bugün

ilk araba, ikinci araba, üçüncü araba ,dör...
(bkz: don lastigi)
saat bunlardan belli başlılarındandır.
queen- greatest hits albümü. cd player içinde dönmesine gönlüm razı olmadığı için internetten mp3'ünü bile indiridim.*
-sevdiğiniz kitaplar
-içinde sevdiklerinizin bulunduğu cd
-ajandanız
-kaleminiz
-bilgisayarınız
-yatağınız
-cakmağınız
-fotoraflar
-sevgilinden anlınan küçük ve anlamsız hediyeler
-ayıcık v.s. oyuncaklar
-evimiz
buna benzer bircok nesneyle bir anımızın yada cok hoşumaza giden bir tarafının olması nedeniyle gönlümüzde kazandığı manevi değer.
anket.
her zaman sağladığı yarara bağlı olmadan, kendiliğinden, fazla bir anlam ifade etmeye başlayan eşyalar.bir eşyanın bir yerde duruşu bazen insanın gözüne öyle bir takılır ki; ona bir kişilik yüklersin.sana dolabın üzerinde duran bir ütü bişiler anlatmaya başlar, hatta odaya girince ona selam bile verebilirsin ki; bu farkedilince önlenmesi gereken bir davranıştır(şizofreni başlangıcı)
(bkz: bere) (bkz: şapka) (bkz: boxer)
şahsi arabanın anahtari.
(bkz: şişme kadın)
(bkz: fotoğraf makinası)
sarı-kırmızı olan her şey.
annenin genç kızlık zamanlarında kullandığı ve hala kullanılabilir durumda olan (özel günlerde giyilmek üzere) kırmızı, deri, topuklu ayakkabı...
ölen sevgilinin hediye ettiği zippo çakmak.
bursaspor atkısı.
"object oriented programming" açılımında belirtilen ve dah sonra oluşturulan nesneler...
(bkz: java), (bkz: c++) , (bkz: c#)
(bkz: yastık)
(bkz: yorgan)
bunlardan birinin damacana olduğu görülmüştür.
(bkz: imkansız aşk)
değer verdiğiniz biri ya da birileri tarafından verilen, alınan ya da çok isteyerek aldığınız her şey.
(bkz: aort)
tırnak makası. az canımı yakmadı, hınzır...
araba, telefon, bilgisayar, sigara, çakmak.
sgh-x460 model samsung telefonum. çıktığında almıştım hala cebimde.

- paran mı yok seka ?

- var.

- özel bir hediyemi seka ?

- hayır.

- sapıkmısın seka ?

- ????
pena. benim için kesinlikle pena. arpejlerde dudaklarımla sımsıkı tutyorum onu, kaybolmasın diye odamın en değerli ikinci nesnesi bacardi bardağının içinde saklıyorum onu.

(bkz: pena)
(bkz: planet waves)
sevgilinin varlığında:
cep telefonu, laptop gibi aletler. bilirsiniz ki onunla iletişim kurmayı bunlara borçlusunuz. hatta telefonla yapışık ikiz halinde falan yaşarsınız.