bugün

Ciddi anlamda fazla sayıda olduklarına inanıyorum.
niye gizlensinler ki bir sebep mi var?. akpartili gizlenmez.
tengir, domalay, gibson, 007'nin başını çektiği yazarlardır.
Eksi oy korkusundan mi saklanıyorlar anlamadım. Korkmayın be azdan az çoktan çok gider.
ben değişiklik olsun diye chp'ye verebilirim daha sonra belki akp'ye veririm memnun olmazsam.
Masklavi dostumuzun tespiti üzerine cevap hakkımızı kullanmak isteriz…

Akp seçmeni değilim, kendilerine hiç oy vermedim. Eleştirdiğim noktaları takdir ettiklerimden çok ama çok daha fazladır. Ülkemizin menfaatine olacak her türlü faaliyeti takdir ederiz ama çelişkiler var ise bunları da sorgulamak kaydı ile pek ala. Şu aşamada da mevcut yönetimin alternatiflerinin denenmesi kanaatindeyim. Bu x olur y olur onu da seçim sonuçları belirler.

Lakin Gelgelelim,velev ki bir grup; muhalif görünüm adı altında aslında “muhalefete muhalefet eder” hale gelmiş durumda ise hareket tarzları ile mevcut sisteme dolaylı çalışan oluşumları eleştirmeyi de “gizli akp seçmeni” olarak görmek olsa olsa biraz abesle iştigal olabilir.
--spoiler--

masklavi dostumuzun tespiti üzerine cevap hakkımızı kullanmak isteriz…

--spoiler--

(konudan bağımsız olarak )
kaliteli bir yuzır yaklaşımı budur, baştan sona.
--spoiler--

tengir, domalay, gibson, 007'nin başını çektiği yazarlardır.

--spoiler--

çok uzun uzadıya yazmaya gerek yok 0 0 7 dostum yazacaklarımı bire bir yazmış zaten.

yıllardır anlatamadık bir şeyi ; rte nin şahsına bir garezimiz yok. yaptıklarına garezimiz var.. siz sadece yaptığı iyi şeyleri görüp sürekli övüyorsunuz ancak biz partizan olmadığımız ve sadece ama sadece "ülkenin ve devletin" menfaatlerini düşündüğümüz için kötü şeyleri de görüyoruz. o kötü şeyler iyi şeylerden birkaç bin kat daha fazla.. aramızdaki tek fark bu aslında yoksa dediğim gibi şahsına bir garezimiz yok. bu düzen, bu kibir, bu şahsi menfaatlerini milletin menfaatlerinden üstün tutması devam ettiği sürece kolumu kesseler akp ye oy vermem. millet ittifakına vermeyeceğim gibi. bak millet ittifakı saçmaladı onlara da oy vermeyeceğiz. keşke sizde bu çizgiye gelebilseniz şu takım tutar gibi parti tutma işinden bir vazgeçebilseniz..
Maksimum gizli hdp’li olan yazarlardır.

sadece yaptığı kötü şeyleri görüp sürekli sövüyorlar ancak biz partizan olmadığımız ve sadece ama sadece "ülkenin ve devletin" menfaatlerini düşündüğümüz için güzel şeyleri de görüyoruz. o güzel şeyler kötü şeylerden birkaç bin kat daha fazla..
--spoiler--

maksimum gizli hdp’li olan yazarlardır.

--spoiler--

Güzel kardeşim. Normalde seni muhatap almam bilirsin. Ama bir insanın “muharip subay” evladı olan bana hdp li demesi için bazı kriterleri olması lazım ki senin yazdığın hiçbir entryde bunlar yok. Ama sen cebinde alman pasaportu olan, alman vatandaşı olan bir zatsın.

Senden tek bir istirhamım var, alman vatandaşı olmadığını, çifte vatandaş olmadığını -olsan bile ki bu hiçbir sorun olmaz- türk vatandaşı olduğunu kanıtlayacak bir emare koy şuraya; bütün sözlüğün önünde senden özür dileyeceğim. Ben delikanlı adamım lafımı yemem. Ama kanıtlayamazsan senin ne olduğuna da sözlük yazarları karar versin. O cesaret Yoksa ona buna hdp li diye 1500 km uzaktan sallama, gel buraya yüzümüze söyle o cesaret var ise. Hadi bekliyorum.

