bugün

Bence bu soru söyle sorulmaliydi,
"15 temmuz da Sokağa çıkıp sözde demokrasi savunuculugu yapanlar gezi parkı döneminde neredeydiler"

Yada şimdi onlarca şehit veriyoruz nerdesiniz ulan gidip van da Diyarbakır da Hakkari de terörü bitirsenize. Ne oldu yemedi mi?
evdeydik amk nerede olabiliriz?
bakkalla markete koşup stok yapmak için birbirlerini ezerken bankamatikten para çekmek için beklerken sırada kavga ediyorlardı. evet.
Siz gezi parkında nerede iseniz oradaydik.
Evimdeydim. Fetöşleri devlete kim sızdırdı? hdp mi?
bir cogu balkonlarinda askerleri alkişliyordu. bizzat yaşanmiştir.
Anana sor diye cevap verilecek sorudur.
Hükümet kendi pisliğinden kurtulmaya çalışıyor, ben ne yapayım?
onları bilemem ama gerçek ile yalanı ayırt edebilmek iyi bir şeydir ve hangi aklı başında bir kişi zombi (beyinsiz düşünce özgürlüğü oldukça kısıtlı ama yeterli sayıyla oldukça tehlikeli) ordusunun içinde bulunmak ister? açıkça yeni bir darbe sırasında tekrar açlık vb. sıkıntı endişelendirdi ama gerçek hayatta zombi ordusu kadar dehşet verici değil. düşünün beş kişi gece vakti bekliyorsunuz aklınızda "niye buradayız?" sorusu ve bir anda dört bir yandan bağırış çağırış yüzlerce kişi size koşuyor ve sizi dinlemek gibi bir düşünceleri yok. siz kendinizi kahraman sanan reziller kendi askerinize kendi çocuklarına saldırdınız. onlara kimsenin yaşatamayacağı korkuyu yaşattınız. öte de asıl hainler bir üsse ve polis merkezine saldırıp trt'yi ele geçiririrken.

evet o gece bir şeyler yapılmak istendi ama kimin ne niyeti olduğu gayet açıktı bakmanız yeterliydi. birkaç hain birkaç yerde saldırı yaptı ve bu sizin yakıtınız oldu. o noktadan sonra olup biten sahibin attığı kemik peşinde koşan köpek sürüsünden ibaret.

ayrıca lütfen yanlış anlamayan gezi olayı biraz içini dökmekten fazlası değildi kimse için bir şey değişmedi ve 15 temmuz'a kadar ben gezicileri boş beleş sanırdım. siz ülkenin demokrasinin koruyucuları görene kadar ve korkuyorum. haklı olduğum için, gerçekten ülkede bu kadar özgür iradesinden habersizin varlığı kendi ülkemde olmaktan korkutuyor.

bu arada hazır konusu açıldı 15 temmuz'dan bir şeyi çok merak ediyorum:

-sözde müslüman teröristlerin saldırı öncesi,
-birini hem linç etmek hemde haklı görünmek isteyen kalabalık arasında,
-siyasi bir konuda fikri olduğunu düşünen kalabalık arasında,
-cumhurbaşkanı erdoğan'ı karşılarken,

