihh kihh diye gülerseniz boku yersiniz. Seks sırasında orgazmın doruk noktasında kihh kihh gülerseniz terkedilip yine boku yersiniz. kısaca gülme krizine girmeyin boku yersiniz.
Uzun zamandır o kadar dert tasa halindeyim ki Özlediğim durumdur.
ciddi bir ortamda girilirse rezil eder insani. zaten ciddi ortamlarda gülme krizine girme orani daha yüksektir. disari cikarsin ama gülemezsin iceriye tekrar gelirsin ve yine gelir o gülme. zor durumda birakir velhasil.
2-3 saat önce Başıma gelen olaydır. Saçma bir şeye gülmeye başladım. Durduramıyorum kendimi. Nefesim soluğum kesildi. Bir bana tekme atsın diyip dürüyorum gülmemi durdurmak için. Ölcektim lan!
Çocukken durduramadığım durumdu. şimdi herkesten özür diliyorum.
Bu durum gerçekten çok saçma. Gülmekten kendimi alamadığım şeyler genellikle kafamda hayal ettiğim ve komikmiş gibi gelen şeyler. Kendi kendime gülme krizine girince etrafımdakiler durumu pek iç açıcı görmüyor.
Bu aralar fazlasıyla ihtiyaç duyduğum durumdur.
En ciddi olan hocamin dersinde durdurulmayan gülme krizim sonucu hocamın heralde psikolojik sorunu var dediğinde daha çok gülmemle hocamin cümlesini kanitlayan durum.
Az önce uzun soluklu bir krize girdim, harbiden durduramıyorsun istesen de dakikalarca güldüm, vücut ısım arttı bir anda.
deli gibi sarhoş olduğumuz bir akşam, arkadaşın kusacağım diye böğürerek pencere yerine tv'nin camını açmaya çalıştığı gün girdiğimdir... 10 sene oluyor galiba.
Bir de uygun bir ortam değilse o gülme isteği ikiye katlanır güldükçe gülesin gelir.
1 saat kadar önce okulda sınıf arkadaşlarım ve 1-2 farklı sınıftan kız öğrenciyle asansöre doluştuk. Metrobüs kalabalığı kadar kalabalıktık asansörde. Kızın saçları neredeyse ağzıma giricek kadar yakındı bana. Asansörde, inerken 1-2 arkadaşımızla birbirimize baktık anlamsız bir şekilde gülücek gibi olup ciddi durmaya çalıştılar. Onların o surat ifadelerini gördükten sonra kusucak gibi ses çıkarıp da kahkaha atmaya çalışan insanlar gibi bir ses çıkardım herkes o sese güldü. asansör inene kadar tutamadık kendimizi hepimiz gülmeye başladık. Önümdeki kızlar seslerini çıkarmadılar sanırım onlara güldüğümüzü sandılar ayıp oldu kızlara. Neye güldüğümüzü anlamadık şuan hala bunu konuşup gülen sınıf arkadaşlarım var.
Babamla her konuşmamızın sonunda başıma gelen olaydır.
Babasına bak oğlunu al durumu neredeyse.
Bu da böyle bir anımdır.
Bugün jr bir arkadaş soktu bizi sağolsun.

“Flat bey, senetler ve çekler kaybolmuş. Bununla ilgili kambiyo “ziya” davası açmam lazım yardımcı olur musunuz?”

Hala gülüyorum.
Çokça başıma gelen komik durum.