Anlaştık mı?
007 dostum arkadaş beyin mcıklaması yaşadığı için çok da şey yapma boşver. sorsan hangi ülkede yaşıyorsa oranın ulusal marşını bile ezberlemiştir ülkeden atmasınlar diye. türklük diye bir şey kalmamış bunlarda sadece çene. o pkk lı bu fetocu. daha 10 sene önce hepsi fetonun billurları emmikleyip çözüm süreci denilen ihaneti savunuyorlardı buralarda..
Çözüm sürecinde akp’ye nasıl sövdüysek, şimdi cehapeye sövemeyen yazarlardır.

Ayrıca sadece ve sadece (öz) Türk vatandaşı olduğumu yediremeyen varsa, çıksın buyursun ve aksini ispatlasın. Eğer Türk vatandaşlığın yanında herhangi başka bi ülkenin vatandaşlığını taşıyorsam, bütün sözlüğün önünde sizden özür dileyeceğim.

ben delikanlı adamım lafımı yemem. ama kanıtlayamazsanız sizin ne olduğunuza da sözlük yazarları karar versin. o cesaret yoksa ona buna çözüm sürecine alkış tutmuş felan diye 1500 km uzaktan sallamayın, gelin buraya yüzüme söyleyin o cesaret var ise. hadi bekliyorum.

Anlaştık mı?
Güzel kardeşim, sürekli almanya da olduğunu vurgulayan sensin. Biz senin alman vatandaşı olmadığını buradan nasıl ispatlayalım? Ama özelden isim soy isim -varsa- tckn yollarsan ben araştırır bulurum. Ama o mabad var mı? Nein. Biz anavatan topraklarındayız çok şükür. Şahsen ben kadıköy/suadiye deyim. Hadi sen de kıvırmadan 2 kelam et görelim.
Sürekli Almanya’da oturduğumu vurgulayanlar sizin gibi gözü dönmüş kuduz çapulcular. Ben sadece bir kez ifade ettim, sonrası malum işte.

Ayrıca sen bana özelden isim soy isim atsana? Ben seni araştırıp bulurum. ingiliz olmadığın ne malum? Önce sen yollasana koçum, öyle kuruya kuruya sallamak yok.
kerhaneci yazdıklarını okurken kafamda "riv riv rivvvvvv" sesleri yankılanıyor.. ben nereden bileyim senin ismini cismini sadece yazdıklarını görüyorum. oradan vardığım kanaati de buraya yazıyorum. sabahtan akşama akp yi yalayan ama üstüne gelinince "bon mohopoloyom" diyen birisisin. sözüne nasıl itimat edelim senin.. gerçek mhp li arıyorsan bak karşında duruyor. akp ye yancı olana kadar mhp li idik. sen zaten gerçekten milliyetçi olsan sen de bizim gibi mhp den uzaklaşırdın ama sen aslında akp li olduğun için hazır mhp de akp ile birlikte olduğu için sana fazla sallamayalım diye mhp liyim diyen birisisin. daha ne yazayım arkadaş..
Gerçek milliyetçiler
Tayyip gıcıklığından cehape, dersimli ke-mal ve hdp safında yer alırlarmış.

ben demiyorum. Bu haklarında gizli akp seçmeni oldukları söylenen ama aslında gizli hdp’li olan yazarımsı yetkilimsi şahıslar diyor.

He he tamam.
--spoiler--

ben demiyorum. Bu haklarında gizli akp seçmeni oldukları söylenen ama aslında gizli hdp’li olan yazarımsı yetkilimsi şahıslar diyor.

--spoiler--

daha okuman yazman yok ama nasıl entry giriyorsun vallahi şaşırıyorum. ne sizin gibi silme akp li olurum ne de hdp ile iş tutana oy veririm. zamanında pkk billuru yalayanlar kimler belli. onnolor oğloson mo ostoyorsonoz diye gezenler belli. bizim safımız hep aynıydı hiç sizin gibi yanar döner olmadık. olamayız da zaten..
--spoiler--

ayrıca sen bana özelden isim soy isim atsana? ben seni araştırıp bulurum. ingiliz olmadığın ne malum? önce sen yollasana koçum, öyle kuruya kuruya sallamak yok.

