Advertisement

 1. 1.
  bandai tarafından bizlere sunulmuş, mecha serilerinin efendisi sayılabilecek anime serisi. Japonya'da 1/1 heykeli bile var.
  1 ... otakuron
 2. 2.
  30. yılı dolayısıyla Japonya'da 1/1 boyutlarda yapılmış heykeli yenilenecekmiş,galiba Exia yapacaklar.işte böyle bir popüler kültür ürünü,mecha olayını doğuran anime.
  1 ... mrek
 3. 3.
  yaratıcısı yoshiyuki tomino'nun geçtiğimiz ay istanbul'u onurlandırdığı, kendi evrenini gerçek manada yaratabilmiş nadir eserler içinde özel bir yer sahibi "anlatılmaz yaşanır" eser. star wars'a japonların cevabı olarak da nitelendirilebilecek, otaku altkültürünün ve modern anime tarzının doğuşunu sağlayan inovatif yapım. akıllardan silinmeyecek yüzlerce sahnesi ile "savaş nedir?" ve "bu dünya niye ve ne yönde değişmelidir?" sorusunu yüzlerce farklı şekilde verebilmenizi sağlayacak efsane. doğan-büyüyen ve bir amaç uğrunda ölen unutulmaz karakterlere ev sahipliği yapan, ölmeden izlenesi destanlar dizisi ve bu yazdığım şeylerin çok daha ötesi. maalesef -yada iyi ki, herneyse- her gerçek başyapıt gibi ülkemizde aslında çoğu anime hayranı tarafından bile bilinmemekte, fakat japonya'da adına akademik araştırmalara konu olmaktadır.

  https://video.uludagsozluk.com/v/gundam-17142/  https://video.uludagsozluk.com/v/gundam-48021/  http://www.youtube.com/watch?v=8kVSFTuL8aE+
  ... gundam
 4. 4.
  en iyi serisi olarak gundam 00 gösterilmektedir.
  ... kalores
 5. 5.
  gundam
  Maketi bugün ulaşmış seridir.

  Japonya'dan 22 gün gibi bir sürede ulaştı.
  1 ... geceyebakan
 6. 6.
  Yapması zor hede.
  Görselde 50 den fazla parça var 2 saatte sadece gövde ve başı tamamlayabildim.

  gundam
  1 ... geceyebakan
 7. 7.
  Efsane bir animedir. Mecha türünün mihenk taşı diye kabul edilir. Eski bir anime olduğu için pek bilinmez.
  ... ne bakiyon lann