bugün

(bkz: race driver grid 2)
need for speed serisinden çok daha eğlenceli ve sürükleyici bir oyun. hem profesyonel hem de değişik bir yarış tarzı. çok yaratıcı yeni tarzlar var. kesinlikle tavsiye ederim.
ilk oyununa göre üstüne çok şey katmış arcade tarzı yarış oyunu. Arcade diyorum çünkü grid'in ilk oyunundaki gibi simülasyon hissedilmiyor. Bunu cockpit kamera olmamasından ötürü diye de düşünüyorum. Fakat bazı mod yapan kişiler ayarlarla oynayıp cockpit modunu yapmışlar, sadece araçiçi çözünürlüğü iyi değil, sağlam kişiler el atarsa o da düzelir.
Steamden önsiparişle almıştım, eğer steamden alan arkadaşlar varsa multiplayer oynayabiliriz.
Oyuna gelirsek gayet eğlenceli, nfs serilerinden daha keyif verici. Grafikler çok güzel olmasına karşın hiç donma da yaşanmıyor. Çok büyük bir artı. Kazalar ise codemaster oyunlarındaki klasik kazalar, güzeldir güzel. Fakat anlamadığım şey ben adamlara dokunurum hiçbir şey olmaz adamlar bana bir dokunur araba spin atar. Noluyo lan noluyo!
Sana puanım 8.3/10
buram buram codemasters kalitesi kokan yarış oyunudur. bu adamlar özellikle pc'de yarış oyunlarında artık standartları belirlemeye başladılar bir süredir zaten. her ne kadar ikincisinde kokpit kamerası olmasada bu seri zaten arcade ruhuna sahip. konsolda çok daha fazla alternatif olduğundan pc'de alternatifsiz seçeneklerden biridir. birincisi gibi ikinciside çok başarılı ve zevkli olmuştur bence. ortalama güncel bir sistemde dahi full ayarlarda rahatlıkla oynayabilmenizde cabası. grid 2 bu kulvarda her özelliğiyle rakipsiz durumda.
Gece yarışları göz alıcı güzellikte olan oyun. Ancak araç sayısı az olması biraz kötü.
Sürüş dinamikleri arcade bir oyuna göre çok iyi. ilk oyunda gerçekten zorlanmış ve oyundan sıkılmıştım. Optimizasyonda çok iyi. Yarış öncesi sunum, menü ayrı güzel. Lakin Medium da oyun kolay geliyor. Hard oynarken de çok zor geliyor. Örnek: Kimseye çarpmamanız gereken bir bölüm var, tek rakibimi geçmem gerekiyor. Medium da 8800 yapan rakip eleman hard da 26600 yapıyor. Bende güç bela 25000 yaptım. (6 kere oynadıktan sonra) Yani zorluk seviyesi olmamış. Yine de Pc'nin kötü günler geçirdiği bu günlerde ilaç gibi. Kesin oynayın.*
Bir yerlere çarpınca ekranın bazı yerlerinde çarpma anında renk bozulması oluyor. Sorun oyunda mı notebooktamı anlayamadım. Bilen haber versin.
arabaların kontrolü çok zor. alışmak zaman alır.
steam da bedavadir bir hafta için.

Ben demiyorum o pzevenk şirketleri diyor.
Pek sevemediğim oyun. Grafikler şey gibi geldi bana. Şey işte. Anladın sen.