bugün

görsel
görsel
bitirme kararı diye bir düşünce hiç olmamıştır, olmayacaktır.
yalak hala hoca efendisinden emir almaya devam etmektedir.
keşke denilesi olay. ulan yargı, polis, ordu, eğitim bu yahudi kuklalarının elinde.
belgelerin devamı nerede acaba, neden yayınlanmıyor? dershanelerin kapatılması 2015'e ertelendiği için mi?
(bkz: vay vay vay vay neler dönmüş serhat).
adamlar herkesin dsagını tutmuslar. bagırtıp duruyorlar. bu oyunlar guleni asar.
akp' yi götün götün geri adım atmaya zorlayan kararlardır. yayınlandıktan sonra götü yemeyen, sıkıya gelemeyen akp dersane konusunda geri adım atmıştır.

dansözlerin sadece yılbaşında çıktığı yıllar çok gerilerde kaldı.
gerçek postal yalayıcıları ortalığa dökülmüştür.
yolsuzcularla şantajcılar arasında yiyip bitirdiler ülkeyi.
cemaatin genelde hep yaptığı gibi lazım oldukça kullanmak üzere depoladığı arşiv çalışmalarından biri.
bugün kü tarafta başbakanlıktan nasıl sağa sola emirler gittiğine dair belgelerin de yayınlamasıyla daha da kanıtlanan olay.

lakin o dönem ırak tezkeresi kırgınlığı nedeniyle abd'yle temasa muhtaç akp gülen'in oradaki varlığından yararlanmak için işi yavaşlattı lakin o mgk kararı ile yapılan işler ortada. gazete haberleri, internet siteleri vs. birgün'ün manşetinde vakti zamanında demiş olduğu gibi "yiyin olan birbirinizi".
öküz öldü ortaklık bitti.
atı alan üsküdarı geçerken çapsızların uğraştıkları şeyleri gördükçe hakediyoruz diyorum. birileri din düşmanlığı yapar, bir parti çıkar buna karşı gelip müslümanları sahiplenir. benim sahiplenilmeye ihtiyacım yok ki. ama ihtiyacı olanlar olmalı ki etkiye tepki ak parti yükselir. al sana göt gibi bir ülke. bu ülkeyi bu hale getiren müslüman diye insanları ikinci sınıf sayan ibnelerdir. kimsede suç aramayın. hala aynı kafa ıvır zıvırla uğraşadursun. yok 8 yıl önce şöyle ölmuşmuş böyle olmuşmuş. kafanı kuma gömüp devam et. olan bize oluyor, olan hepimize oluyor. (bkz: hacivat göt siker ceremesini karagöz çeker)
akp ve cemaat arasına nifak sokmak isteyenlerin attığı manşettir.
fanatik akp taraftarı olan abiciklerin üzüldüğü durum.
a. k. partisi ve yandaşlarının kendilerini "biz o belgeyi imzalamış da ne olmuş, biz onu zorunluluktan imzaladık ve bu kararın gereğini yapmadık" diyerek savundukları belge.

o zaman şu sorulara da yanıt vermelidirler:

1. kararda imzası olan askerler gelmiş geçmiş en demokrat genelkurmay başkanı denilen "hilmi özkük" ile darbeyi önledi denilen kara kuvvetleri komutanı "aytaç yalman". a. k. partisi'ni bu imzaları atmaya bu kişiler mi zorlamış? onlar zorladıysa neden bu zamana kadar hilmi özkök ve aytaç yalman'ı bizzat a. k. partisi bize demokrasi kahramanı diye lanse etti?

2. eğer belgeyi imzalayıp da, belgenin gereğini yapmamak adamı aklıyorsa o halde neden ergenekon balyoz gibi davalarda altında imza bile olmayan belgeler "darbe yapılmadığı halde" delil kabul edilip bir sürü kişiye yüzlerce yıl hapis cezası verildi? öyle ya her iki belgenin de gereği yapılmamıştır. birinde imzasız belgenin varlığı bile delil kabul edilirken diğerinde şakır şakır imzalı bir belgenin gereğini yapmamış olmak nasıl aklanma gerekçesi olabilir?

3. 28 şubat davasında yüzlerce kişiye yüzyıllarca hapis cezası verilen davanın ana dayanağı o tarihli mgk belgesiydi. 2004 yılındaki bu belge de bir mgk belgesidir. her ikisi de meşruiyetini anayasadan alır. 28 şubatta anayasal bir kurum olan mgk belgesini eline alıp işlem yapan savcılar, neredeyse aynı içerikli belgenin bu 2004 yılına ait olanı hakkında da işlem yapacaklar mıdır? yapmayacaklarsa neden?

istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz a. k. partisinin yandaşları.
Fazla sisirildi bu olay ama cemaat akp savasi cikarsa akp derim ben haci.
oysa 12 eylul referandumunda cemaat bir oy için 5 bin dolar harcamıştı. şimdi olaya taraf olanlar, bir de bertaraf olacak olanlar var hepsini göreceğiz, tek tek dökülmeye başlandı bile;

(bkz: #22074583)
(bkz: şimdi akepe düşünsün)
yok canım, şakacıktan...
ileri demokrasi timsali en uzun dilli postal yalayıcı çıktı ya la!

cübbelinin koynundan çıkan iranlı hatun bakalım kimin koynundan çıkacak?
sahip olmaya çalıştıkları ülkeyi paylasma kavgasıdır bu ama türk milleti dışında kimseye kısmet olmaz bu topraklar.
Dünya siyaset tarihine geçecek olayları ortaya çıkaran belgelerden biri.

Belge diyor ki MGK Gülen'i bitirmek istedi, AKP diyor ki biz zayıftık, bunlar sadece değerlendirmeden ibarettir.

E siz bu kadar yazarı, çizeri, Aydını, askeri hiç yapmadıkları ama yapacaklarını söylediğiniz şeyler yüzünden içeri atmadınız mı? Bu durumda eşitlik ilkesine göre siz de bunu yapmış sayılırsınız. O halde cemaat sizi suçluyorsa bu konuda haklılar demektir.

Buradan şu sonuç çıkar Allah'ın sopası yok. Elbirliğiyle içeri attığınız, cezaevlerinde ölüme terkettiğiniz mazlumların ahı bir bir çıkacak.

Gezide hayatlarını kaybedenlerin hakları en sona. Bekliyorum.
(bkz: 2004 mgk kararlarına bakanların tepkisi)
iftiradır, sayın başbakanımız ve sayın hocaefendi müslümanlar arasına nifak tohumu sokulmasına izin vermeyecektir.