bugün

Dünyanın en saçma sloganı ile insanların daha çok kızların ilgisini çekmeye çalışan istiklalde sık görülen ezik tipler.
o sözü kim söylemiştir diye sorduğunuzda büyük ihtimalle, nietzsche'nin adını duyamayacağınız duysanız bile felsefesinden bir gram kırıntı bulamayacağınız kişidir.
turkiyede veya siradan bir orta dogu ulkesinde geziyorsa intihar etmek istiyor demektir.
bir de bunların, "god is busy, can i help you?" yazan ve üstünde pis pis gülen şeytan resmi olan tişörtlerle gezenleri vardır ki onlar daha beterdir.
(bkz: sosyal kayıp)
nietzsche'nin adını bile yazmaktan aciz adamın tshirtünde yer alan yazıdır.
sadece moda olması ya da bir kaç kişi üzerinde görülüp beğenilip alınması altında yatan gerçektir.
sadece ön tarafa göre konuşan kişilerin akıllarınca küçümsediği oradaki yazının anlamını harun yahya mantığı ile çeviren kişilerin topluma kötü örnek olduğunun göstergesi t-shirtlerdir. t-shirt ün arkasında ne yazdığına bakmaya vakitleri olurlarsa baksınlardır.

haa bakacak kadar zamanları yoksa kolibandı an itibariyle giydiği "god is busy, can i help you" t-shirt ü gereği kendilerine yardım edilebilir.
müslüman mahallesinde salyangoz satan kişidir. zira bilmemektedir ki islam bencil insanların eline geçtikten sonra hoşgörü kavramını yitirmiş, yerini hoşgörüsüzlüğe bırakmıştır. nasıl hoşgörüyse bu! sen diğer dinler işe yarmaz, diğer inaçlar boş ve ahmakça, atesitler ezik-büzük diye her türlü hakareti edeceksin; sonra da bir mezcup "tanrı öldü" yazılı bluz giydi diye her türlü hakareti edeceksin!
şimdi:
hoşgörü mü dedin, canın sağolsun!
hayatından sıkılıp ölmeyi becerememiş arkadaşın sokaktaki vatandaşa, "hafifletici sebep" vermesi.
(bkz: hayatından kredi çekmek)
(bkz: ifade özgürlüğü)
ebleğin önde gideni bayrak sallayanıdırlar.
madem bi tanrı olduğunu kabul ediyosun, ölebileceğini nasıl düşünebilyosun. evren nasıl yıkılmadı hala?
yok eğer tanrı yok diyenlerdensen, nasıl öldü diyebilirsin?
esprili tişörtleri seven tiplerdir, büyütülmemesi gerekir, türevi olan binlerce esprili tişörtten (ki hepsinin bir firmaya ait olduğunu sanıyorum) farkı yoktur. erkeğin kalbinin malum yerinde, kadının kalbinin doğru yerde olduğu, sola ok işaretiyle i'm with stupid yazısının olduğu tişörtlerle aynı mantıktadır. ki hepsini de ilk gördüğümde gülmüştüm ama aynı tişörtü aynı tipte çok fazla sayıda insanda gördüğümde işin esprisi kalmamıştır.
kendince farklı olmaya, dikkat çekmeye, ben asi yim demeye çalışan ama eve gidip yattığında binbir tövbe istiğfar eden kayıp kişilik.
belki de ingilizcesi olmayan 'tip'tir. tip ne demekse.. diğer bir durumda, kendi düşüncesidir, altı üstü bir t-shirttür ve bu durum kimseyi ama kimseyi ilgilendirmez.
bu tiplerin, giydigi t-shirtteki yaziyi benimseyenleri de vardir, benimsemis gibi yaparak kiz kaldirmayi dusunenleride. gercekten benimseyenlerin t-shirtunde god imzali "nietzsche is dead" yazmaz; nietzsche imzali "i am dying" yazar. *
sahsen benim t-shirtumun onunde kendi* imzamla "god is here", arkasinda da yine kendi imzamla "god was here" yazisi vardir. * *
öldükten sonra tanrıyı, üzerinde "you are dead" yazan t-shirt ile görebilmesi muhtemel kişilerdir. * *
niçenin lafını kesinlikle algılamaktan öte bir boyutta seyirettiğini düşündüğüm kişidir..
-- selam hocam çok karizma olmuşsun bu tişörtle.
++ saol...
-- şimdi öldü diyosan yaşadığına da inanıyor muydun?
++ ben şey, hıp hup...
-- anladıım! peki madem öldü kim öldürdü?
++ işte yani kep küp...
-- peki ölebiliyorsa nasıl god oluyor bu?
++ ...
-- peki ölmüş olması sana nasıl bir tatmin duygusu yaşatıyor?
++ ...
nietzsche nin lafının kesilip biçilip farklı olmak adına ard niyetli kullanımıdır filozofun mezarında kemikleri sızlamaktadır eğer görseydi suratlarına tükürürdü zira koskoca Nietzsche felsefesini çarpıtmak kimsenin haddi değildir.
Bunun boxerları da olabilir.