bugün

Rusya'dan gelmiştir. Soktuumum Putin'i. Hele bi yaz gelsin bacını skecez ibine.
Ankara soğuğu da denen soğuk cinsi.
Yamanlar dağına tırmanırken az daha kestaneyi çizdireceğim soğuklardandı. Ansızın gelir keser alır hiçbir şey fark edemezsiniz. Evden çıkmamak lazım bu aralar.
çağlayandaki istanbul adliyesinin önünde genişçe bir meydan var betonarme düz bir alan. oranın soğuğu türkiyede hiçbir yerde yok hele ki o rüzgar estimi resmen kesiyor... işte bu soğuk tam olarak o.
(bkz: montla sıç)
Gelmiştir evet.
Ankara'da yardırmakta, Suları dondurmaktadır. Ümmet kıçını neyle yıkayacak ya??
Ankara ayazında götkuşağı çıkar, el memleketinin baharında gökkuşağı...
Sıcak gunlerde özlenendir.
Ekim kasım gibi vizyona girecektir.
Gene kendini belli etmiş soğuklardır. Gittim bir çöp atayım dedim çanağım çatlayacaktı. Kar soğuğu var havada bari grip olmayaydık iyidi. Bir dizi keskin soğuklardır efendim.
Önümuzdeki hafta icinde Kapımızi çalacaktır.
Bugün itibariyle Başlamıştır.
Yaklaşık 1 hafta sürecektir.
Yurdu etkisi altına almıştır.
Gene gelmiştir gelecek olan. Dışarı çıktım ve bu soğuğu hissettim. Kalın giyinmekte fayda var. Aksi takdirde her şey için geç olabilir.
Bugün itibariyle Çanakkale de başlamış olan efsane soğuktur. 11 yıldır burada yaşıyorum böyle bir soğukla hiç karşılaşmadım. Resmen vücudumu kesiyor soğuk öyle bir etkisi var üzerimde.
Şimdi kimse kusura bakmasın ama
5 derece yağmurlu havada da kesilen g.tten hayır gelmez.

Nerede 2017 kışı, nerede bu.
sibiryanin onumuzdeki on gunluk hava durumu su sekilde :
görsel
--spoiler--

Şimdi kimse kusura bakmasın ama
5 derece yağmurlu havada da kesilen g.tten hayır gelmez

--spoiler--

adam trakyada kardeşim lapa lapa kar yağıyor oraya. en geç yarın sabaha oradan istanbula da gelir o hava.
etkisini yavaş yavaş göstermeye başlayan soğuklardır.
ıspartada kıçkıran soğuğu derdik. soğukların hep mabadımızla alakalı olması.
Ankara'ya ufaktan giriş yapmıştır.
iyidir iyi, soğuk olsun yagmur yağsın kar yağsın barajlar dolsun biraz. Yazın kıtlık kuraklık çekmeyelim.
Adana bile soğuk. Bugün gömleğin kollarını bile katlayamadim.