"Allahu ekber! Allahu ekber!" diye bağırmak ne iş? yani sıradan bir gün öylesine söyle sorun değil ama cumhurbaşkanını gördün diye "Allahu ekber!" nedir ya?
özellikle deniz kıyısı şehirlerinin ve istanbul'un elit diye bilinen ilçelerindeki banka ve bankamatiklerin kamera görüntülerine bakarsanız nerede olduklarını anlarsınız. evet.
Oytun o ara klavyesinde feto hocasına övgü dolu entrylerini silmekle meşguldu. Sadece bunu biliyorum.
bari burda domalmayın dedirten karanlıkların efendilerine domalışı ifade eden söz öbeği. aklınız başınıza gelene dek silksinler sizi.
gezi parkında sokaktaydım. 15 temmuzda da karşıydım darbeye. uyandığım gibi gittim. bizde tırıvırı olmaz. halk her şeyden değerlidir.
Evde yobaz kavgasinin kiritigini yapiyodum.
uyuyordum. sela seslerine uyandım, "şeriat geldi herhalde" deyip tekrar yattım.
Gezi parkına gittim. Bayada kaldım. Normal bi şekilde destekledim. Aslında olayın en başında dönmek gerekirse herşey gayet normal başlamıştı oturma eylemi olarak. Daha sonra olaya dahil olan provokatörlerin berbat ettiği gibi devam etti. 15temmuz gecesi de askerdeydim apar topar uyandırıldık. Güney doğuda askerlik yapıyorum. Çevre halkı kapımıza dayandı hiç bi şekilde şiddet ve darbe girişiminde bulunmadık hatta bütün erler olarakta ortak kararımız eğer rütbeli birisi ateş emri verse bile hiç birimiz ateş etmicektik şiddet uygalamicaktık. Fakat gelin görün ki vatan haini ilan edildik. Hatta ve hatta karakolumuzun yaklaşık 200 metre ilerisinde olaki biz dışarı çıkarsak bize ateş etmek için hazır ve nazır bekleyen devlet görevlisi polis arkadaşlara bile aldırış etmedik.
Faiz lobisi başta olmak üzere diğer lobi temsilcileriyle toplantı halindeydik, önce Amerika'yı işaret ettik darbe planlıyıcısı olarak, 2 hafta sonra ise Amerika'ya teşekkür ettik darbeye karşı yardımcı oldukları için, kimse bize tutarlı olmayı öğretmeye kalkışmasın, tutarlı olmayı sizden öğrenecek değiliz.
Bir zamanlar birbirinin götünü öpen yalaşıp, koklaşan iki grubun şimdi birbirini sikmeye kalkışmasını darbe olarak yorumlamayıp ve zerre kadar sikime takmayıp evimde dvd de frida'yı izleyip keyif yapıyordum.
Hayır ne yapacaktım ki ? Birbiriyle kavga eden iki grup. memleketin amına koymuşlar neredeyse donumuzun içine kadar girmiş amına koyduğumun fetösü, diğer yanda yalaya yalaya bi hal olmuş, gelde bitsin bu hasret diye salya sümük ağlamaklı bi hallere girmiş hükümet mensupları. Şimdi kötü olmuşlar. Birbirlerini sikmeye kalkıyorlar.
Bunun faturasının asla bana kesilemeyeceğini düşündüğüm Hiç Sikimde olmayan bir 15 temmuz gecesidir. Tamamen düzmece olduğunu düşündüğüm kıçtan uydurulma bir darbe şeysidir.
Birileri sokağa çıkın dedikten sonra ben eve girdim, pişman değilim.
Hala kendi içindeki fetö'cüleri temizlemeyen, darbeyi bahane edip cadı avı başlatanların, neredeydiniz sorusu abesle iştigal.

Biz hep buradaydık. Yıllardır bunların olacağını söylüyorduk. Biz bunların ne mal olduğunu söylerken, sizler şimdiki gibi yine hakaret etmekle meşguldünüz. Asıl siz o zaman neredeydiniz?

Yine söylüyoruz yanlış yoldasınız diye! Birilerinin söylemesiyle değil, kendi düşünce ve fikirlerinize göre davranın diye.

Ileride yine haklı olduğumuzu göreceksiniz. Umarım çok geç kalmazsınız.
ilkinde la bu adamlar neden belediye otobüsü yakıyo diye ikincisinde la bu görüntülü çet yapan adam milleti niye namlunun üstüne sürüyo diye tv kanalları karıştırıyodum bu millet ifrat ile tefrit arasında gidip geliyor bi türlü ortayı bulamıyor. .
ya bir siktirin gidin ya,24 şehit varken köprü açan sensin sen! kör,sağır,bağnaz! gezi parkının amacından gram haberin var mı acaba?
evimizde oturuyorduk ulan!

biz yılların yılı laf anlatalım, "yapmayın, etmeyin, bunlar haindir" diyelim, dinlemeyin, "sizden akıl alacak değiliz. biz biliriz biiizzz" deyin, onlarla işbirliği içinde yapmadığınızı bırakmayın, sonra dediklerimiz çıkınca "neredeydiniz?" deyin! sizi gidi yüzsüz sürüsü sizi!...

şu rezillere bir bakın! zamanında pkk'ya yardım ve yataklık ederlerken de uyarıyorduk, dinlemiyorlardı, bize "kan içiciler, vampirler" diyorlardı, sonra "üstünüze afiyet biz pkk ile mücadele etmeye karar verdik. oylarımız düştü de, o açıdan... siz de buyurun" dediler!

hep dediğim gibi, yandaş olmak insan olana utançtır! bunlarla bir olacağıma şurada, şu an öleyim daha iyi...

gidinin arsız rezilleri!...
görsel
şahsen ben meydandaydım. iki gün gittim baktım malum şahsa güzellemeler yapılıyor, döner dağıtmalar, akp yalakası sanatÇılar falan. iÇim sıkıldı gitmedim.