1. 1.
  yakında cıkacagı soylenen microsoft'u kıskandıracak ve buyuk olasılıkla duzgun calısacak olan ısletım sıstemı
  1 ... bkocak
 2. 2.
  (bkz: sehir efsanesi)*
  ... soulmate
 3. 3.
  bilgisayara yuklendigi takdirde sadece gmail accountu olanlar tarafindan sisteme giris yapilabilecek os. * * *
  -1 ... revolter00
 4. 4.
  google os

  Rob Pike'n Bell Labs'tan google transferinden sonra bir çok haber çıktı bu konuda. google os nasıl bir işletim sistemi olacağı konusunda bir sürü görüş var. birincisi bir web 3.0 uygulaması olacağı görüşü. bunun olması için şimdiki bilgisayarlardan daha güçlü bilgisayarlara ihtiyaç var. yani kuantum bilgisayarları beklemek durumundayız. çünkü şu anki serverler bu hizmeti karşılayacak kadar güçlü değilller. ikincisi ise pc fiyatları yeterince düştükten sonra özellikle çocuklar ve öğrenciler için geliştirilecek bir ilşletim sistemi. kullanımı kolay ve sorunsuz olacak bu işletim sistemi. hatta bu konuda google'n ibm,toshiba ve sony ile görüştüğü biliniyor. üçüncü görüşse bir linux dağıtımını destekleyeceği. bu konuda en fazla konuşulan ubuntu'nun desteklenerek gubuntu adıyla dağıtılacağı.

  benim görüşüm, google en yenilikçi şirket. işletim sistemi konusunda da yenilik getireceğini vewindows tan gelen alışkanlıklarımızı yıkacak bir işletim sistemi yazacağı yönünde.
  ... zebun
 5. 5.
  muhtemelen online işletim sistemi formatı şeklinde olacaktır. artan adsl hızları ile birlikte google'ın microsoft'a son yamuğu, microsoft'un en güvendiği projesi, dünya üstündeki masaüstü bilgisayarların %95'inde yüklü olan windows işletim sistemineden pazar payı kapmak olacaktır. işi zordur ama imkansız değildir.
  ... denizen
 6. 6.
  (bkz: os google)

  google kemiği..ayrıca google ın kemiği yok ki taradığında porno siteler çıkmasın..sahi çıkmıyor ama gerçekten, demek ki neymiş google ın kemiği varmış, işte os google..
  ... xiphoideus
 7. 7.
  beleş olacaktır. ofis programı olarak open office, internet tarayıcısı olarak mozilla firefox kullanılacak diye duyumlar alıyoruz.
  ... paradigma
 8. 8.
  kurduktan sonra muhtemelen işletim sistemi böyle olur diyeceğim işletim sistemi.
  1 ... normaldegilimben
 9. 9.
  windows'un çöküşü olacaktır. hele unix tabanlı olursa.
  ... djarumturk
 10. 10.
  Google Chrome gibi olmaması dilenendir. Windows killer olması muhtemeldir, zira google ne eylerse güzel ve basit eyler ancak bir işletim sisteminin yazılması, yayğınlaştırılması kolay değildir efenim hele de windows piyasaya bu kadar hakimken.
  ... skys86