1. 1.
  istatistik vb. yöntemlerle yapılan çalışmalardan elde edilen verilerin şematik hali.
  ... redwinemania
 2. 2.
  (bkz: graphic)

  Bir olayın yürüyüşünü göstermeyi ya da birkaç şey arasında karşılaştırma yapmaya yarayan türlü çizgilerden meydana gelmiş şekil. Grafikler, biri pratik öbürü bilimsel olmak üzere iki amaç için yapılır.

  Pratik amaç güden grafiklerle, çeşitli olaylar hakkında toplu, seri ve doğru görüş elde edilir. Bilimsel amaç güden grafiklerle de, en doğru istatistik araştırmaları yapılabilir. Bir olayın, çeşitli yönlerdeki durumlarını grafikleri tespit edip mukayeseler yapmakla, o ola; hakkında bilimsel değer hükümlerine varılmış olunur. Grafikler, birçok şekil ve tarzlarda gösterilebilir. Bunlar arasında en çok kullanılan kartogramlar ve diyagramlardır ..
  ... destination unknown
 3. 3.
  eski Yunancadaki "Grapnein" (yazmak) kelimesinden dilimize geçmiştir.

  Harfleri, sözcükleri, tümceleri, fotoğrafları, biçimleri, renkleri kağıt üzerinde bir zevk ve oranla yerleştirme ve bu yerleştimede yenilik ve çekicilik oluşturma sanatıdır.
  ... linka
 4. 4.
  Grafik, görüntünün bir yüzey üzerinde temsil edilmesidir. Fotoğraflar, çizimler, diyagramlar, haritalar ve diğer resimler birer grafiktir. Grafikler genelde yazı, illüstrasyon ve renkten oluşur. Kelimenin öz Türkçesi Çizge dir. Ancak pek fazla kullanılmamaktadır.
  ... turkmen balasi
 5. 5.
  çizgisel manasına geliyormuş.
  2 -1 ... gizemcik
 6. 6.
  graf ik kokunden gelir ve turkcesi aslinda arap faik demektir.turktur.
  2 -1 ... lifeanddeath