bugün

bir pink floyd şarkısıdır. son zamanlarda system of a down da konserlerinde bu şarkının coverını yapmaktadır.
the wall albümün'de yer alan kısa ve anlamlı şahaser.
Goodbye Blue Sky

"Look mummy, there's an aeroplane up in the sky"

Did you see the frightened ones?
Did you hear the falling bombs?
Did you ever wonder why we had to run for shelter when the
promise of a brave new world unfurled beneath a clear blue
sky?

Did you see the frightened ones?
Did you hear the falling bombs?
The flames are all gone, but the pain lingers on.

Goodbye, blue sky
Goodbye, blue sky.
Goodbye.
Goodbye.
Goodbye.

"The 11:15 from Newcastle is now approaching"
"The 11:18 arrival...."
sonunda yazar olmuştur. bebişimdir.
girdiği bir entry için, hatalı kelimeyi kendisine bildirir bildirmez düzeltmiş olan ve sözlükte iyi yazıları olsun bol bol okuyalım diye düşündüğüm yazardır. hoşgelmiş.
yedinci nesil yazar. ilginç bir şahsiyet.

(bkz: #7463022)
alkolle birlikte dinlenildiği zaman yüzlerde gülümsemeye neden olan pink floyd şahaseridir.
enteresan bir başlık taşımaya zemin oluşturmuş skydır.

(bkz: batağı erkekten daha iyi oynayan kız)
sol frame'de görünce, "allah şarkıya bir şey mi oldu ki yea?" dediğim olaydır. hatalı ihbarmış iyi ki.
bu gece ekmek kapısı açılan yazardır. o benim yaa *
ing.güle güle mavi gökyüzü.
müthiş pink floyd şarkısıdır.
soad denen aptal grubun resmen içine ettiği harika pink floyd şarkısı.
pink floyd'un en iyileri arasına adını yazdırmış olan ve dinleyen üzerinde de bunu hakkıyla yaptığını kanıtlama potansiyeli olan şarkıdır. have a cigar'ın hemen peşine yazarım kendisini "insanı alıp da götürüp, ıssızda tecavüz etmek" anlamında.*
çok hata yaptım. çok kalp kırdım. çok konuştum. çok sustum. herkesin bir cezası vardır. illet gibi yapışan bir hastalık gibi, günler geçiyor ve kapanmıyor yaralarım..gerçeği hissetmeyeli yaklaşık bir sene oldu. kimsenin arkasından ağlamadım son bir senede.. oysa kezzap gibidir gözyaşı. göz kenarından çıktığı andan itibaren, yanağını yakar, çenene gelir, düştüğü yeri yakar, sigarayı bile söndürtür.. sonra vakitler daralıyor. soruyor insan kendine. ne yaptım? neredeyim? anlatayım. sen sus. sonra sen konuş. ben susayım. fotoğraf dursun bir yerde. fotoğraflar eskisin. yenileri eklensin. unutmamak için bir anıyı, çoğaltalım, kopyalayalım artık bizim değilmiş gibi. şimdi yapmamız gereken tek şey, her seferinde olduğu gibi uzunca bir perde çekmek. siyahça. sanki, hafızamızı yok edebilirmiş gibi. ne yazık ki her an'ı hafızasının en dibine kadar kazıyan biriyim.. duvarla anahtara kazır gibi ya da anahtarla duvara..neyi neden yaptığımı bilmiyorum..sanki televizyonda oynayan bir filmi izler gibi, seyirciyim hayatıma. girenler, çıkanlar, kalanlar, kalmak istemeyenler, isteyenler ve zorla gönderdiklerim. hep diyoruz ya arkama bakmadan yürüyorum diye.. olur mu öyle şey? insan arkasına bakmadan yürüyebilir mi? arkasındakinin ne olduğunu bilmeden önünü görebilir mi?
çok sevdiğim bir şarkı.
Böyle şaheserler yazacak kafayı nereden buldu bu adamlar dedirten mükemmel bir pink floyd eseri sabaha karşı dinlenirse lsd ile aynı etkiyi gösterir.
Başlangıcındaki kuş sesleri ve minik yavrunun "look mummy there's an aeroplane up in the sky." Sözüyle insanın girişinde bile dünyadan koparan harika bir pink floyd eseridir did did did did did did you see the falling bombs.
gece gece bi garip hissettirmiş bu şarkı..

yani hatırlaması, şarkının özellikle girişi..

çoğiyi be..
güzel bir veda cümlesidir. o zaman good bye blue sky mottosu ile kaç sky türk göçtü bu diyardan.
duygulandım yine amk.
güncel Önemli Başlıklar