bugün

çok ilginç lan bu durum.(entry bu kadar, dağılın) eheh.

ped, kuku/göt bağlantılı bir eşya olsa da görüntü açısından çok tuhaf geliyor bana bu reklamlar. 40 saniyelik reklamda 35 saniye göte odaklanarak bize ne anlatmaya çalışıyor olabilirler? ''orkid kullanın götünüz güzel olsun?'' başka bir amacı olabilir mi ki? sonuçta reklamda göte bakılıp ''aa bu ped güzelmiş'' denir mi la.
her reklamda taklalar parendeler atan, sağa sola koşturan ablanın poposu(çok göt dedim, otosansür)burnumuzun dibinde. abla da bir mutlu bir mutlu ki sorma.

bu ara kanallarda dönen voleybolcu temalı ped reklamıdır beni bu başlığı açmaya iten. abla, maç esnasında pedinden rahatsız olup sürekli şortunu çekiştirip duruyor. yolda boxerından rahatsız olup pipi kısmından pantolon çekiştiren abilere ''ıyy kıro, pis maganda'' denilen bir ülke için çok ironik reklam lan. yemin ediyorum ablanın poposuna bakarken bizim arkadaş rıfkı'yı hatırladım. aynı hareketler.

bir de bu reklamlarda oynayan ablaların da işi zor be. 40 saniye reklamda maksimum 5 saniye yüzleri görünüyor, geri kalan popo. şöyle dialoglar olabilir;

- ben oyuncuyum.
+ a a nerelerde oynadın?
- orkid reklamında.
+ a a valla çıkaramadım.
- arkamı döneyim? (döner)
+ a a a tanıdım tanıdım. çok yetenekli bir götünüz var, kariyerinde başarılar dilerim.
at gibi bir kadının götüyse söz konusu olan son derece itici ve çirkindir. kaldı ki bir kadını pedli bir şekilde düşünmek bile söz konusu organ göt dahi olsa çok antipatiktir.
ekranda aniden beliren götü gören çocuğun; "baba o ney" dediğinde, ne cevap vereceğini şaşıran babanın çocuğuna izahat verirken götü kaçırması durumudur.
(bkz: göte odaklanan ped reklamı kameramanı)
desek daha ilginç olur sanki.
edit:ondan sonra tecavüz artıyo derler öyle döte odaklanırsan reklamda gerçek hayatta tutamazsın insanları.
(bkz: tahrik etmek)
insanların kanlı ve pis kokulu pedlerine değilde kadınlarına kalçalarına yoğunlaştığı ve bu yüzden bakış açısının ne derece aldatıcı olabileceğini kanıtlayan reklamlardır.
insanı her zaman, "bu kızlar bu reklamlarda nasıl oynuyor?" sorusu ile karşı karşıya bırakan reklamdır.
(bkz: bir meta olarak kadın)
dalga geçerken rezil olmaya neden olandır. reklam her çıkışında aklınıza gelen o an'lardan birini hatırlatır.
--spoiler--
gözlere mi odaklansaydı o kamara ? dondurma reklamında dondurma yiyen er kişinin bademciklerine odaklanan kamarayla aynı kamaradır. (bkz: kamera değil kamara)
--spoiler--
(bkz: ped ile kendini aşan voleybolcu burcu)
(bkz: gülücüğe odaklan)
ped reklamında oynayan kızların meşhur olma eğrisine baktığımız zaman, diğer reklamlara nazaran eğrinin daha yukarıda olduğunu görürüz.
dolayısıyla ped reklamlarında oynamak diğer reklamlara göre daha mantıklıdır.
ayrıca ped göte takılır.
dikkat çekmek amaçlıdır.
bir de beyaz pantolon olur bak içerisi kan revan ama göt te sıkıntı yok biz yaptık oldu der gibi olan reklamlar...
evet arkadaşın dediği gibi; çocuk, baba o ney dese baba ne cevap verir. aynı prezarvatifi görünce o ne baba diye soran bana sakız oğlum diyen babanın çıkmazını akla getirir.

voleybolcu kızlar kullanılır bu reklamlarda illa ki domalmış olmalıdır. tiksinç. halbuki göt göstermeden de pazarlayabilirsin malını. ihtiyaç malı bu illa ki satılacak. götü koymanın amacı nedir.

edit: imla