--spoiler--

Al işte. Olum sen vw de kıçıkırık bir teknik elemansın bana ulaşabileceğini falan mı sanıyorsun? Gören de bnd nin direktörü sanacak havalara bak…aylık 6000 euro alanın kendini adam sandığı memleket olmuş almanya yazık. Senin çalıştığın o vw nin kredi aldığı kurumun çalışanıyım haberin olsun.

Ayrıca Ben ingiliz değil türk oğlu türküm bu arada devletimin verdiği yeşil pasaport cebimde ben londraya gidince uk pass la değil kapı gibi tc yeşil pass la giriyorum. Bem sölicemi söledim hadi bakalım.

Edit: yazacaktım da muhatap almak yersiz bu gibileri. Sabah akşam tc yi gömüp almanya şöyle almanya böyle diye konuşup milletin enflasyon yorumlarına 2 gr ekonomi bilgisi ile gelip efelik yapan tip gelmiş millete kompleksli diyor. Bunlara edilecek kelimeye yazık gerçekten.
Bu kompleks de neyin nesi amk. vw’de felan da çalışmıyorum. Öğrenciyken part time orada bulundum, o kadar.

Hem ayrıca aylık 6000€ kazandığım felan da yok. Ben teknik eleman değil mühendisim ,6000€‘yu sadece sulu rüyalarımda ya da belki 30 yıl sonra görürüm.

Bu kompleksin hiç sağlıklı değil. Psikoloğa görün bence.

Ha ayrıca ayrıca ben alman vatandaşı değil türk oğlu türküm. bu arada devletimin verdiği sade kırmızı pasaport cebimde. ha alman pasaportu var mı? Yok. Hayır yok.

Başka ülkelerin kimliğini taşıyıp bide bana burda iftira atıyorlar. Şaka gibi. bas git şimdi.
seçim öncesi manipülasyon yoluyla akp' li gösterilmeye çalışılan yazarlardır. yani kafalar öyle bir yerde ki adam '' bir taraftar grubunun yaptığı geneli bağlamaz '' yazdığım için beni akp' li ilan edip üstüne anneme hakaret etti. bu adama ne anlatabilirsin ki ? bazı şeyleri ezberlemiş, asla dışına çıkamıyor, farklı düşüneni kendinden saymıyor. ne diyebilirsin ki bu adama ?
Dikkat ediyorum malûm kesimde gurbetçi düşmanlığa var.

Yurt dışında çalışmak, yaşamak suç mu?

Yapmayın böyle bu insanlarımız on yıllardır yaban Ellerde dişiyle tırnağıyla çalıştılar, gavurlar en pis, en ağır işleri aşağılayarak bunlara yaptırdılar. Sonuçta evet para kazandılar.

Bu insanlar tatillerinde soluğu vatan özlemiyle Türkiye'de alırlar. Gümrük kapılarında uzun kuyruklar oluşturur, ülkeye döviz getirirler.

Ama haaaa bi dakka bi dakka yahu pardon ya onların çoğunluğu Erdoğancı dimi...

Ehh bu da yeterli bir sebep zaten bir insanın kaka olması için dimi yani...

Ne yapsınlar kardeşim yurt dışından iyi görünüyor Türkiye ve Erdoğan.
Ne olacak ateş yakip içine mi atacaksınız. Yoksa kazan koyup inek saban gibi kaynatacakmısiniz.
Şüphesiz ki ktç değildir.

Ktç din ve devlet işlerini ayırmıştır namaza oruca bakmaz onlar Allahın işi
Ben liyakat ve adalete bakarım o da bunlarda yok.
Ulusalcıların yüzde 90'nı
Rumeli ktc Mel Mel gibson hariç hepsi AKP'ye çalışıyor ya da yanlıyor yazdıklarına bakınca.
yiğidin malı meydanda olur.

oyum erduvana.

toggdan selamlar.