bugün

an itibariyle cebelleştiğim durumdur. gidip çıkarmaya çalışmak yerine entry girmek olayı daha da trajikomik hale getirir. bu durum muhtemelen banyoda ayna karşısında geçireceğiniz sancılı 2-3 dk nın sinyallerini verir...

(bkz: ben şunu bi çıkartayım)
ilk giriş anında çıkaramadığınızda sıçtığınızın resmidir. gözün içlerine doğru ilerlediğinde çıkarmak imkansız hale gelir. ama siz onun orda olduğunu bilir ve huzursuz olursunuz.
* *
Kötü durumdur. Gözleri ovmakla geçer.
kaçtığında içinden ustalıkla çıkabildiğim durum. ancak bir süre kaşıntı ve sulanma oluşturduğu gerçeğini değiştirmiyor tabi ki.
hergün yaşadığım iğrenç olaydır.*
lens kullananlar için eziyete dönüşebilecek durum.
birde gözde kalem ve rimel varsa işte o zaman çıkarmak istemekte çelişkiye düşeceğiniz durumdur.çıkarsan ayrı dert çıkarmasan ayrı dert.velhasıl (bkz: iki ucu boklu değnek)
en çok düşen kirpiğe acıyorum. günün birinde ya kirpiksiz kalırsam diye bir korku sarmıyor da değil insanı.
gözü fazla ovalayınca geçici pitozise girip tüm geceyi hayko cepkin gibi geçirmişliğim vardır aman iyi davranın, giren bir kirpik olsun.
kirpik dibi iltihabı olunduğunda çok sık yaşanan durum.
Kirpik kaÇtığı anda ovalamak faydasız . GüÇlü bir şekilde bir kaÇ kez sümkürmeniz yeterli . Kirpik nasolakrimal kanala düştü bile.
insanın canını sıkan bir durumdur. eğer kirpik gözle görülebiliyorsa aynaya bakarak steril bir kulak çubuğu yardımıyla dikkatlice alınabilir. ancak kirpiği göremiyorsanız; geçmiş olsun. dakikalarca gözünüz yanacak ve acıyacaktır.
her kaçtığında son saniyelerimi yaşadığım telaşı içerisine kapıldığım.
alt bölgedeyse batma, üst kirpikleri gözün alt tarafına iliştirin, fırça görevi görür. üst taraftaysa tam tersi aynı şekilde.
tek derdin bu olsun.
insanın bir türlü çıkaramadığı kirpiğin gözü ağlama seviyesine getirme olayıdır . Kimsenin başına gelmez inşallah
Ok gibi kirpiklerinizden birinin gözün içine kaçması ile gerçekleşir. Aman allah fena kaşındırır. Çıkmaz.

(bkz: nazar)
Korkunç acı veren olay.
beyine kirpik kaçmasından evla olan durumdur. göze kaçan kirpiği çıkarmaya çalışırken göz arkasına kaçırmıştım ve o zaman yaşadığım korkuyu unutmam. olur da o kirpik beynimin en önemli kıvrımlarından birine saplanırsa vay halime. düşünsene tüm sosyal medya hesaplarımın, banka hesaplarımın şifrelerini felan unuttuğumu. *
masanın sivri kısmına çarpılan dirsek ile birlikte en acı olaylardan birisidir.
Uzun kirpikli insanlarin kronik problemidir. Uyaninca kesin bi tanesi kivrilir girer goze. Bir de kediniz varsa o serefsizin de tuyleri girebiliyor.
An itibariyle çebeleşdiğim durumdur. Yardım edin.
göz kapağını kirpiklerinden tutup kaldır, aşağıya kadar indirip bırak.

teşekküre gerek yok.

unutmayın ki süper kahramanların pelerine ihtiyacı yoktur.
deli eder.

görsel
Başıma sürekli geliyor. Mal mal gözümden çıkartmaya çalışıyorum. Hatta sirf bu yuzden yanimda hep ayna tasiyorum :(