Gözler hep torino, cenova, rapallo yazısını aramadı değil.
Neden böyle bir umut var ki?
Acaba kürtlük var mıdır diye korkarak girdim. şükürler olsun ki yokmuş.
benm dedeler hep sentormuş.
görsel
Komiktir. Lakin komik olan göçmen çıkmaması değil göçmen olmayı matah bir şey sanacak kadar düşmesidir. Köylü her yerde köylü, sefil her yerde sefil işte amk. Saray soyundan gelmeyen "şey"ler benimle muhatap olmasın rica ediyorum.
osmanoğlu çıkma umuduyla ermeni çıkanları getirdi aklıma. ırk kavramına takılan boşlar buralarda ağlıyor işte.
Tebrikler 7 sülaleden adanalı keko bir hamam oğlanıymışsın,ejdadınla övünebilirsin.
Hayaller battalın oğlu Seyyid Battal'ın torunu gerçekler Isparta'nın en köhne köyünde maraba Ahmet çavuşun son yerden bittiği torunu.
bir takım arkadaşlar da 1860-70 doğumlu akrabalarını bulup "acaba şu veya bu ülkeden vatandaşlık alabilir miyim?" diye kılı kırk yarıyorlar.

arkadaşlar, ebesinin nikahında balkanlardan göçmüş olabilirsiniz, bu size vatandaşlık sağlamaz. yakın tarihlerde göçenler için belki. ama balkan savaşlarından önce adamlar buraya gelmişler, şimdi vatandaşlık alabileceklerini düşünüyorlar. tee allah'ım...

birisinin de bütün sülalesi ardahanlı. sadece bir akrabası 1800'lerde gürcistan'da doğmuş. oradan vatandaşlık alabilir miyim diye sormuş internette. evet doğru, türkiye'den kaçıp gürcistan'a yerleşecekmiş...
Soydan medet uman başarısız tiplerin işi.

Anadolulu olmak bir onurdur beyler. Dünyanın en kozmopolit coğrafyasında olup da fantezi aramayın.
bizim arkadaş çeçenliğini kanıtlamaya girip rum çıktı aq. korkudan siteye girmiyorum.
göçmenliğin ne demek olduğunu idrak edememekten kaynaklanıyor bence.

atalarınız makedonya'dan ya da selanik'ten göçtü diye yunan asıllı ya da makedon olmuyorsunuz amk. bildiğin anadoludan balkan topraklarına yerleştirilen türklerden bazılarının torunları oluyorsunuz işte. yani makedonya'da yaşayan dedenin babası da çorum'dan, yozgat'tan gitti oraya. *
Göçmenler eziktir net. Kendi vatanlarını kaçarak-kovularak terketmiş insanlardır,bunları yapıp övünüyorsa göçmen olduğundan dolayı boşverin övünsünler.
Aksine ben umarım göçmenlik yoktur umuduyla girdim,çok şükür yokmuş. Memleketimden son derece memnunum.
Yeter valla
Göçmenleri severim
Ama soğuttunuz baydiniz.
Göçmenliğin revaçta olmasının sebebi ne anlayamıyorum yani göçmen olunca otomatikman zeki, üstün, farklı v.s. mi? Oluyorsun. Kendilerini severim de ırkçılıkla ilgim de yoktur, ama bu durumu anlayamadım vesselam.
lan bu göçmenlere eskiden bulgar tohumu denmez miydi? ne oldu da amk millet göçmen olmak istiyor?