1. 1.
  Mabet ağacı (Ginkgo biloba), günümüzde varlığını sürdüren hiçbir yakın türü veya benzeri bulunmayan, tamamıyla kendine özgü bir ağaçtır. Bilinen yaşayan fosil türlerinin en iyi örneklerinden biridir. Ginkgo gymnosperm (açıktohumlular) olarak anılan, başka bir deyişle tohumları bir meyve tarafından koruma altında olmayan bir ağaç türüdür Uzun süre, yabani ginkgo soyunun tükenmiş olduğu düşünülmüşse de, bugün Doğu Çin'deki Zhejiang eyaletindeki Tian Mu Shan milli parkında en az iki küçük alanda yabani ortamda da yetişmekte olduğu anlaşılmıştır. Ancak bu bölgenin bin yılı aşkın süredir insanlarca iskan edilmiş olduğu göz önüne alındığında, buralardaki ginkgoların ne derece yabani, ve ne derece bölge halkınca terbiye edilmiş türler olduğu tartışmaya açıktır.

  http://tr.wikipedia.org/wiki/Mabet_a%C4%9Fac%C4%B1
  ... juansebastianveron
 2. 2.
  (bkz: ginkgolu yesil cay)
  1 ... trinfr
 3. 3.
  alzheimer hastalığını önleyici etken maddeyi taşıyan mübarek bişey.
  2 ... şakayık
 4. 4.
  zekayı geliştirdiğini söylense de,pratik kullanımı için çayları çıksa da günde 100 tane içmeden çok da işe yaramayan vitamindir.damarları genişletir,kanı sulandırır,kontrollü kullanılması gerekmektedir.ileri yaşlarda hafıza kaybını engellemektedir ancak gençlerin kullanması saçmadır zira etkisizdir.
  ... mozambik tavsani
 5. 5.
  çin'de kutsal sayılan enfes güzellikteki ağaç. sonbaharda aldığı renk ile görülmeye değerdir. kendine has yaprakları dökülürken altın sarısı olur. konsantrasyon eksikliğine iyi gelir. kan dolaşımını düzenler, cinsel afrodizyak olarak da kullanılır. latincesi ginkgo biloba'dır.
  ... mystic queen
 6. 6.
  yeşil çay ile birlikte oluşturduğu enfes kokuyla büyüleyen bitki. hayır hazır paket çaylarda bile böyle güzel bir etki bırakıyorsa, alzheimer'ı önleyici ise ne diye bırakayım ben bunu diyesi geliyor insanın.
  1 ... dernier haricot
 7. 7.
  Sanırsam dünya üzerindeki en yaşlı bitki türü.
  1 ... ikizler kizi
 8. 8.
  Istanbul'da köşk ve yalılarında bulunan ağaç. asıl vatanı çin'dir. daha sonra japonyalı olmuştur. 17. yy'da avrupa'ya getiriliyor. ilk önce hollanda'ya.
  ... sessiz geveze
 9. 9.
  ginkgo
  ginkgo
  ginkgo
  ... deli tugrul
 10. 10.
  1400 yaşındaki Ginkgo ağacının, yapraklarını döktükten sonra oluşturduğu görüntü.

  ginkgo
  ... true